İster kısa, ister uzun süre kalmayı planlayın İrlanda’da görmenizi tavsiye ettiğimiz yerleri sizlerle paylaşmak istedik. Öncelikle kendisi küçük ama edebiyata, kültüre ve sanata katkısı büyük olan ülkenin tarihi mekânlarına sonrada şehir hayatında gezip görebileceğiniz mekânlarına bakalım.

Şatolar Ülkesi olarak bilinen İrlanda’ya ziyaretinizde bol bol okyanus manzarası görebilir ve şato ziyaretleri yapabilirsiniz.

Şehir hayatında ise içkileriyle ünlü İrlanda barları, hala Kelt etkisini taşıyan geleneksel İrlanda müziğini dinleyebileceğiniz mekânları, doğal güzellikleri, parkları, su kanalları görülmeye değerdir.

Dublin Kalesi

Vikingler tarafından kurulmuş bu görkemli yapı, tarih boyunca savunma, hazine, mahkeme gibi çeşitli amaçlarla kullanılmış ve şuan hala çeşitli devlet merasimleri için kullanılmaya devam ediyor.

Hristiyan Klisesi Katedrali

Dublin’in en eski yapısıdır. İçerisindeki büyük heykeller ve mimarisi görülmeye değerdir.

Guinness Antreposu

İrlanda’nın dünyaca ünlü birası Guinness ‘in ilk üretildiği yerdir. En üst katında bulunan mekânda şehri 360 derece seyredebilir, yerel üretim yiyecek ve içecekleri tadabilirsiniz.

Chester Beatty Kütüphanesi

Bir kütüphane olmasının yanı sıra tarihi eserlerle dolu bir sanat galerisidir. İrlanda’nın en iyi müzesi seçilmiştir. Asya ve Avrupa’dan toplanmış çok değerli el yazmalarını, kıymetli sanat eserlerini görebilirsiniz.

Croagh Ptrick

İrlanda’nın kutsal dağı olarak tanınır. St. Patrick’in hikâyesinde bu bölgede yılanları yok ettiği ve İrlanda’da o günden beri yılan görülmediğine rivayet eder.

Su Yolları Ziyaretçi Merkezi

Dublin’i saran bu yollar eğlenceli ve muhteşem bir atmosfer yaratmaktadırlar. İsterseniz bu kanallarda birçok su sporu yapabilir ve kayık turlarına katılabilirsiniz.

Derrynane House

Yaz ayları boyunca açık olan ulusal tarihi parkta, huzur içinde dinlenebilir ve görsel şovları izleyebilirsiniz.

Moher Uçurumları

Atlantik Okyanusu’na bakan ve 120- 215 mt yüksekliklerde bulunan bu uçurumlar görülmesi gereken lokal bir güzelliktir.