İngiltere Dil Okulları Fiyatları

Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerde öğrenci İngiltere’ye İngilizce dil eğitimi için gitmektedir. Çok da büyük sayılmayan bir ada ülkesi olan İngiltere, yüz yıllardır tüm dünyaya dilini ve kültürünü yaymaktadır. Sınırların kalktığı bu dönemde İngilizce bilmeden çağı yakalamak pek mümkün değil.

İngilizce öğrenmenin en iyi ve kalıcı yolu ise İngilizce konuşulan bir ülkede yurtdışı eğitim deneyimi yaşamaktan geçiyor. Yurtdışı İngilizce eğitimi için en çok gidilen ülkelerin başında ise İngiltere geliyor. İngiltere’de İngilizce kursu için tercih edilen şehirler genelde şunlardır: Londra, Oxford, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Manchester, Bristol, Eastbourne, Leeds, Liverpool. Aşağıda bu şehirlerde yer alan okullarımızın fiyat listelerini görebilirsiniz. Okulların birçoğunun Türk öğrencilerine özel indirimleri vardır. İndirimi olan okullar özellikle belirtilmiştir. İngiltere indirimli fiyat listelerini görmek için ayrı bir fiyat listesine yönlendirileceksiniz.

İngiltere’deki okullarımızın tamamı English UK ve British Counsil akreditasyonuna sahip kaliteli okullardır. Çok fazla okul, fiyat ve program görmek kafanızı karıştırabilir. Sizin için İngiltere’deki en doğru şehri, okulu ve programı danışmanlarımızla birlikte bulabilirsiniz. İngiltere’nin en popüler dil okullarından biri Ec English İngiltere Dil Okullarıdır.

Fiyat listelerinde eğitim, konaklama, kayıt ücreti ve konaklama rezervasyon bedeli kalemleri yer almaktadır. Bunun haricinde yaz dönemi yüksek sezon bedeli(bazı okullarda konaklama üzerine eklenir), materyal bedeli, vize bedeli, uçak bileti, havalimanı transferi(isteğe bağlı) gibi masraflarınız da olacaktır. İngiltere’ye giderken yanınızda bulundurmanız gereken cep harçlığı bulunduğunuz şehre ve ayarladığınız konaklama tipine göre değişiklik gösterir.

Eğitim sürenizi maksimum verimli olarak geçirebilmeniz için kısa süreli eğitimlerde haftada 25-30 saatlik yoğun programları tercih etmenizi öneriyoruz. Uzun süreli eğitimlerde ise haftada 15-20 saatlik programları tercih edebilirsiniz. İngiltere’de bazı okulların öğleden sonra programları da vardır. Eğitim kalitesi ve kullanılan materyal bakımından sabah programıyla aynı olmakla birlikte öğleden sonra programları sabah programlarına göre %25-30 civarında daha uygundur. İngiltere’deki okulların tamamına yakınında IELTS hazırlık ve iş İngilizcesi programları vardır ve bu dersleri seçmeli olarak alabilirsiniz.

REAL Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak okul seçme aşamasından İngiltere’ye gidip dönene kadar yanınızdayız. Vize işlemleriniz profesyonellikle yürütülür, konaklamanız istediğiniz şekilde ayarlanır, uygun fiyata uçak biletiniz alınır ve en ince ayrıntısına kadar oryantasyonunuz yapılır.

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere’de dil eğitimi alırken çalışabilir miyim?

İngiltere dil eğitimi sırasında çalışma izni veren ülkelerden biri değil ne yazık ki. Dil eğitimi sırasında İngiltere’de bolca sosyalleşebilir, ülkeyi gezebilir ve pratik yaparak yaşamın içerisinde İngilizce öğrenebilirsin.

İngiltere’de vizemi/eğitimimi uzatabilir miyim?

