Amerika’da-Sertifika-ve-Diploma-Programları

Amerika’da Sertifika ve Diploma Programları

Amerika’da sertifika programına katılarak kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Amerika’da İngilizce akıcılığı kazanmak ancak Amerika dil okulu dışında bir alternatif arıyorsanız ayrıca uluslararası iş kültürü, alanınızda mesleki bilgi ve donanım da kazanmak istiyorsanız Amerika sertifika programları tam size göredir.

Yurtdışında eğitim planlamak ilk olarak çok bilinmeyenli bir denklemi çağrıştırsa da Real Yurtdışı Eğitim bu birçok bilinmezi sizin için çözecek ve sizin öncelikleriniz doğrultusunda size en uygun programa yerleştirecektir.

Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika’da eğitim almak size en başta dil hâkimiyeti ve özgüven kazandıracaktır. Bunun yanında bir diploma programına katılarak mesleki anlamda da kendinizi geliştirmiş olacaksınız. Birçoğumuzun çocukluk hayali olan Amerika bu anlamda size çok güzel fırsatlar sunacaktır.

Amerika sertifika programlarının amacı öğrencilerini pratik iş hayatına hazırlamaktır. Programların ekonomik olması, iş hayatında kolay uygulanabilir bilgiler içermesi, kabul koşullarının esnek olması ve eğitim süresinin kısa olması gibi etkenler öğrencilerin sertifika programlarına ilgisini arttırmıştır. Amerika’da sertifika eğitimi çoğunlukla üniversitelerde verilir ve program sonunda staj yapma imkânı vardır. En çok California eyaletindeki okullarda sertifika programları bulunmaktadır. Extension olarak bilinen bu programlara uluslararası öğrenciler de katılabilmektedir.

Amerika  diploma ve sertifika programları sizin için en doğru tercihtir.  Çünkü sertifika programları sayesinde mesleki olarak alanınıza yoğunlaşıp teorik ve pratik eğitim birlikte alabilirsiniz. Üstelik master programları için gerekli olan GMAT skoruna gerek duymadan ve esnek başlangıç tarihleriyle bu programlara başvuru yapabilirsiniz.

Amerika’da en çok tercih edilen sertifika programları: İşletme, Uluslararası İşletme, Pazarlama, Finans, Muhasebe, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Proje Yönetimi ve İnsan Kaynakları.

Amerika sertifika Programları program sonunda Amerika’nın önde gelen şirketlerinde staj yapma imkanı da sunmaktadır. Bu şekilde aldığınız teorik eğitimi gerçek iş dünyasında deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca dokuz aylık programlara kayıt olduysanız program sonunda Amerika’da, yasal olarak bir yıl maaşlı çalışma izni de alabilirsiniz. Bu şekilde hem prestijli okullarda bir yıl eğitim almış, hem de Amerika’da bir yıl iş tecrübesi edinmiş olarak, CV’nize değer katabilirsiniz.

Amerika Sertifika Programları Başvuru için Gerekli Belgeler

 1. Transkript
 2. Diploma
 3. CV
 4. Niyet Mektubu
 5. Referans Mektubu
 6. TOEFL– IELTS  Skoru
 7. Banka Mektubu
 8. Başvuru ücreti
 9. Pasaport

Amerika’da sertifika ve diploma programlarına katılabilmek için en az lisans mezunu olması ve eğitim dili İngilizce olduğundan iyi seviyede İngilizce bilgisi gerekmektedir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler ise alacakları dil eğitiminin ardından bu programlara katılabilirler. Sertifika Eğitimi veren birçok kurumda dil eğitim programları da bulunmaktadır. Amerika’da sertifika ve diploma programlarına katılabilmek için EILTS 5-5.5 veya TOEFL 60 skorları gerekir. Alanlarında başarılı yöneticiler ve uzman akademisyenler tarafından verilen bu eğitimlerde birçok tecrübeli insanla iç içe olacağınızdan vizyonunuz ve iş ve arkadaş çevreniz genişleyecektir.

Amerika’da Üniversite mezunlarının katılabildiği 1 yıllık akademik sertifika programları sonrasında 1 yıl çalışma izni verilmektedir.

Programlar her Ocak, Nisan, Temmuz ve Eylül aylarında başlar.

En Çok Tercih Edilen Sertifika Programları

 • İşletme
 • Pazarlama
 • Finans
 • İnsan Kaynakları
 • Sanat Yönetimi
 • Etkinlik Yönetimi
 • Medya ve Eğlence Yönetimi
 • Spor Yönetimi
 • Müzik Endüstrisi Yönetimi
 • Turizm İşletmeciliği

2019 eğitim planlarınız ve Amerika sertifika ücretleri için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Amerika sertifika programlarının yanısıra İngiltere sertifika programları, Kanada sertifika programları, Avustralya sertifika programları hakkında detaylı bilgi almak için de Real Yurtdışı Eğitim’le iletişime geçebilirsiniz.