İngilizce dil okulumuzun çevresinde çok sayıda otel bulunabilir. Listemizde üç yıldızdan beş yıldıza tüm oteller sıralanmıştır. Birçoğunda yüzme havuzu, odalarda TV ve klima bulunmaktadır.

Bütçenize uygun fiyatlarla 3, 4 ve 5 yıldızlı otel keyfini yaşamak isteyen öğrencilere sunulan bir hizmettir. Kahvaltı, yarım ve tam pansiyon seçenekleri mevcuttur. Odalar; tek, çift ve suit (3-5 kişi) olarak hizmet vermektedir. Okulunuzun sunduğu imkanlar (beach clup, gym clup üyelikleri vs.) yanı sıra kaldığınız otelin imkanlarından (havuz, internet vs.) da faydalanabilirsiniz.

Küçük bir ülke olmasına rağmen Malta’da konaklama alternatifleri fazladır. Malta’da öğrencilerin tercih ettiği konaklama türleri;

Malta’da Aile Yanı Konaklama 

Özellikle dil eğitimi için yurtdışına giden öğrencilerin bir numaralı tercihi aile yanında konaklamadır. Bu tercihlerinde en önemli etken ülkenin hayat tarzını, aile hayatını daha yakından tanıma, pratik yapma olanağının fazlalığı olmaktadır. Öğrenciler, kendilerini ağırlayan ailelerin yanında kaldıkları süre içerisinde en az sınıf içi çalışmaları kadar yararlandıklarını belirtmektedirler. Bunların yanı sıra aile yanında konaklama çok daha ekonomik oluşu ve rahatlığıyla da tercih edilmektedir.
Aileler okulların konaklama departmanları tarafından titizlikle seçilmektedir. Aile seçiminde öğrencilerin talepleri ve gereksinimleri de (sigara içip içmeme, alerjiler, vejetaryenlik gibi) dikkate alınmakta, kendilerine en uygun aile bulunmaya çalışılmaktadır.
Aile yanı konaklamada, evin uygunluğu ve büyüklüğüne göre en fazla 4 öğrenci misafir edebilmektedirler. Tek ve çift kişilik oda seçeneği bulunmakla beraber, tuvalet ve banyolar ortak kullanım alanıdır. Aile yanı konaklamalar yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemekleri) olup, kalacağınız aileye bağlı olarak beraber ya da ayrı olarak yiyorsunuz. Giriş-çıkışlarınızda herhangi bir kısıtlama olmamakla beraber, aileyi de rahatsız etmeyecek şekilde uygun davranmak gerekmektedir.

Superior- Aile Yanı Konaklama 

Normal Aile yanı konaklamayla aynı özelliktedir. Tek farkı odaların tek kişilik ve en-suite, yani banyo ve tuvaletlerinin odanın içerisinde ya da yakınında sadece sizin kullanımınıza ait olmasıdır. Odalar tek kişilik ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği)dur. Evin durumu ve büyüklüğüne göre en fazla 4 öğrenci misafir edilebilmektedir. Superior aile yanı konaklamalarda da giriş çıkışlarda herhangi bir kısıtlama yoktur. Biraz daha rahat olmayı isteyenler için uygun bir konaklamadır.
Notlar:
Aile yanında konaklayan öğrenciler her gün kahvaltı ve akşam yemeklerini, hafta sonu 3 öğünü aile ile birlikte yemektedir. Bazı okullar sadece kahvaltı ya da tam pansiyon seçenekleri de sunabilmektedir.
Odanızı tercihinize bağlı olarak bir başka öğrenci ile paylaşabileceğiniz gibi yalnız da kalabilirsiniz. Evin niteliklerine bağlı olarak diğer odalarda sizden başka bir ya da birkaç öğrenci de olabilir. Prensip olarak aynı aileye aynı milletten ikinci bir öğrenci daha yerleştirilmemektedir.
Okul ile aile arası mesafe genellikle yürünebilmektedir. Ancak özellikle büyük kentlerde kısa bir otobüs yolculuğu göze alınmalıdır. Yaz aylarında okullara olan talebin yüksekliği dolayısıyla okul aile arası mesafe daha uzak olabilmektedir.
Konaklama; Malta havayollarının Malta’ya sadece Pazartesi ve Perşembe günü seferleri olmasından dolayı Pazartesi ya da Perşembe günü başlar. Pazartesi başlayacak kursunuz için Malta’ya Pazartesi gitmeniz tavsiye edilir.

Aile yanında konaklamanın avantajları

  • Lisan pratiği için idealdir.
  • Farklı bir kültürü en doğal haliyle tanımanızı sağlar.
  • Diğer konaklama türlerine göre daha ekonomiktir.
  • Kendinize ait özel odanız olacaktır.
  • Dezavantaj olarak ailenin yaşam tarzına, alışkanlıklarına ve kurallarına uymak durumunda olmanız söylenebilir.

Malta’da Okul Yurdu- Malta’da Residence Konaklama 

Her okulun kendine ait en az bir yurdu bulunmaktadır. Yurdun kapasitesine bağlı olarak öğrenci sayısı değişiklik göstermektedir. Tek veya çift kişilik oda seçeneği mevcut olup, yemekler ortak kullanım alanı olan mutfaklarda öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Mutfaklarda yemek yapmak için gerekli bütün mutfak araç ve gereçleri bulunmaktadır. Çamaşırhaneye sahip olan yurtlarda, öğrenciler jeton kullanarak makine ve kurutuculardan faydalanabilmektedirler. Giriş-çıkış saatlerinde kısıtlama bulunmamaktadır.

Malta’da Apart Konaklama

Apart otel, okul yakınında ya da bazı durumlarda daha uzakta, bağımsız olabilir.
Apart otel, kendi yaş grubunuzdaki öğrencilerle bir arada olmak, arkadaşlıkların gelişmesi bakımından idealdir.
Bazı Apartlar da çok ender olsa da kafeterya bulunabilmektedir. Apartların genelinde hiç yemek verilmemektedir. Yemek verilmeyen Apartlar da öğrencilerin yemek pişirmeleri için açık mutfaklar bulunmaktadır.

Malta’da Studio Daire 

Rahatına düşkün ve daireyi kimseyle paylaşmak istemeyen öğrenciler için bulunmaz bir seçenektir. Apart dairelerden farkı, dairenin tamamen size ait olmasıdır.Studio dairelerde klima, TV, DVD player vs. bulunmaktadır. Mutfaklarda tüm araç ve gereçler mevcuttur.

Malta’da Otel Konaklaması 

Bütçenize uygun fiyatlarla 3, 4 ve 5 yıldızlı otel keyfini yaşamak isteyen öğrencilere sunulan bir hizmettir. Kahvaltı, yarım ve tam pansiyon seçenekleri mevcuttur. Odalar; tek, çift ve suit (3-5 kişi) olarak hizmet vermektedir. Okulunuzun sunduğu imkânlar (beach clup, gym clup üyelikleri vs.) yanı sıra kaldığınız otelin imkânlarından (havuz, internet vs.) da faydalanabilirsiniz.

2019-2020 Malta Konaklama ücretleri için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Malta dil okulları sayfamızdan dil okulu fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.