İngiltere Dil Okulları

Her yıl 600.000 den fazla öğrenci İngilizce öğrenmek için İngiltere Dil Okulları’nı tercih etmektedir. Günümüz dünyasında hem kariyer  hem de  bireysel gereksinim nedeniyle en az bir yabancı dil bilmek şart olmuştur. Dünya nüfusunun yüzde 25′inden fazlası İngilizce konuşmaktadır. Dili kendi ülkesinde öğrenmek hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayacağından, İngiltere’de dil eğitimine olan talep her geçen gün artmaktadır.

İngiltere’de çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Dil eğitimi; özel dil okullarında, kolejlerde ve üniversitelerde verilmektedir. İngiltere’ye olan yoğun talep dolayısıyla bazı düzenleme ve denetlemeleri beraberinde getirmiştir. İngiltere’de pek çok okul British Council tarafından denetlenmiş ve akreditasyon almıştır. Ayrıca okulların üye olduğu English-UK de dil eğitimi veren kurumları denetlemektedir.

İngiltere-Dil-Okulları Real Eğitimİngiltere Dil Okulları arasında küçük yerel okullar olduğu gibi zincir okullar da vardır. Yerel okullarda öğrencilere gösterilen kişisel ilgi en üst düzeydedir. Bu tür okullarda bireysel ihtiyaçların ve buna uygun eğitim programlarının belirlenmesi daha kolaydır. Çok merkezli zincir okullar ise pek çok farklı noktada aynı kalitede eğitimi garanti etmektedir.

İngiltere’nin hemen her bölgesinde dil okulları bulunmakla birlikte en yoğun bölgeler Londra ve Güney İngiltere’dir. Diğer önemli merkezler: Brighton, Bournemouth, Oxford, Cambridge ve Manchester’dır. İskoçya, İrlanda ve Galler’de de lisan okulları bulunmaktadır. Ülkede şehirler arasındaki mesafeler yakındır ve ülke içi ulaşım çok kolay ve düzenlidir. birçok şehre tren veya otobüsle gitmek mümkündür.

İsteyen herkes eğitimi ne olursa olsun yurt dışında dilediği sürece dil eğitimi alabilir. Dil okullarına katılmak için alt yaş sınırı 16 veya 18’dir ve üst yaş sınırı yoktur ve yurtdışı dil eğitiminizi özel dil okullarında veya üniversitelerde alabilirsiniz.

Üniversite dil okullarının belli başlangıç tarihleri varken özel dil okullarına her hafta başlayabilirsiniz.

Birçok dil okulu başlangıç seviyesinden itibaren öğrenci kabul eder. Yurtdışı eğitiminize ilk başlayacağınız gün seviye tespit sınavına alınarak seviyenize uygun sınıfa yerleştirilirsiniz.

İngiltere’de yabancı öğrencilerin katılabileceği programların ders saatleri minimum haftada 15 saat olmalıdır. Sınıflar ortalama 8-15 kişiden oluşur. Okulların büyük çoğunluğu yıl boyunca devam eden kurslar düzenler. Bazıları ise sadece yaz aylarında eğitim verir. Dil okulları genelde 16 yaşından itibaren yetişkin öğrenci statüsünde öğrenci kabul eder, bu yaş sınırı bazı okullarda 18’dir. Ayrıca bazı okulların 50 ve üstü yaş grubu için sundukları kursları da vardır.

Genel İngilizce programları gramer, konuşma dersleri, dil laboratuvarlarında görsel ve işitsel uygulamalardan oluşur. Genel İngilizce programları dışında okullar; iş İngilizcesi, sınav hazırlık programları, bire bir ders gibi farklı dil programları da sunmaktadır. Uzun süreli eğitim düşünenler için okulların  ‘akademik yıl’ programı bulunmaktadır. Bu programların içerik olarak Genel İngilizce’ den farkı yoktur. Belli başlangıç tarihleri vardır ve böylece uzun dönem okuyacak olan öğrenciler bu tarihlerde toplanır. Eğitim fiyatları her hafta başlayan programlara göre daha uygun olur. Böylece 6 ayın üzerinde dil eğitimi düşünen öğrenciler, kaliteli okullarda daha ekonomik şartlarda okuma fırsatı bulurlar.

