Malta dil okullarının tümünün sunduğu  Genel İngilizce Programları, haftada 20 ders saatinden oluşmaktadır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sunulan bu programlar öğrenciye genel İngilizce temeli kazandırmak ve  okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini en üst düzeye çıkarmaktır. 6 temel seviyeden oluşmaktadır.   Avrupa’nın belirlediği bu kur sistemine  göre A1, A2, B1, B2, C1, C2 seviyelerinden oluşmaktadır. Öğrencinin C2 seviyesi IELTS karşılığı  6-6,5 civarındadır.

C2 seviyesi genel olarak öğrencilerin yurtdışı üniversitelerinde lisans ve master programlarına katıldıkları seviyedir.

Genel İngilizce programları, her pazartesi başlamaktadır.  Sınıf mevcutları 12 kişi civarındadır.  Öğrenciler okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavına tabi tutularak uygun seviyedeki sınıfa yerleşmeleri sağlanır. Belirli aralıklarla yapılan sınavlarla bir üst kura geçmeleri sağlanır. Malta’da Genel İngilizce programlarına 2 hafta ile 50 hafta arasında katılım mümkündür. Gene l İngilizce programları, İngilizce bilgisini üst seviyelere çıkarmak isteyenler yada var olan İngilizcesini daha aktif kullanmak isteyenler için en ideal kurstur.

Ders sonrası bir çok okul öğrencilerin sosyalleşmeleri ve okulda öğrendikleri İngilizceyi sokakta da kullanmaları için bir çok aktivite düzenler. Bowling yarışmalarından, tarihi ve turistik gezilere kadar bir çok eğlenceli seçenekle İngilizcenizi pekiştirebilirsiniz.

Malta’da genel İngilizce ile ilgili spesifik sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.