Güney Afrika son zamanlarda öğrenciler tarafında çok fazla tercih edilen ülkelerden birisidir. Farklı yaşam arayışında olan öğrencilerin tercihlerinin en başında gelen Güney Afrika gelişmekte olan bir ülkedir. Güney Afrika; dil okulları, ulaşımı, konaklaması, yaşam biçimiyle oldukça uygun ve ekonomik bir ülkedir.

Güney Afrika’da İngilizce dil eğitiminden arta kalan zamanda gezilebilecek yerler:

  • Hout Bay

İnsanların ağaç evde yaşadığı bir bölge olan Hout Bay dağ ve denizle çevrili bir yamaca kurulmuş olan bir kasabadır. Hout Bay’e gelen turistlerin yapmayı en çok sevdiği şey ise sörftür. Hout Bay’in kendi kadar güzel olan denizinde köpek balıklarıyla yüzmek ise turistler ve İngilizce dil eğitimi için giden öğrenciler için çok farklı bir deneyim olmaktadır. Ayrıca Hout Bay’da bisiklet kiralayarak dağ gezisi yapabilirsiniz.

  • False Bay Island

Çok güzel bir doğaya sahip olan Falsa Körfezi yelkencilik sporunun da yaygın olduğu bir yerdir. Fantastik restoranlara-barlara, şirin kahve dükkânlarına ve gözlem kulelerine ev sahipliği yapan False Bay Island’da güneşlenen fok balıklarıyla da karşılaşabilirsiniz.

  • Simon’s Town Boulder Beach

Gruplar halinde yaşayan penguenlerin adasıdır. Bembeyaz denizi ve bembeyaz kumsalının dışında penguenleri görüp onlarla fotoğraf çekinmek isteyen insanların da uğrak yeri haline gelmiştir Simon’s Town Boulder Beach.  Bölgede bulunan restorantların uygun fiyatlı olması da cezbeden bir diğer yanı olmaktadır.

  • Stellenbosch

Cape Town’un küçük ve bir o kadar da güzel bir kasabasıdır. Stellenbosch dağları ve Jonkershoek gölü vadisi ile çevrili olan bu kasaba modern restoranları, şık kahve dükkânları, su kanalları, üzüm bağları ve meyve bahçeleri ile kendine has özellikler taşıyan bir yerleşim yeridir.

  • Table Mountain

Cape Down’un en önemli simgesi olan Table Mountain adını 1.085 yüksekliğe sahip olmasından ve zirvesinin dümdüz olmasından alıyor. Teleferikle dağın zirvesine çıkılma imkânı olduğu için her sene yerli ve yabancı turistler tarafından uğrak bir yer haline gelmiştir. Zirveye çıkıldığında ise 360 derecelik mükemmel ve göz alıcı bir Cape Town manzarası görülmektedir.

  • Two Oceans Aquarium

Devasa büyüklükte bir akvaryumun içinde köpek balıklarından penguenlere kadar birçok deniz canlısı yaşamaktadır. Akvaryum yılın her günü ziyaretçiye açıktır ve biletler online alındığında %10 indirim yapılmaktadır.

  • Köpekbalıklarıyla Dalış ve Safari

Kafesin içinde gerçekleşen dalış için her hangi bir dalış sertifikasına gerek yoktur. Kafesin içinde suya girerek köpekbalıklarını çeken bir karışımla köpekbalıklarıyla burun buruna gelerek aksiyon yüklü bir deneyim şansı elde edersiniz. Safari ile şehirden 1,5 saat kadar uzakta doğayla iç içe benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Cape Town’ da şempanzeler, ceylanlar ve penguenlerle doğal ortamın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.