Avrupa’nın kuzeybatısında yer alan bu güzel ülke, çok sayıda ada ile çevrilidir. Kışlar nispeten sıcak geçer ancak okyanustan gelen rüzgârlar ülkenin bolca yağış almasına sebep olur. Dolayısıyla yemyeşil bir doğası vardır, bu doğal güzellik birçok filme ve kitaba ilham olmuştur. Ülkemizden 5 saatlik bir uçuşla İrlanda’ya varabilirsiniz.

İrlanda halkı etnik topluluklardan oluşur; biraz İskoç, biraz Kelt, biraz Viking ve İngiliz. Sokakta oldukça sade bir İngilizce konuşulur. İrlandalılar konuşmayı seven bir halktır, özellikle öğrencilere yaklaşımları iyimser ve yumuşaktır. Irkçılık bu ülkede yaygın değildir, İrlanda’ya giden yabancılar birçok Avrupa ülkesine göre rahattır. Burada eğlenmeyi, gülümsemeyi seven sıcakkanlı bir halk vardır.

Adanın başkenti ve adeta eski bir uygarlığın gülümseyen yüzü olan Dublin, eğlenceli mekânları, kültürü, tarihi ile ziyaretçilerini etkileyen eşsiz bir kenttir. En uzak yerden Dublin’e ulaşmak bile 25 dakika sürer. Parti organizasyonlarıyla meşhur olmasının yanında güvenli ve saygın küçük bir şehirdir. Dublin’de eğlenirken öğrenirsiniz de sokakta her gün edebiyat sohbetleri, jazz ve geleneksel müzik melodileri duyabilirsiniz.

İrlanda genç bir ülkedir, yaş ortalaması Avrupa’ya göre düşüktür. Günlük yemek kültürü ise maalesef biraz zayıftır, genellikle küresel hızlı tüketim yemek kültürü hâkimdir, yani salata ve ya sandviç popülerdir.

İrlanda da hayat çok ucuz değildir, ikliminin yanında bu yönüyle İngiltere’ye benzetilebilir. Ayrıca ülkenin genelinde İngiliz kültüründen ve yaşam tarzından izler görmek de mümkündür.

2019-2020 yılı İrlanda eğitim planlarınız ve detaylar için danışmanlarımıza ulaşın.

Ayrıca irlanda dil okulları sayfamızdan irlanda dil okulları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.