Amerika’da Genel İngilizce Programları, öğrencilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanmaktadır. Derslerin içeriği İngilizce kullanarak etkili bir şekilde İngilizce iletişim kurmak için gerekli dinleme, konuşma, yazma ve okuma yetenekleri üzerine odaklanacak şekildir. Öğrencilerin bireysel ilgi alanlarına uyacak deyimler, sinema, güncel olaylar ve kültür gibi konular üzerinde uygulamalar yapılır. Amerika’da genel İngilizce Programları aynı zamanda öğrencilerin kelime hazinesini ve telaffuzunu geliştirmeye yönelik alıştırmalar da içerir.

Amerika’da genel İngilizce programına katılan öğrenciler pratik ve gerçek yaşam İngilizcesi kullanarak konuşma becerileri üzerinde çalışırlar. Doğru ve etkili bir şekilde yazmayı, stratejik dinleme becerilerini ve gramer kullanımlarını geliştirirler.

Amerika’da genel İngilizce eğitimi veren birçok dil okulu ve kolej teknolojik altyapı bakımından geniş imkânlarla donatılmıştır ve öğrencilerin bireysel ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirmeleri kolaylaştırılmıştır.

Öğrenciler Amerika’daki eğitimleri süresince Amerikalılarla tanışma, üniversiteleri ziyaret etme, yerel kütüphanelerden faydalanma, konuk konuşmacılar dinleme ve yerel gezilere katılma olanaklarına da sahip olurlar.

2014-2015 Amerika Dil Okulu fiyatları için fiyat listesi bölümüne bakabilirsiniz.