İngiltere’de dil eğitimi için bulunurken 6 veya 11 aylık vize süren bulunur. Eğitimin bittikten sonra vizen izin verdikçe eğitimini istediğin kadar uzatabilirsin ancak vize uzatılabilir bir vize değildir.

İngiltere dil okulu ücretleri nasıl?

İngiltere’de dil okulları birçok şehirde, program yoğunluğunda ve eğitim türünde eğitim vermektedir. Ücretler okullara, ders yoğunluklarına program içeriklerine, eğitim sürelerine ve bazen şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bir fiyat çalışması için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsin.

İngiltere’de İngilizce öğrenmek için en ideal şehir hangisi?

İngiltere’de şehirleri genellikle Londra ve dışı olarak ayırıyoruz. Dünyanın ekonomi, moda ve kültür başkentlerinden biri olan Londra en çok tercih edilen şehirdir. Bunun yanında her öğrencinin beklentilerine uygun sosyal, tarihi, yeşil şehir alternatifleri ile İngiltere en çok şehir alternatifi olan yurtdışı dil eğitimi ülkelerinden biridir.

İngiltere’de eğitim alırken nerelerde konaklayabilirim?

İngiltere’de eğitim alırken konaklama seçeneklerinden en yaygını aileyanı konaklamadır. Aileyanı konaklamada anadili İngilizce olan bir ailenin yanında kalarak kültürü ve dili ülkenin yaşamının içerisinde görebileceğin gibi öğrenci evi, yurt veya hostel gibi öğrencilerin ağırlıklı olduğu yerlerde de konaklayabilirsin.

İngiltere eğitim almak için güvenli bir ülke mi?

İngiltere, oturmuş adalet sistemi ve haklara saygılı toplumu ile yurtdışı dil eğitimi için en güvenli ülkelerden biridir.

İngiltere’de yaşam giderleri nasıl?

İngiltere’de dil eğitimi alırken eğitim ve konaklama giderlerinin yanında yaşam giderleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Bir öğrenci şahsi cep harçlığı için ortalama 100-130 GBP haftalık cep harçlığı düşünmelidir.

İngiltere vizesi ile başka ülkelere seyahat edebilir miyim?

İngiltere dil okulu öğrencilerinin aldığı vize Birleşik Krallık vizesidir. Bu vize ile Birleşik krallıktaki İngiltere, Kuzey İrlanda ve İskoçya’da serbestçe dolaşabilirsin.

İngiltere’ye giderken yeşil pasaportumu kullanabilir miyim?

İngiltere Avrupa Birliği üyesi olmadığı için yeşil pasaport vize muafiyeti ne yazık ki geçerli değildir. Yeşil ve Bordo pasaport sahipleri İngiltere’de dil eğitimi almak için vize başvurusunda bulunmalıdır. İngiltere öğrenci vizesi için tüm detaylara danışmanlarımız ile iletişime geçerek ulaşabilirsin.

İngiltere’de eğitim almak için kimleri sponsor gösterebilirim?

İngiltere’de eğitim alırken oluşacak masrafların karşılanabilir olduğunu konsolosluğa kanıtlamanız gerekir. Sizin ve/veya sponsorunuzun gelir ve birikimleri kalacağınız süre ve eğitiminizi karşılar nitelikte olmalıdır. İngiltere’de eğitim almak için aile içerisinden biri veya birilerinin sponsorluğu esastır.

İngiltere’de dil eğitimi aldıktan sonra ülkede kalabilir miyim?

İngiltere’de dil eğitimi için vizeler 6 aya kadar ya da 11 ay olmak kaydıyla fix verilir. Örneğin 12 haftalık bir dil okulu kaydı yaptırdıysanız otomatik olarak 180 günlük yani 6 aylık vize verilir. Bu durumda eğitiminiz bittikten sonra vizeniz devam ediyorsa kaydınızı vize sürenizin sona kadar devam ettirip İngiltere’de kalabilirsiniz. Vizeniz bittikten sonra İngiltere’den uzatılamaz ya da türü değiştirilemez. Bu işlemler için Türkiye’ye geri dönmek durumundasınız.

