Alacağınız eğitimden sonra en önemli ikinci aşama konaklama konusudur. Eğitim süreniz, alacağınız eğitim ve yaşam tarzınız İngiltere’de konaklama tercihlerinizin temel belirleyici unsurlarıdır. Öğrencilerimizin konaklamasına en az onlar hassasiyet gösteriyor, İngiltere vize başvuruları sonuçlanır sonuçlanmaz konaklamalarını ayarlıyoruz.  Zamanınızın önemli bir kısmının evde ya da yurtta geçeceğini düşünerek konforunuza önem veriyoruz.

Özellikle üniversiteye gidecek öğrencilerimizin konaklama tercihleri genellikle yurt olduğu için başvurularının erken yapılması gerekmektedir.

Öğrencilerimizin İngiltere’de konaklama ile ilgili en çok merak ettikleri ayrıntılar;

*Ev konaklamasında mutfak ve banyo kullanımı

* Odanın büyüklüğü ve ders çalışmak için yeterince sessiz olup olmadığı

*Toplu taşıma araçlarına ve okula olan mesafesi

*Yemek kültürü ve yemek saatleri

*Alışveriş merkezlerine olan mesafesi

* Aile yanı konaklamada evcil hayvan ve ya küçük çocukların bulunup bulunmadığı vs.

İngiltere’de Uluslararası öğrenci konaklaması için iki ana seçenek vardır: özel konut veya daireler ve rezidanslar.

Üniversiteye ait yurtlarda konaklama (Residence Konaklaması)

Bu konaklama türünde tek bir oda, paylaşılan ev ya da daire şeklinde olabilir. Okuldan kabulünüzü aldıktan sonra konaklama için de yine okula başvurulması gerekmektedir. Öğrencimizin tercihine göre tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçenekleri ayarlanır.

İngiliz bir ailenin yanında konaklama

Özellikle dil eğitimine giden öğrencilerimize önerdiğimizin aile yanı konaklamada evde kendinize ait bir odanız bulunur, temizlik ve yemek açısından diğer konaklamalara göre daha konforludur. Aile sizinle ilgilenir ancak burada her evde olduğu gibi orda da evlerin kendine has kuralları olabilir ve uyum sağlamanız beklenir.

İngiltere’de özel ev kiralama

Bağımsızlığa düşkün öğrencilerimizin genellikle tercih ettiği bu konaklama türünde; kiralanan evi diğer öğrencilerle paylaşarak eğitiminiz süresince daha sosyal bir hayat yaşayabilirsiniz.

2013-2014 İngiltere Konaklama fiyatları için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.