Yurtdışında-Yaz-Okulu

Yurtdışında Yaz Okulu

REAL YURTDIŞI EĞİTİM, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle öğrencilerine yurtdışında eğlenceli ve öğretici yaz okulu programları sunmaya devam ediyor.

Yaz tatilini renklendirmek isteyen 7-17 yaş arası öğrenciler REAL Yurtdışı Eğitim ‘in sağladığı özel yaz okulu programlarına katılabilirler. Çok faydalı olacağına inandığımız yurtdışı 2019 yaz okulu eğitimleri öğrencilere dil eğitiminin yanı sıra zengin içerikli sosyal aktiviteler de sunmaktadır. 2019 İngiltere Yaz Okulu, 2019 Kanada Yaz Okulu, 2019 Amerika Yaz Okulu ve 2019 Malta Yaz Okulu erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Dünyanın birçok ülkesinden aynı yaş grubundaki öğrencileri aynı çatı altında buluşturan yaz okulları, öğrenciler arasında uzun yıllar sürecek kalıcı bir dostluk kurulmasına imkân tanımaktadır. Yurtdışındaki yaz okullarının en büyük avantajı okulun bulunduğu ülkede konuşulan dile uyum sağlama konusunda çocuklara ve gençlere yardımcı olmasıdır. Yaz okullarında 7-17 yaş arasındaki öğrenciler sabah saatlerinde yabancı dil derslerine katılırlar. Öğleden sonraları ise birbirleriyle kaynaşıp aktif rol alabilecekleri çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenir. Bu aktiviteler okuldan okula değişmekle beraber bulunulan bölgenin tarihi, el sanatları, müzik, okuma, drama, sinema ve pek çok spor etkinliğinden oluşmaktadır. Gidilen bölgeye uygun olacak şekilde yüzme, kürek, futbol, basketbol, tenis, binicilik gibi pek çok spor dalı arasından tercih yapılabilir. Hafta sonlarında ise yakın şehirlere, eğlence parklarına, tarihi bölgelere geziler düzenlenir; barbekü partileri, piknikler yapılır.

Yurtdışında yaz okullarına giden öğrenciler yaş gruplarına göre yurtlarda veya gittikleri ülkenin dilini konuşan bir ailenin yanında kalırlar. Öğrenciler hangi konaklama türünde olursa olsun okul görevlileri tarafından sağlık, güvenlik açısından sıkı gözetim altında tutulurlar.

Yurtdışı yaz okullarına hem grup olarak hem de bireysel öğrenciler için organizasyonlar düzenlemekteyiz. Yıllar süren tecrübelerimizle yaz okullarına bireysel katılımcıların grup halinde yapılacak bir katılımdan daha yararlı olacağını gözlemledik. Bunun sebebi ise grup halinde yaz okullarına katılım durumlarında öğrenciler genellikle aralarında kendi dillerini konuşmakta ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olmaya çalışmamakta böylece öğrenilen İngilizceyi pratik yapma şansı olmamaktadır. Oysaki Yaz okullarına bireysel katılımcılar değişik ülkelerden gelen ve kendi yaşıtları olan pek çok arkadaş edinir ve yabacı dil pratiği yaparlar.
2019 Yaz Okulu 2019 İngiltere, Kanada, Amerika ve Malta Yaz Okulu

2019 yaz okulu programları için kayıt dönemi başlamıştır. 2019 yaz okulu erken kayıtlarından yararlanma fırsatını kaçırmamak için şimdiden ön kayıt yaptırarak birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. Erken kayıt yaptığınızda yaz okulunun indirimli öğrenci kontenjanından yararlanabilir ve en kaliteli konaklamaya yerleştirilirsiniz. Ayrıca vize işlemleriniz için yeterli zamanınız Diğer önemli avantajlardan bir tanesi ise vize işlemlerinizi acelesiz gerçekleştirebiliriz ve çok ekonomik uçak bileti almanızda yardımcı olabiliriz. 2019 Yaz Okulu erken kayıt ve rezervasyon fırsatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Programa Kimler Katılabilir?