İngiltere’deki en iyi dil okulu hangisi?

İngiltere, İngilizce dil eğitiminin öncü ülkelerindendir ve Türkiye’den giden öğrenciler için de ilk duraktır. İngiltere’de dünya çapında şubesi olan zincir dil okullarının yanı sıra, çok köklü, butik okullar da bulunmaktadır. Bu okullar arasında Kaplan International, EC, LSI, Stafford College, ELC Bristol, Anglo Continantal gibi okullar sıralanabilir.

İngiltere dil okullarında ne kadar süre eğitim alabilirim?

İngiltere dil okullarında İngilizce dil eğitimini ihtiyacınız olan süre dahilinde alabilirsiniz. En fazla 6 aya kadar olan kayıtlarda verilen Student Visitor Visa 180 günlük, 6 ayı yani 180 günü geçen okul kayıtlarında verilen Student Extended Visa ise 11 aylık bir süreyi kapsar.

İngiltere’de eğitim almak için eğitim danışmanlığı almalı mıyım? Bireysel başvuru yapabilir miyim?

İngiltere’de doğru bölge, okul ve programı seçmek, hepsinden önemlisi doğru şekilde vize başvurusu yapmak ve vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlamak için belli bir donanıma, bilgiye ve tecrübeye ihtiyaç vardır. Danışmanlık firmaları öğrencilere ücretsiz danışmanlık vererek onları bu külfetli süreçten kurtarmaktadır. Şayet her şeye rağmen yine de yardıma ihtiyaç duymazsanız bireysel başvuru yapma hakkınız vardır.

İngiltere’de dil eğitimi alırken kaç haftada istediğim seviyeye gelebilirim?

Bu süreyi burada aldığınız İngilizce dil eğitimleri ile geldiğiniz seviye, gelmek istediğiniz İngilizce düzeyi olarak belirleyebiliriz. Bunun için buradan bir seviye tespit sınavı yapıp ne kadarlık bir sürede istediğiniz düzeye geleceğiniz varsayımında bulunmak mümkün. Bazıları için 4,6 ya da 8 haftalık kısa sayılabilecek süreler yeterken, bazıları içinse 24,36 hafta gibi uzun akademik dil eğitimlerine ihtiyaç olabilir.

İngiltere dil okullarında başlangıç tarihleri nasıldır?

İngiltere’deki dil okulları için her pazartesi yeni başlangıç tarihidir. Bu durum öğrencilere esnek başlangıç tarihi avantajı sağlar.

İngiltere dil okulları yorumları

İngiltere dil okulları yorumları İngiltere’de eğitim almayı düşünen öğrenciler için önemli bir yol
göstericidir. İngiltere, Türkiye’ye sadece 4 saatlik gibi kısa bir mesafede olmasının yanında zengin
tarihi ve kültürü ve yüksek eğitim kalitesi ile her yıl binlerce uluslararası öğrenciye İngilizce
öğretmektedir.
İngiltere’de eğitim alan öğrencilerimizin hemen hepsi yurtdışında İngilizce eğitim düşenlere
İngiltere’de eğitim almayı tavsiye ediyor.
İngiltere’de eğitim alan öğrenciler en çok genel İngilizce programlarını tercih ederler. İngiltere’de
hemen her dil okulunda yoğun ve yarı yoğun genel İngilizce programları, IELTS hazırlık, iş İngilizcesi,
birebir İngilizce ve genç öğrenciler için yaz okulu programları bulunur.

