Sınav Hazırlık İngilizce Programları; Genel İngilizce programlarına göre daha yoğun ve sınava yönelik detaylı programlardır. Derslere konusunda tecrübeli eğitmenler girerler.

IELTS Hazırlık İngilizce Kursları

International English Language System (IELTS) ( Uluslar arası İngilizce Dil Sınav Sistemi) İngiltere merkezli olan uluslar arası tanınmış bir dil sınavıdır. İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversitelere giriş için istenilen koşullardan biridir.

IELTS; okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere dört bölümden oluşur. Akademik, Genel ve UKVI olmak üzere 3 tip IELTS sınavı vardır. Giriş amacınıza uygun olan IELTS tipini seçerseniz zaman ve para kaybı yaşamazsınız.

IELTS hazırlık İngilizce kurslarına katılan öğrenciler sınava yönelik bir eğitime tabi tutulurlar. Genellikle kişiselleştirilmiş bir eğitim alırlar ve eksiklerini kapatırken sınav tekniği ve becerisi de kazanırlar. Deneyimli öğretmenler eşliğinde İngilizceleri çok yönlü olarak gelişir.

TOEFL Hazırlık İngilizce Kursları

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı ana dili İngilizce olmayanların İngilizce seviyesini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. Amerika merkezli olmasına rağmen tüm dünyada bilinen ve geçerliliğe sahip olan bir seviye belirleme sınavıdır. Kişinin okuma, dinleme, anlama ve yazma becerilerini ölçen, test seklinde bir sınavdır.

IELTS 9,0 , TOEFL 120 üzerinden değerlendirilen bir sınavdır. TOEFL ile IELTS’ in puanlamalarının birbiriyle olan farklılarını şöyle açıklayabiliriz; Lisans programlarına olan başvurularda; üniversitelerin birçoğu 5.5 – 6.5 arasında IELTS, 65-80 arası TOEFL IBT istemektedir. Lisansüstü başvurularda ise 70 – 100 arası TOEFL, 6.0 – 7.5 arası IELTS istenmektedir. Sınava giriş amacınıza göre hangi sınavın sizin için daha uygun olacağını danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Diğer Sınavlara Hazırlık Kursları

Öğrenciler Akademik eğitim hayatları içinde hazırlandıkları ve girdikleri diğer sınavlar.

GRE (Graduate Record Examination); Amerika’da mühendislik ve sosyal bilimler alanları başta olmak üzere yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin katıldığı bir sınavdır.

GMAT (Graduate Management Admission Test); öğrencilerin Amerika’da işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda MBA, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine kabul edilmeleri için gerekli bir testtir.

SAT (Scholastic Aptitute Test); Amerika’da yüksek okul veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin alması gereken bir sınavdır.

CAE  ( Cambridge Certificate of Advanced English )

CPE (Cambridge Proficiency )

CCIP, DFP, CFS, CFTH

CELI; İtalya’daki üniversitelere girmek için dilyeterliliği

Chinese Proficiency Test HSK : Çince dinleme, konuşma, okuma ve yazma dil bilgisini test eder.

CPA (Accounting Certification)

CPE (Cambridge Certificate of Proficiency in English)

DAT (Dental School)

DELE; Fransızca dil yterlilik testi

FCE  (Cambridge First Certificate)

GCSE  ( The General Certificate of Secondary Education)

GOETHE; Almanca dil yeterlilik

KET (Cambridge Key English Test )

LCCI (London Chamber of Commerce and Industry Examinations Board)

LSAT

NCLEX ( Nursing Licensing )

PCAT ( Pharmacy School )

PTE; (Pearson Test of English)

PET ( Cambridge Preliminary English Test)

Preliminary English Test PET

Teaching Knowledge Test TKT

TestDaf : Alman üniversitelerine girmek için gerekli seviye olan TDN4’E HAZIRLAR.

TOEIC

TRKI : Rus üniversitelerine giriş için gerekli dil seviyesi

USMLE – MCAT ( Medical School )

2016 sınav hazırlık İngilizce kurs program fiyatları ve detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply