Yeni Zelanda’da yabancı öğrenciler, vize görüşmesine gitmeden önce kalacak yer göstermek durumundadırlar. Kalacak yer alternatifleri arasında okulların ayarladıkları aile yanı konaklamalar, yurt ya da öğrencilerin birlikte kiraladıkları daireler olabilir.

Yeni Zelanda’ya ilk kez giden öğrenciler aile yanında kalmayı tercih etmektedirler. Bir süre sonra öğrenciler birleşerek ev kiralayabilirler. Öğrenciler Yeni Zelanda’da kalacak yer bulmakta pek sorun yaşamazlar.

Yeni Zelanda’da yaşam standartları yüksektir. Masraf olarak kıyaslanacak olursa İngiltere’den daha ucuz, Avustralya ile aynı seviyede olduğunu söylenebilir.

Yeni Zelanda’da Aile Yanı Konaklama

Eğitim süreniz boyunca bir ailenin yanında kalabilirsiniz. Evde kendinize ait bir odanız bulunur ve kahvaltı, akşam yemeklerini aile ile birlikte yiyebilirsiniz. Dil eğitimine giden öğrenciler pratik kolaylığı sağladığından bu konaklama türünü yoğunlukla tercih ederler.

Yeni Zelanda’da Yurt Konaklaması

Bu yapılar genelde okul bünyesinde bulunur. Sosyalleşmek isteyen öğrenciler için idealdir. Yurtlarda kafeterya, spor salonları, kütüphane gibi olanaklardan da faydalanabilirsiniz.

Yeni Zelanda’da Öğrenci Evleri

Öğrencilerin hem kendi evinin verdiği rahatlığı, öğürlüğü istemeleri hem de hayata daha kolay uyum sağlayabilmelerine olanak tanır. Birkaç öğrenci arkadaşınızla birlikte konakladığınızda yaşam masraflarınız da önemli ölçüde azalacaktır.

2014-2015 Yeni Zelanda Konaklama ücretleri için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.