İngiltere’deki en iyi dil okulları

İngiltere’de iyi kalitede İngilizce eğitim sunan birçok dil okulu bulunur. Dil okulları genellikle şehir
merkezlerinde popüler yerlere yakın konumda bulunurlar. İngiltere’de her bütçeye ve ihtiyaca uygun dil okulu bulunur. İngiltere’de eğitim kalitesiyle öne çıkmış
bir çok dil okulu bulunur. Kaplan International English,Regent English, EC English, St Giles, British
Study Centers, CES English, LSI, Oxford International English, Anglo Continental, ETC English
İngiltere’nin en iyi okullarından bazılarıdır. Anglo Continental, ETC English gibi bazı okullar sadece
bulundukları şehirlerde hizmet verirken Kaplan International English, EC English gibi okullar
İngiltere’nin bir çok farklı şehrinde hizmet verirler.

İngiltere Brighton dil okulları

İngiltere’de dil eğitimi almaya karar verdiniz ancak şehir konusunda kararsızsınız. Bu durumda Real
Yurtdışı Eğitim’in deneyimli danışmanları size şehir beklentinize ve okul tercihinize göre şehir
önerisinde bulunacaktır. Brighton dil okulları İngiltere’de İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler
arasında sıklıkla tercih edilir.
Brighton hem harika sahiliyle, ekonomik yaşam masraflarıyla ve de Londra’ya sadece 1 saatlik tren
mesafesinde olmasıyla oldukça cazip bir şehirdir.
St Giles, LSI, EC English, Oxford International, British Study Centers, Eurocentres, Kings Colleges en
çok tercih edilen Brighton dil okullarıdır.

İngiltere’de Ucuz Dil Okulları

İngiltere’de İngilizce eğitim için tercih edebileceğiniz oldukça fazla sayıda dil okulu vardır. Türkiye’de
son dönemlerde oldukça yükselen döviz maliyetleri nedeniyle İngiltere’de eğitim almak isteyen
öğrenciler İngiltere’de ucuz dil okullarına kayıt yaptırmaktadır.
İngiltere’de her bütçeye uygun birçok dil okulu bulunur. İngiltere’de ucuz bir okulda da kaliteli
İngilizce eğitim alabilirsiniz. Genellikle tek şubeli butik okullar en ucuz dil eğitimini sunarlar.
İngiltere’de The English Studio, Malvern House, Interactive English, Westbourne Academy gibi
okullarda uygun fiyatlara İngilizce eğitim alabilirsiniz.

İngiltere 2 Aylık Dil Okulları

Yaz döneminde yurtdışında İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler 8 veya 10 hafta dil eğitimi için
İngiltere’yi tercih ederler. İngiltere dil okulları yıl boyunca yaptıkları çeşitli promosyonlarla Türk
öğrencilere cazip fiyatlar sunarlar.
Yaz döneminde 2 ay süreyle dil eğitimine giden öğrenciler en çok genel İngilizce programlarını tercih
ederler. Genel İngilizce programları İngiltere’deki tüm dil okullarında mevcuttur ve öğrenciler her
pazartesi okula başlayabilirler. Genel İngilizce programları dışında IELTS hazırlık, iş İngilizcesi ve 8-17
yaş grubu öğrenciler için yaz kampları tercih edilir.
İngiltere’de yaz okullarına giden öğrenciler konaklama olarak genellikle aile yanı konaklamayı tercih
ederler. İngiliz bir ailenin yanında konaklayan öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından
sunulur. Aile yanında konaklamayı tercih eden öğrenciler İngilizceyi günlük hayatta pratik yaparken
aynı zamanda da İngiliz aile kültürünü ve yaşamını yakından tanıma fırsatı elde ederler.