Yaz Okullarına katılabilmek için 7 ile 17 yaş arasında olmak gerekmektedir.

Hem tatil yapıp hem de İngilizce pratiği yapmak isteyen ilköğretim ve lise öğrencileri yaz okullarını çok iyi şekilde değerlendirebilir. Öğrenciler, Dünyanın pek çok ülkesinden yüzlerce öğrencinin katıldığı yaz okullarında kendi yaşıtları ile tanışıp hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

Hem eğlence hem İngilizce!

Yaz Okulu Program İçeriği
Role-play, problem çözme, genel konular üzerine söyleşi ve tartışmalar, yazılı alıştırmalar ile dinleme ve konuşmayı teşvik ederek İngilizce’yi eğlenceli ve dinamik bir şekilde öğretir. Özel olarak tasarlanmış programlar, İngiltere’deki yaz okulunda öğrencinin geçireceği zamanı maksimize edecek geziler ve etkinlikler ile dil kursunu birleştirir. İngilizce kursuna ek olarak, moda, futbol, su sporları, golf ve ata binme gibi etkinliklerle zenginleştirilir. Haftada iki kez de şehir turları ve yakın şehirlere geziler düzenlenir.

Yurtdışında Konaklama İmkanları

İngiltere’de yaz okuluna giden öğrenciler aile yanı veya kampus içi konaklama seçeneklerine sahiptirler.
Aile yanı konaklama
Aile yanı konaklamanın en güzel yanı öğrencilerin İngiliz kültürünü yakından tanıma imkanı bulmaları ve anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce pratik yapma imkanlarının çok olmasıdır. Aile yanı konaklama daha ekonomiktir. Aileler okullar tarafında sık sık kontrol edilir ve yılın her zamanında çeşitli ülkelerden uluslar arası öğrenciler misafir ederler.

Yurtdışında Kampüs Konaklama

Kampüs içi konaklamanın avantajı öğrencilerin eğitim, sportif ve sosyal aktivitelerini hep bir arada gerçekleştirmeleridir. Okulun personeli, öğrenciler ve grup lideri birlikte kalırlar ve böylece öğrenciler 24 saat gözetim altında olurlar. Öğrenciler dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş uluslar arası öğrencilerle birlikte vakit geçirme, arkadaşlıklar edinme ve pratik yapma şansına sahip olurlar.  Kampus içi konaklamada öğrencilere sunulan hizmetler daha çoktur.

Lezzetli yemekler geniş seçenekler!
Kampus içi konaklama seçeneğinde uluslar arası damak zevkine uygun yemekler hazırlanmakta ve öğrenciler seçenekler arasında seçim yapma şansına sahiptirler. Aile yanında konaklamada ise aileler uluslararası öğrenci misafir etmeye hazırlık oldukları için yemek yaparken bu durumu göz önünde bulundururlar  fakat  daha az seçenek sunabilirler. Öğrenci aile yanını konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Öğle yemeğinde okulda olurlar. Tüm öğrenciler gezi günlerinde paket öğle yemeği alırlar. Pakette genellikler sandviç, bisküvi, su, meyve suyu ve meyve bulunur.

Öğrenciler için havaalanı karşılama ve uğurlama !

Bireysel veya grup olarak giden öğrenciler havaalanında karşılanır, konaklayacakları kampüse bırakılır. Dönüşlerinde ise havaalanına götürülerek uğurlanırlar.

Öğrenci ile ailesi nasıl haberleşecek?

Okulda ve kampüste öğrencilerin kullanabilecekleri birçok telefon bulunmaktadır. Öğrenciler ailelerini bu telefonlardan arayabilirler. Genellikle velilerin çocuklarını araması daha zor olacaktır. Çünkü okul ve kampus çok büyüktür ve çocuğun telefona ulaşması zaman alabilir. Bunun yerine genellikle çocuklar yanlarında cep telefonu götürürler.  Grup lideri aracılığıyla da öğrencilerle iletişim kurulabilir.

