İngiltere’de Teacher Training Kursları

Teacher Training Kursları Nedir

Öğretmen Eğitimi olarak adlandırabileceğimiz kurs modeli öğretmen ve öğretmen adaylarına ilişkin mesleki alanlarında benzersiz deneyimler yaratmaktadır. Son zamanlarda yurt dışında eğitim olanaklarının artmasıyla birlikte dünya çapında nitelikli seviyede olan öğretmenlerin ilgi ve alaka düzeyleri de doğru orantıda artış göstermiştir. İngiltere bazlı olarak oluşturduğumuz yazımızda belli başlı kurslar bulunmaktadır.

İngiltere’de Teacher Training Eğitimi Veren Kurslar

Teachering English as a Foreign Language (TEFL)

TEFL, dünya ülkelerinde İngilizce öğretmenliği yapmanızı sağlayacak bir eğitim modelidir. Program sonrasında almaya hak kazandığınız diploma ile lise, kolej ve üniversitelerde eğitimci rolüne sahip olursunuz. Türkçe olarak dilimize tercüme ettiğimizde İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğretmek anlamına gelmektedir.

Teacher Training Programlarının ana amacı öğretmenlere güncel metot ve materyaller hakkında bilgi vermek ve öğretim teknik becerileri kazandırmaktır. Aynı zamanda öğretmenler İngilizce konuşulan bir ortamda kendi İngilizce dil becerilerini yenilemek ve geliştirmek fırsatı bulurlar. Programlar türlerine göre değişkenlik göstermekle birlikte yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak verilmektedir. TEFL, 120 saatlik derslerden oluşan bu eğitim modelidir. Programı başarıyla tamamladıktan sonra ister Türkiye’de isterseniz yurt dışında İngilizce öğretebilme hakkına sahip olursunuz.

TEFL Programının Avantajları

  • Öğretmen ve Öğretmen adaylarına güncel metot ve materyaller hakkında bilgi sağlar,
  • Genel öğretim teknik becerileri kazandırır,
  • İngiltere’nin eğitim sistemi hakkında teorik bilgiler edinebilmek ve uygulayabilmek,
  • Profesyoneller ile birlikte çalışmak,
  • Aldığınız eğitim sonrasında okullarda öğretmenlik yapabilmek,

gibi sıralayabileceğimiz bir çok avantajları mevcuttur.

TEFL Tanıtım Videosu

CELTA 

CELTA Cambridge, ESOL tarafından verilen British Council ve uluslararası okullar ve eğitim kurumlarınca tanınırlığı olan İngilizce öğretme yeterliğidir. Kariyerinin başında olan veya orta düzey deneyime sahip olan öğretmenlerin tercih ettiği eğitim ve sertifikadır. Her yıl yaklaşık 10.000 öğretmen CELTA kursunu tamamlamaktadır. Programa katılacak olan adaylar için, 18 yaşını doldurmuş olması ve ana dili İngilizceye yakın olan C1 seviyesi gereksinimleri bulunmaktadır.

CELTA Kursunu Nasıl Alabilirim

En az 120 saatlik ders programından oluşan CELTA Kursuna sizlere en uygun modelini seçerek başlayabilirsiniz. Yüz yüze, çevrimiçi ya da her ikisinin birleşimi olan karma modeli seçebilirsiniz. CELTA kursunun eğitim süresi de sizin yaşam şartlarınıza göre değişebilir. 120 saatlik dersleri dilerseniz haftalık süreçlerde tam zamanlı olarak, dilerseniz de birkaç aylık periyodlara bölerek yarı zamanlı olarak tamamlayabilirsiniz.

CELTA Tanıtım Videosu

TRINITY CertTESOL 

(The Trinity College London Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) : Dünyanın en eski sınav kurulu olan The Trinity College London tarafından verilen bir sertifikadır. The Trinity CertTESOL, en az Cambridge CELTA kadar bilinmesinin yanı sıra British Council tarafından da tanınmaktadır. Müfredatı metodoloji, öğretme deneyimi, gençlere İngilizce öğretimi, iş İngilizcesi öğretimi gibi konuları içermektedir.

SIT TESOL

Açılımı The SIT Graduate Insititute olan TESOL, farklı bir dili konuşan öğrencilere İngilizce öğretmek ile ilgili profesyonel bilgi ve beceri eğitiminden oluşmaktadır. Kurs öğretme deneyimleri, ders planlama ve geri bildirim eğitiminden oluşur. SIT fakültesi tarafından dizayn edilen humanistik, deneyimsel ve gelişimsel öğretim yaklaşımı üzerine kurulmuştur. SIT TESOL dünyaca tanınan 130 saatlik bir sertifika programıdır  ve mezunları başta Amerika ve İngiltere olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kolaylıkla iş bulurlar.

İngiltere Teacher Training Kurs ücretlerini ve program detaylarına ilişkin bilgileri bizleri arayarak danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0216 348 48 38  Mail :info@realegitim.com