İngiltere’de öğrencilerin dil eğitimleri süresince çalışma izinleri yoktur.
İngiltere’ de konaklama seçenekleri başında aile yanı konaklama gelir. Böylece öğrencinin günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak dil eğitimini pekiştirmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih ve tavsiye edilmektedir. Özellikle İngiliz kültürünü daha yakından tanımak mümkün olur. Ayrıca, birçok okulda yurt veya hostel seçenekleri de mevcuttur.
İngiltere diğer ülkelerle kıyaslandığında daha pahalı olmasına rağmen Türkiye’ye yakın olması nedeniyle yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkedir.

İngilizce’yi İngiltere’de öğrenmek için 10 geçerli neden:

 1. Dünyada bulunan en fazla İngilizce dil kursu çeşitliliğine sahiptir
 2. Akademik mükemmelliği dünyaya ün salmıştır
 3. Yeterlik programları tüm dünyada tanınır ve değerlidir
 4. Akredite olmuş kurslar ödenen paraya değer
 5. Tarihi ve kültürü zengindir
 6. Daha ileri öğrenim ve kariyer gelişimi için birçok olanak mevcuttur
 7. İngiliz dilinin doğum yeri ve evidir
 8. Dünyanın her yerinden arkadaş edinebilirsiniz
 9. Britanya’nın her yerine ve Avrupa’ya seyahat etmek kolaydır
 10. Ülkemize sadece 4 saat mesafededir.

Çalıştığımız tüm okullar yetkili kurumlar tarafından akredite olmuştur.

•    Genel Dil Eğitimi
•    Akademik İngilizce
•    Yaz Okulu Programları
•    Sınava Hazırlık Kursları(TOEFL, IELTS)
•    İş İngilizcesi
•    Hukuk İngilizcesi
•    Finans, İnsan Kaynakları, Pazarlama İngilizcesi
•    İngilizce öğretmenleri için Teacher Training Programları

İngiltere dil okulları fiyatları sayfamızı inceleyerek güncel fiyatları öğrenebilir ayrıca İngiltere ülke bilgileri ve İngiltere’de konaklama sayfalarımızdan da İngiltere hakkında geniş bilgiler edinebilirsiniz. Ec English İngiltere Dil Okulları İngiltere’deki en popüler dil okullarından biridir.

İngiltere’de Eğitim

Asırlık gelenekleri, eşsiz eğitim kalitesi ile İngiltere hem dil hem yüksek öğrenim için tercih edilen bir ülkedir. Her yıl 200 ülkeden 500.000’e yakın öğrenci eğitim için İngiltere’ye gelmektedir. İngilizcenin anadil olarak konuşulmasının yanında Türkiye’ye sadece 4 saat mesafede olması ve ekonomik olması ve dünyaya İngilizce öğretmede yüzyıla dayanan bir birikime sahip olması dil eğitimi için tercih edilmesindeki diğer temel sebeplerdir.

İngiltere eğitim programları açısından oldukça geniş alternatifler sunar. Her öğrenci için İngiltere’de uygun bir eğitim mutlaka vardır.  Dil eğitiminden,  üniversite lisans programlarına,  kısa süreli sertifika programlarından spesifik alanlardaki master programlarına kadar bir çok seçenek mevcuttur.  Ve belki de en önemlisi İngiltere’de İngilizce konuşulduğundan yeni bir dil öğrenme zorluk olmaktan çıkar, hayatınızın bir parçası olur. Siz de başka bir ülkeyi ziyaret ve keşfetmenin tadını çıkarırsınız.

