İngiltere’de Teacher Training Kursları

Teachering English as a Foreign Language: Yabancı dil olarak İngilizce öğretmedir. İngilizce öğretmeni olan ya da öğretmen adaylarının katılabileceği Teacher Training Programlarının amacı öğretmenlere güncel metot ve materyaller hakkında bilgi vermek, öğretim teknik becerilerini kazandırmaktır. Aynı zamanda öğretmenler doğal İngilizce konuşulan bir ortamda kendi İngilizce dil becerilerini yenilemek ve geliştirmek fırsatı bulurlar.Programlar türlerine göre yarı zamanlı ve ya tam zamanlı olarak verilmektedir.

CELTA: Cambridge ESOL tarafından verilen, British Council ve dünya çapındaki okullar ve eğitim kurumlarınca tanınırlığı olan daha önce çok az öğretme deneyimi alan ya da deneyimi olmayan kişilerin alabileceği bir eğitim ve sertifikadır. Her yıl 10.000 öğretmen CELTA kursunu tamamlar.

HE TRINITY CertTESOL : (The Trinity College London Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) : Dünyanın en en eski sınav kurulu olan The Trinity College London tarafından verilen bir sertifikadır. The Trinity CertTESOL,en az Cambridge CELTA kadar tanınır. British Council tarafından da tanınmaktadır. Müfredatında metodolaji, öğretme deneyimi, gençlere İngilizce öğretimi, iş İngilizcesi öğretimi gibi konular vardır.

SIT TESOL: The SIT Graduate Insititute TESOL sertifikası 130 saatlik, katılımcılara başka dili konuşan öğrencilere İngilizce öğretmek ile ilgili profesyonel bilgi ve beceri eğitiminden oluşur. Kurs öğretme deneyimleri, ders planlama ve geri bildirim eğitiminden oluşur. SIT fakültesi tarafında dizayn edilen humanistik, deneyimsel ve gelişimsel öğretim yaklaşımı üzerine kurulmuştur. SIT TESOL dünyaca tanınan bir sertifika programıdır  ve mezunları başta Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kolaylıkla iş bulurlar.

2013 -2014 İngiltere Teacher Training Kurs ücretlerini ve program detaylarını danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.