İngiltere’de IELTS ve TOEFL Hazırlık Kursları

Öğrencilerin üniversitelerden kabul alabilmeleri için İngilizce yeterliliklerini belgeleyen bu sınavlardan istenilen skorları elde etmeleri gerekmektedir. İngiltere Sınav Hazırlık Programlarına katılan öğrenciler sınava yönelik bir eğitime tabi tutulurlar. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri üzerinde yoğunlaşarak ihtiyaç duyulan eğitime oranla programın süresi belirlenmektedir. İngilizcesi yetersiz olan öğrenciler önce Genel İngilizce Programlarına katılıp daha sonra Sınav Hazırlık Programlarına geçiş yapabilirler.

IELTS Nedir

International English Language Testing System yani Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi, İngilizcenin anadil olduğu ülkelerde çalışmak ve eğitim almak isteyen kişilerin İngilizce Dil yeterlilik Seviyesini ölçmeye yönelik yapılan bir sınavdır. IELTS sınavı uluslararası geçerliliğe sahip olmasıyla birlikte dünyada en çok tercih edilen İngilizce Dil Seviye Belirleme sınavıdır. Ek olarak Türkiye’de bulunan üniversite hazırlık sınıfından IELTS sınav sertifikası ile muaf olunabilmektedir.

IELTS Sınavına Nasıl Başvurulur

Türkiye’de IELTS sınavları resmi olarak IDP ve British Council tarafından yapılmaktadır. IELTS sınavına girmek isteyen adaylar başvurularını bireysel olarak ilgili online platformlar üzerinden gerçekleştirebilirler.  IELTS sınavı kendi bünyesinde 3 ayrı kola ayrılır;

  • Genel IELTS : Genellikle iş başvurularında gerekli görülen sınav türüdür.
  • Akademik IELTS: İngiltere haricinde diğer dünya ülkelerinde akademik eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih etmesi gereken test türüdür.
  • UKVI IELTS: İngiltere’de akademik eğitim almak isteyen öğrencilerin katılması gereken sınav türüdür.

Sizlere uygun olan sınav türünü belirledikten sonra, IELTS testine belirlenen kurum ve illerde sınav merkezlerine giderek veya bilgisayar ortamından girebilme imkanı bulunmaktadır.

IELTS Sınav Ücreti

Çoğu resmi sınavda olduğu gibi IELTS sınavında da belirli bir ücreti vardır. 2022 yılı itibari ile güncel fiyatlar 2400 TRY olarak belirlenmiştir. Sınav ücretlerinin bankaya yatırılması gerekmektedir. Başvuruların sınav tarihinden en az 1 ay öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

İngiltere’de IELTS Hazırlık Kurs Ücretleri

Diğer tüm okullar gibi IELTS Hazırlık Kurs Ücretleri başvuracak olan adayların seviyelerine göre değişmektedir. Seviyenizi ve size uygun olan okullar hakkında daha detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

TOEFL Nedir

TOEFL, başta Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın geri kalan ülkelerinde de sıklıkla tercih edilen, üniversite, kolej, yüksek okul ve uluslararası şirketlerde işe girmek istediğinizde sizlerden istenilen bir sınav çeşididir.

TOEFL Sınavına Nereden ve Nasıl Başvurulur

Sınav formatı açısından diğer sınavlardan farklı bir yapısı mevcuttur. Sınav tarihleri çok sık olan bir takvimi mevcuttur. TOEFL giriş şartlarında 12 gün içerisinde birden fazla sınava giremeyeceğiniz belirtilmiştir. Yani bir sonraki TOEFL sınavına girmek istediğinizde minimum 12 gün bekleme zorundasınız. Başvurunuz sistem tarafından kabul edilse dahi sınava giremeyeceğinizden dolayı başvurucu ücretlerinin geri iadesi sizlere yapılamamaktadır. TOEFL web sitesinden, sınava gireceğiniz tarihten 1 hafta öncesine kadar dilediğiniz saat ve tarihe başvurabilirsiniz.

TOEFL Sınav Ücreti

2022 yılı itibariyle TOEFL sınav giriş ücreti Türkiye için 157 Amerikan Doları olarak belirlenmiştir. Sınav ücretini kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Geç başvuru hakkınız TOEFL sınavında bulunur, sınav tarihinden 3 gün önceye kadar başvurunuzu yapabilirsiniz. Fakat 35 ABD Doları gecikme ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

İngiltere’de TOEFL Hazırlık Kurs Ücretleri

TOEFL Hazırlık Kurs Ücretleri başvuracak olan adayların seviyelerine göre değişmektedir. Seviyenizi ve size uygun olan okullar hakkında daha detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de IELTS ve TOEFL Hazırlık Kursları ve ücretleri hakkında detaylı bilgilere danışmanlarımız ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0216 348 48 38  Mail :info@realegitim.com