İngiltere’nin eğitim kalitesi tüm dünyaca saygınlık kazanmıştır. Standartların yüksek kalması için eğitim kurumları sürekli denetlenmektedir. Dil kursları her dört yılda bir değerlendirilir, Yüksek öğrenim kurumları üniversiteler ve kolejler ise  Yüksek Öğretim Kalite Güvence Ajansı (QAA) tarafından düzenli olarak denetlenirler.

Köklü ve dinamik bir eğitim sistemine sahip olan İngiltere’de üniversite ve yüksekokullar, verdikleri eğitimin kalitesi ile ün yapmış ve saygınlık kazanmıştır. Bu kurumların verdikleri dereceler tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de YÖK tarafından tanınmaktadır.

İngiltere’deki üniversitelerin yıllık ücretleri sanılanın aksine birçok ülkeye daha ekonomiktir. En önemlisi, İngiltere’de lisans eğitiminin 3 ve yüksek lisans eğitiminin 1 yıl sürmesi, sizlerin daha kısa sürede ve az para harcayarak eğitiminizi bitirmenizi, 1 yıl öncesinden İngiliz üniversitesinden mezun olmanın ayrıcalığıyla iş hayatına girip para kazanmanızı sağlar.

İngiltere’de üniversite okumak hayatınızın tecrübesi olabilir. İngiltere’de üniversitelere başvuru yapabilmek için IELTS  5.0  ila 6,5  arasında bir puan almanız gerekmektedir. İngiltere’nin popüler ve kaliteli üniversitelerinde alacağınız eğitim, iş hayatında birçok kapıyı açacaktır. İngiltere’de lisans ya da yüksek lisans eğitimi öncesinde dil okullarına giderek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu fiyatları okuldan okula ve haftalık ders saatinin yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. İngiltere’de bir çok ekonomik dil okulu bulunmaktadır. İngiltere’de uygun fiyata dili ülkesinde öğrenme avantajının yanı sıra İngiltere’nin tarihi ve turistik yerlerini gezebilir, farklı kültürlerden insanlarla etkileşim halinde olabilirsiniz. İngiltere’nin dil okullarında çeşitli eğitim programları mevcuttur; Genel İngilizce, Akademik Yıl Programları, İş İngilizcesi ya da IELTS / TOEFL Sınav Hazırlık programlarından birini seçebilirsiniz. İngiltere’de dil okulu fiyatları 2013 yılı için güncellenmiştir. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, İngiltere’de geniş dil okulu ve üniversite seçenekleri sunmaktadır;  özel promosyonlar ve indirimli fiyatlar için hemen arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim sadece ders ve seminerlerden ibaret değildir. Uygulama laboratuarları, modern bilgisayar odaları, spor tesisleri, kişisel gelişim etkinlikleri ve sosyal uygulamaları hemen her kurumda bulabilirsiniz.

2013-2014 yılı İngiltere eğitim ücretleri ve program detaylarıyla ilgili danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Eğitim Programları

 • Genel İngilizce Programları
 • IELTS-TOELF Hazırlık Programları
 • 8-17 Yaş Yaz Okulu Programları
 • IGCSE ve A-Level Programları
 • Pre-sessional English Programları
 • Teacher Training (TESOL, CELTA /DELTA) Programları
 • Mesleki İngilizce Programları
 • Business Executive English (İş adamlarına yönelik İngilizce) Programları
 • Sertifika ve Diploma Programları
 • Foundation Üniversite Hazırlık Programları
 • Lisans Programları
 • Pre-Master Programları
 • Master (yüksek lisans programları)
 • Doktora Programları

İngiltere’de Yaşam

İngiltere’de çok keyifli, eğlenceli, yeniliklerle ve keşiflerle dolu bir hayata hazır olun. İngiltere’nin neresinde eğitim alırsanız alın hem okulun hem de okul dışındaki hayatın size sunacağı birçok fırsat bulunmaktadır. Okullarda son teknolojiyle donatılmış atölyeler, spor tesisleri, müzik odaları, film drama ve dans stüdyoları, animasyon ve diğer yaratıcı olanaklar öğrencilerin hizmetindedir. Uluslar arası öğrenciler için profesyonel destek hizmeti, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda yardım alabileceğiniz profesyonel eğitimcilerden oluşur.

