Yurtdışı dil eğitimi ile ilgili geniş bir araştırma yapmıştım. Fakat yaşadığım kötü bir tecrübe sonrasında kimseye güvenim kalmamıştı.

Tam da bu sırada Sema hanımla tanıştım. Birlikte tüm ihtimalleri değerlendirdikten sonra Malta’da karar kıldık. Seçtiğimiz okul Unilang.  Okulun İngilizce eğitimi gayet iyi, ayrıca fiyatı da çok uygun.  Başkent Valletta’da olması da bizim için bir avantaj. Ulaşımı da gayet kolay.  Konaklama konusunda yine Sema hanım aracılığı ile okulun kendi öğrenci evlerinde kalmayı tercih ettim. Çünkü aile yanında buradaki kadar rahat olamayabilirim diye düşündüm.

Bu ülkenin insanları da Türkler gibi sıcak kanlı. Yardıma ihtiyacınız olduğunda düşünmeden yardım ediyorlar ki bizzat tecrübe ettim. Kültürel ve yaşamsal farklılıkları elbette var ki her ülkede farklılık gösteriyor. En çok tavşan eti tüketiyorlar. Bir de çoğu işyeri saat 13:00’den sonra kapalı oluyor. Pazar günü pek açık yer bulamıyorsunuz, sadece mini marketler ve çok büyük marketler açık oluyor. Onun dışında her yer kapalı.

İngilizce konusuna gelince; burada iki dil konuşuluyor. O nedenle bu konuda içim rahat. Bir derdiniz olduğunda rahatlıkla anlatabiliyorsunuz. Tabelalar, yazılar hep İngilizce..

Özetle eğer hayallerinizi gerçekleştirmek isterseniz hiç düşünmeden Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile çalışabilirsiniz.. Bir sorununuz olduğunda ta uzaklardan size yardımcı oluyorlar, bu konuda gerçekten çok şanslı hissediyorum.

Umarım bundan sonrası da çok güzel olur, siz de hayalleriniz ertelemeyin!

 

Güniz GÜNEL