İngiltere dil okulu çalışma izni

İngiltere Hükümeti, İngiltere’ye kısa veya uzun dönemli İngilizce eğitimi için giden Türk öğrencilere
çalışma izni vermez. İngiltere’ye AB üyesi ülkelerden giden öğrencilerin ve de Türkiye’de yaşayan aynı
zamanda AB vatandaşlığı olan öğrencilerin çalışma izni vardır.
İngiltere’ye dil eğitimine giden öğrencilerin çalışma izni olmadığından yaşam masraflarını
karşılayabilecek bütçeye sahip olması bu nedenle önemlidir. Öğrenciler vize başvurusunda
İngiltere’de çalışmaya ihtiyaç duymadan geçinebileceklerini kanıtlayacak finansal belgeleri sunmak
zorundadır.
İngiltere’de üniversitelerde lisans ve yüksek lisans eğitimleri alan öğrenciler eğitim dönemlerinde
part-time, tatil dönemlerinde ise tam zamanlı çalışabilirler.

İngiltere dil okulu vizesi nasıl alınır?

İngiltere’de İngilizce, sertifika, lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi alabilmek için öğrenci
vizesine başvuru yapılır.
İngiltere’de 3 tür öğrenci vize kategorisi vardır.

İngiltere’de alacağınız İngilizce kursunun süresine göre kısa süreli öğrenci ziyaretçi vizesi, uzatılmış
öğrenci ziyaretçi vizesi ve TIER4 Genel Öğrenci vizesidir.

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere’de 6 aya kadar İngilizce kurslarına ya da sertifika programlarına katılmak isteyen öğrenciler
bu vize türüne başvuru yapar. İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi İngiltere içinden kesinlikle uzatılamaz
ve bu nedenle öğrencilerin vize bitiş tarihinden önce ülkeden ayrılmaları gerekmektedir. Öğrenci
ziyaretçi vizesiyle İngiltere’de eğitim alan öğrencilere yasal çalışma izni verilmemektedir.

Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere'de 6 aydan uzun süreli dil okullarına ya da sertifika programlarına katılmak isteyen
öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile 11'aya kadar
eğitim alınabilir. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi İngiltere içinden uzatılamaz ve öğrencilerin vize
bitiş tarihinde ülkeden ayrılması gerekir. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine sahip
öğrencilerin İngiltere’de yasal olarak çalışma izni yoktur.

TIER 4 Genel Öğrenci Vizesi

İngiltere TIER 4 vizesi ile dil okullarına, lise, üniversitede lisans ve lisansüstü programlara başvuru
yapılabilir. TIER 4 Öğrenci Vizesi, İngiltere içinden uzatılabilir. İngiltere’de almakta olduğunuz eğitim
süresi uzarsa veya farklı bir eğitime devam etmek isterseniz, İngiltere içinden İngiltere vizesi uzatma
başvurusu yaparak İngiltere'de eğitiminize devam edebilirsiniz. TIER 4 Öğrenci Vizesine sahip olan
öğrencilerin İngiltere'de part-time çalışma izni vardır. Dil eğitimi alan öğrencilere haftada 10 saat,
üniversite lisans ve lisansüstü eğitim alan öğrencilere ise haftalık 20 saat çalışma izni verilir.
İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Belgeleri için tıklayınız.

İngiltere Dil Eğitimi Maliyeti

Her geçen gün İngiltere’de İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı ve popülaritesi artmaktadır. Gelişen
iletişim olanakları ve internetin etkisiyle herkes yurtdışı eğitimle ilgili daha çok bilgi ve fikir sahibi
oldu. Böylece “yurtdışında İngilizce eğitimine sadece yüksek gelirli kişiler gidebilir” önyargısı yıkılmış
oldu. Artık birçok kesimden öğrenci yurtdışında İngilizce öğrenmek için İngiltere’yi seçmektedir.
İngiltere’de global zincir okullardan butik dil okullarına kadar bir çok dil okulu alternatifi vardır.
İngiltere’de her bütçeye uygun dil okulu seçenekleri mevcuttur. İngiltere’de 6 aylık bir İngilizce kurs
fiyatı ortalama 2500 Sterlin’den başlamaktadır. İngiltere’de dil okullarının oldukça esnek başlangıç
tarihleri vardır. İngiltere’de yıl boyunca öğrenciler her pazartesi eğitime başlayabilirler.