Amerika çok büyük bir ülkedir ve ülkedeki yaşam maliyetleri eyaletlere ve şehirlere göre farklılık gösterir. Okula karar verirken bulunduğu şehri ve yaşam maliyetlerini de göz önünde bulundurmalısınız. New York gibi pahalı ve kalabalık şehirler yabancı öğrencileri bütçe açısından mutsuz edebilir.

Amerika’da yerleşim birimleri birbirinden uzaktır. Down Town denilen şehir merkezleri apartman tarzı binaların yoğun olduğu genel yerleşim birimleridir. Öğrencilerin en çok tercih ettikleri yaşam mekânları genellikle şehirden uzak evler ya da şehre yakın konumdaki apartman daireleridir. Ülkedeki kusursuz altyapı ve ulaşım imkânları sizi hayrete düşürecek kadar iyidir, ulaşım ağları dışında kalan bir yerde oturuyorsanız araba kullanma zorunluluğunuz olacaktır.

Amerika’da Konaklama; Aile yanı, Öğrenci Yurdu, Kiralık Daire, Otel Konaklaması şeklinde sınıflandırılabilir.

Amerika’da Aile Yanı Konaklama: Aileler evin bir ya da birkaç odasını öğrencilere kiraya veririler. Ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalmak hem kültürlerini öğrenmek hem de İngilizcenizi geliştirmek için yararlı olacaktır.

Amerika’da Öğrenci Yurdu: Bazı okulların kampus içinde ya da yakınında öğrenci yurtları bulunmaktadır. Yurtta konaklamak sosyalleşmenizi ve dil pratiği yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca yurtların sunduğu birçok hizmetten (Kütüphane, Bilgisayar Odaları, Spor salonları vs.) yararlanabilirsiniz.

Amerika’da Kiralık Daireler: Genellikle eğitim süresi uzun olan öğrencilerin tercih ettiği konaklama türüdür. Kiraladığınız daireyi başka öğrencilerle paylaşarak, masraflarınızı azaltabilirsiniz.

Amerika’da Otel Konaklaması: Otel konaklaması pahalı bir seçim olacağından sadece kısa süreli eğitim alacak öğrencilerin tercih ettiği bir konaklamadır.

2019 Amerika Konaklama fiyatları için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Amerika dil okulları fiyatları sayfamızı ziyaret edip amerika dil okulları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.