Yurtdışında Sağlık Sigortası

Seyahat süresince geçerli olacak seyahat sağlık sigortası Real Yurtdışı Eğitim tarafından yaptırılmaktadır. Bu sigortanın kapsamı acil ihtiyaçlar için sağlık hizmetleridir.

İngiltere’ye gidecek öğrenciler ne kadar cep harçlığı götürmelidir? Gidilecek şehre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte genellikle haftalık 100 paund cep harçlığı öğrencilerin kantinden yapacakları alış veriş, isteğe bağlı bazı etkinliklere katılım, haftada birkaç kez ailelerine telefon etme ve küçük hatıra eşyaları almalarına yeterli bir miktardır. Daha fazla alış veriş yapmak isteyen öğrenciler için miktar arttırılabilir. Cep harçlıkları, pasaportlar ve uçak biletlerini okul yönetimi ya da grup lideri tarafından saklanır. Bazı okullarda kilitli kasalar da bulunur. Öğrencilerin kıymetli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir.

Acil durumlar :
Öğrencilere 24 saat arayabilecekleri bir telefon verilir. Öğrencilere acil durumlarda yapılması gerekenleri anlatan bir kimlik kartı verilir ve öğrencilerden bu kartı hep taşımaları istenir.
Öğrencilerden ailelerine ait bir acil telefon numarası da alınır.

Ne götürmeli?

İngiltere yazları genellikle ılık bir ilkime sahiptir. Sıcaklık derecesi 17-21 derece arasındadır. Yağış olabilir.
Öğrenciler yazlık kıyafetler götürmeliler. Yanlarında bir yağmurluk, yüzme kıyafetleri, spor ayakkabılar ve havlu da olması iyi olur.
Öğrenciler 2 adet pasaport ölçülerinde fotoğraf, çalar saat, telefon şarjı ve adaptörü bulundurmalılar.


Yaz okulları, 7-17 yaş arası çocuklar ve gençler için tasarlanmış eğitim programlarıdır. Öğrenciler yaz döneminde 2-6 hafta arası eğitim alıp aynı zamanda farklı aktivitelerle keyifli zaman geçirirler. Okullar, öğrencileri farklı yaş gruplarına ayırır. Böylece daha etkin bir eğitim ve eğlence ortamı yaratılmış olur.

Yurtdışında İngilizce yaz okulu için en çok tercih edilen ülkeler İngiltere, Malta, Amerika, Kanada ve İrlanda’dır. Bunun yanı sıra Almanca için; Almanya, Avusturya, İsviçre ve Fransızca için; Fransa, İsviçre tercih edilebilmektedir.

Öğrenciler yaz okulu programı süresince sabahtan öğlene kadar dil eğitimi alıp ondan sonra da farklı sportif ve spor dışı aktiviteler yapmaktadırlar. Haftasonları ise şehir içi veya şehir dışı geziler düzenlenmektedir.

Yaz okulu programları, yıl boyunca eğitim veren dil okullarının binalarında yapılabildiği gibi yatılı okul, üniversite veya kolejlerin kampüslerinde de yapılabilmektedir. Konaklamalar kampüs içi veya dışında yer alan yurtlarda sağlanabildiği gibi aileyanında da sağlanabilmektedir. Üniversite kampüsleri içinde organize edilen ve kampüs içi yurt olanağı sunan yaz okulu programları daha çok tercih edilmektedir.

Bazı okullar standart yaz okulu programlarının yanısıra belli bir spor veya sanat alanı üzerine yoğunlaşan alternatif programlar da sunmaktadırlar: Futbol, basketbol, su sporları, yelkencilik, at biniciliği, drama, resim ve golf bunlardan birkaçıdır.

REAL Yurtdışı Eğitim olarak çocukların dil becerilerinin yanısıra kişisel gelişimlerine de büyük katkı sunan yaz okulu programlarına katılmalarını destekliyoruz. Ayrıca Malta dil okulları ve Amerika dil okulları ile ilgili de detaylı bilgiye sitemizden sahip olabilirsiniz.