Okul dışında İngiltere’nin her şehri ayrı olanaklar ve tarihi ve doğal güzellikleriyle karşınıza çıkarıyor. İngiltere’nin keşfedilmesi gereken tarihi, mimarisi, parkları, kütüphaneleri, sahilleri, gece klüpleri kalacağınız süre boyunca zamanınızı dolu dolu geçirmenizi sağlıyacak.

İngiltere’de eğitim ve yaşam tahmin ettiğinizden daha ucuza mal olabilir. Eğitim için ödediğiniz ücret eğitimin tüm avantajlarını içerir. Daha iyi bir İngilizce, kariyer becerilerinizin gelişimi, iş deneyimi, çok kültürlü toplum yapısını tanıma, yeni arkadaşlıklar kurma gibi deneyimler kazanacaksınız.

İngiltere’de öğrenci olduğunuz sürece ulaşımdan,  restoran, cafe ve barlardan indirimli şekilde faydalanabilirsiniz.

2013-2014 İngiltere eğitim planlarınız ve eğitim ücretleri ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımıza ulaşın.

İngiltere Şehirleri

Öğrencilerin İngiltere’de En Çok Tercih Ettiği Şehirler

Central London: Londra dünyada en çok turist akınına uğrayan şehirlerden biridir. Londra’da kaldığınız süre boyunca tarihi binaları, müzeleri, tiyatro, sinema, geniş parkları, bahçeleri ve sanat galerini gezebilirsiniz. Alışveriş ve dolaşma olanakları oldukça geniştir. St. Paul’s Katedrali, Buckingham Sarayı, Trafalgar Square, London Square, Oxford Street dükkânları, Covent Garden, National Gallery gezebileceğiniz yerlerin başında gelir. Yürüyerek, otobüsle, geniş metro sistemiyle, taksi veya trenle ulaşımınızı rahatça sağlayabilirsiniz.

london

Cambridge: Cambridge, dünyada tanınmış akademik  üne sahip en iyi üniversitelerin bulunduğu bir  şehirdir. Muhteşem kolej binaları, kitapçıları ve kafeleri ile sakin River Cam, şehre eşsiz bir cazibe ve karakter katar. Boş zamanlarınızda nehir kenarında dinlenebilir veya bisiklet kiralayarak şehir gezileri yapabilirsiniz. Londra’ya sadece 50 dakikalık mesafededir.

Bournemouth : Bournemouth, İngiltere’nin güneyinde, deniz kenarında bulunan ve ılıman bir iklime sahip ünlü bir sahil kasabasıdır. Bu özelliğiyle ingiltere’nin tatil yörelerinden biridir. Kumsalları, canlı restoranları, kafeleri ve alışveriş imkânlarına sahiptir. Bournemouth yakınında New Forest piknik ve purbecks sahil yürüyüşleri için ideal yerlerdir.   Bournemouth’da yoğun oranda üniversite bulunmaktadır.  Bournemounth’da yılın her zamanı İngilizce öğrenmek için ideal bir yerdir. 10.000’in üzerindeki İngiliz öğrencilerle yabancı öğrenciler çok güzel bir atmosfer oluşturmaktadır.

Brigton: İngiltere’nin ılıman iklimli güney kıyısında canlı bir sahil şehridir. Muhteşem tarihi mimarisi ile gelişen bir kozmopolit toplumdan beklediğimiz tüm olanaklar; tiyatro, sinemalar, müzeler, sanat galerileri, spor ve eğlence tesisleri vardır. Ayrıca üstün bir mağaza ve restoran yelpazesiyle, ünlü gece hayatından yararlanabilirsiniz. Londra’ya mesafe bir saatten azdır

Oxford: Oxford uluslar arası üne sahip geleneksel bir üniversite şehridir Oxford’da binalar tarihi yansıtsa da, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle yaşam canlı ve hareketlidir. Sanat galerilerine, diskolara, Pazar ve konserlere gidebilirsiniz. Bu şehrin canlı ortamına ayak uydurmamaya imkân yoktur.

