Amerika’da Sınav Hazırlık Kursları

Amerika’da lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, SAT gibi sınavlara girmeleri gerekmektedir. Sınavlardan istenilen skoru almak için öğrenciler yoğun program olarak adlandırılan sınav hazırlık programlarına katılırlar. Yeterli seviyeye geldiklerinde is Lisans ya da Yüksek Lisans Programlarına başlayabilirler

TOEFL ve IELTS Sınavları İngilizce dil yeterliliğini gösteren sınavlardır. TOEFL hazırlık programına katılmak isteyen öğrencilerin TOEFL IBT 52, TOEFL PBT 473, TOEFL CBT 150, IELTS 4,5 seviyesinde İngilizceye sahip olması gerekir. Program 12 haftalık, haftada 30 saatlik yoğun bir programdır.

TOEFL ve IELTS hazırlık programları 12 haftalık geniş kapsamlı, öğrencilerin sınavlardan yüksek puan almalarına yardım eden konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Amerika’da üniversiteler özellikle TOEFL puanını İngilizce dil yeterliliği seviyesinin göstergesi olarak kabul ederler.

GRE (Graduate Record Examination) Amerika’da mühendislik ve sosyal bilimler alanları başta olmak üzere yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin katıldığı bir sınavdır.

GMAT (Graduate Management Admission Test) öğrencilerin Amerika’da işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda MBA, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine kabul edilmeleri için gerekli bir testtir.

SAT (Scholastic Aptitute Test) Amerika’da yüksek okul veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin almak isteyen öğrencilerin katılması gereken bir sınavdır.

2014-2015 Amerika Dil Okulları fiyat listesini sitemizde bulabilirsiniz.