Güney Afrika, orta üst gelir ekonomi düzeyine sahip bir ülkedir. İngilizce dil eğitiminizin dışında tatil yapmak için de oldukça fazla alternatifiniz vardır. Scottburgh; Durban kentinin 58 km güneyinde yer alan bir tatil kasabasıdır. Scottburgh Main, Pennington ve Park Rynie adlı mavi bayraklı plajları vardır. Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin, İngilizce ile tatili bir arada yürütebileceği Güney Afrika’nın en güzel kasabalarından sadece bir tanesidir.

Güney Afrika’da hem modern hem de geleneksel yaşam biçiminin içiçe olduğu söylenebilir. Güney Afrika’da farklı kültürlerin bir arada olmasından dolayı insanları hoşgörülü ve sıcakkanlıdır. Güney Afrika’da tropikal bir iklim görülmektedir. Kış mevsimleri genellikle ılık geçer yaz mevsimleri ise sıcaklık ortalama 30-35 derece arasındadır. Güney Afrika; İngiltere, Kanada, Amerika ve Avustralya’ya göre çok daha ekonomik ve yaşam tarzı olarak çok farklı bir ülkedir. Güney Afrika’yı İngilizce dil eğitimi için tercih ettiğinizde İngilizce seviyenizi ilerlettiğiniz gibi çok farklı deneyimler de yaşamış olacaksınız.

Güney Afrika’daki dil okullarının oldukça fazla konaklama alternatifi vardır. Güney Afrika’yı İngilizce dil eğitimi için seçen öğrenciler genellikle aile yanı konaklamayı tercih etmektedir. Bu konaklama diğer konaklamalara kıyasla çok daha avantajlıdır. Çünkü aile yanı konaklamayı seçen öğrenciler İngilizce dil seviyelerini sadece İngilizce konuşulan bir ortamda çok daha iyi ilerletebildiği o ülkenin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulur. Konaklama için yönlendirilen aileler önemle ve çok büyük titizlikle seçilmekte ve her zaman denetlenmektedir. Diğer konaklama seçeneklerine göre aile yanı konaklaması çok daha uygun ve ekonomiktir.  Otel veya apart otel konaklamasını seçmek isteyen öğrenciler için her bütçeye uygun oteller de bulunmaktadır.

Güney Afrika’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler öncelikli tercihi Cape Town olmaktadır. Ülkemizle Cape Town arasında 1 saatlik zaman farkı vardır. Burayı tercih eden öğrenciler aileleriyle çok rahat bir şekilde iletişim kurabilmektedirler. Cape Town’ da ulaşım çeşitliliği olduğu gibi çok da uygundur.  Şehirde genellikle taksi ve dolmuşlar kullanılmaktadır. Ama daha ekonomik ve hızlı olmasını isteyenler içinde metro tercih edilmektedir. Cape Town’u daha yakından tanımak ve gezmek isteyenler için şehirde iki katlı otobüsler de bulunmaktadır. Bu otobüslerle şehir turu yapabilir fotoğraf çektirerek güzel bir anı albümü oluşturabilirsiniz. Eğer hiç kimseye bağlı kalmadan dilediğiniz gibi gezmek istiyorsanız da şehir içinde araba kiralayabileceğiniz uygun yerler mevcuttur.

Güney Afrika’da görülmeye değer çok güzel yerler vardır. Bunlardan bir tanesi de Cape Point’dır.  Karanın en uç noktasında olan bu tepe de bulunan deniz feneri eşsiz Cape Town manzarasını izlemek için oluşturulan bir teras görevi görür. Güney Afrika’nın saymakla bitmeyen birçok güzel tarihi yerleri vardır. Güney Afrika’yı İngilizce dil eğitimi için tercih eden öğrenciler burada dil eğitiminin dışında çok güzel deneyimler edinerek sakin bir tatil geçirebilmektedirler.

Güney afrika dil okulları sayfamızdan dil okulları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.