Eastbourne: İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan bol güneşli bir sahil kentidir. Eastbourne civarında küçük sanayi siteleri bulunmakla beraber, kentin ekonomisi en çok dâhilî deniz tatili turizmine ve yabancı öğrencilere verilen İngilizce okul ve kurslarına bağlıdır. Londra’ya yakın olmasının yanında kentin hava ve iklim koşullarının iyi olması tercih edilmesinde etkendir. Eastbourne’da çok sayıda pub, klüp, konser alanları, tiyatro salonları bulunmaktadır. Günümüzde Eastbourne yabancı öğrencilere İngiliz dili ve İngiliz kültürünü öğrenten özel okullar ve kurslarla iyi bilinmektedir. Özellikle Avrupa’dan okul tatillerinde çok sayıda öğrenci Eastbourne’a İngiliz dil ve kültürü öğrenmek için gelmektedirler.

Ramsgate: Bir turizm ve balıkçılık kasabası olan Ramsgate, büyük şehrin gürültüsünden uzak fakat canlı bir ortam ve tatil isteyen öğrenciler için ideal bir alternatiftir. Londra’ya 1,5 saat, Canterbury ‘e yarım saat uzaklıktadır. Şehir bahçeleriyle, yat limanlarıyla canlı sahil şeridiyle ün kazanmıştır.

Edinburg: Edinburg kaliteli okulları, doğal güzellikleri, tarihi yapısı, doğası, hareketli gece hayatı ile birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir.  Edinburgh Kalesi, Van Gogh müzesi, Dean Village, açık hava tiyatrosu, Princess Street ‘de bulunan alışveriş merkezleri görülmeye değerdir. Şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir, ayrıca Londra ‘ ya 4 saat mesafededir. Yemek kültürü olarak Edinburg’da oldukça zengin alternatifler vardır. Denize olan konumundan dolayı değişken bir iklimi olsa da Edinburg, sıcakkanlı insanlarıyla İskoçya ‘yı yakından tanımak isteyen öğrencilerin kolay adapte olabilecekleri bir kenttir.

İngiltere’ye Girişte Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Pasaportunuzu hazır bulundurun
 2. Size uçakta veya uçaktan indiğinizde doldurmanız için “Landing Card” verecekler.  Bu işlemi yaptığınıza ve yanınızda olduğuna emin olun
 3. Görevli size, hangi okula gittiğinizi ve kalacağınız yeri sorabilir. Bu yüzden okul ve konaklama belgelerini yanınızda bulundurunuz.
 4. İngiltere’ye sokamayacağınız yiyecek ve içecekleri yanınızda bulundurmayınız. Bu ürünlerin listesinin bulunduğu linki sayfanın sonunda bulabilirsiniz.
 5. Tütün ve alkol ürünlerin de ise sınırlama vardır. Sınırı geçmemeye dikkat edin
 6. Taklit ürün ( kıyafet,içecek, her türlü şey olabilir) , silah , illegal madde ile giriş kesinlikle yasaktır.
 7. Asla eksik veya yanlış bilgi vermeyiniz. Sahte veya üzerinde oynanmış belgeler göstermeyiniz.
 8. İngiltere’deki havaalanlarının çoğundan tren ile bir çok şehre ve şehir içinde noktalara gidiş mümkündür. Havaalanı içinden bilet almanız mümkündür. Eğer bulamazsanız görevliler yardımcı olacaklardır.

Cambridge Dil Okulları

Bournemouth Dil Okulları

Bristol Dil Okulları

Manchester Dil Okulları

Londra Dil Okulları

Brighton Dil Okulları

Eastbourne Dil Okulları

Oxford Dil Okulları