Yurtdışı yaz okulu programlarına hem grup hem de bireysel olarak katılmak mümkündür. Yaz tatilini renklendirmek isteyen 8-17 yaş arası genç öğrenciler için hazırlanan bu programlar hem eğlence hem İngilizce öğrenme fırsatı sunuyor. Program kapsamında öğrenciler öğleden önce İngilizce eğitimi alırken öğleden sonra gezi ve aktivitelere katılırlar. Gidilen bölgeye uygun olacak şekilde yüzme, futbol, basketbol, tenis, binicilik, yelken, dağcılık gibi pek çok spor dalı arasından tercih yapılabilir. Hafta sonlarında ise yakın şehirlere, eğlence parklarına, tarihi bölgelere geziler düzenlenir; barbekü partileri, piknikler yapılır.

Eğitim programları üniversite veya yatılı okul kampüsleri içinde yapılabildiği gibi şehir merkezlerinde yer alan dil okullarının binaları içinde de yapılabilir. Yaz okuluna giden öğrenciler yaş durumlarına ve gittikleri ülkeye ve okula göre aile yanı yada yurt tarzı konaklamalarda kalırlar. İsteğe göre tek kişilik banyolu oda konaklamalar da ayarlanabilmektedir.

Öğrencilerin yaz okulu için tercih ettikleri ülkelerin başında İngiltere, Malta ve Amerika gelmektedir. Programın avantajları gençlerin sosyalleşmesini sağlaması, başka ülkelerden arkadaşlar edinmesi, İngilizce pratiklerini geliştirmesidir.

2016 yurtdışı yaz okulu fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Leave a Reply