Avustralya’da dil eğitimi almak isteme nedenlerimden en önemlisi yabancı dil öğrenirken resmi olarak da çalışma hakkımın olmasıydı. Avustralya’ya nasıl gidebileceğim hakkında bilgi edinmek için birkaç acente ile görüştüm ancak istediğim şekilde bilgilendirilemedim. Real Yurtdışı Eğitim’i aradığımda sadece bilgi almak istiyordum ancak Sema Hanım’ın yönlendirmesi ve açık sözlülüğü ile kendimi bir anda evrak toplarken buldum. Şunu söyleyebilirim ki eğer vize için uygun kriterlere sahip değilseniz bunu size vizeye başvurmadan daha ilk başta söyleyeceklerdir.

Avustralya hakkında bir şeyler söylemek gerekirse eğlenceli bir ülke. Avustralya’nın en önemli şehirlerini gezdim ve birçok insanla tanıştım farklı ülkelerden gelen birçok öğrenci İngilizce öğrenmek için Avustralya’yı tercih ediyor çünkü Avustralya belki de dünyanın en garip ülkelerinden bir tanesi. Kocaman bir kıtada tek bir ülke,  yabani hayvanlar, koalalar, kangurular tabii ki şehir hayatında pek fazla görülmese de şehrin dışında tahmin ettiğinizden çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Dil okulları hakkında konuşacaksak aslında önemli olan okul kadar önemli diğer detay hangi öğretmenden eğitim aldığınızdır. Çekingen olmayın ve kendinize güvenin! Avustralya’nın uzak olması bir dezavantaj gibi görünse de size aynı ölçüde özgürlük sağladığına da emin olabilirsiniz.

Ekonomik olarak düşünecek olursak Avustralya’da bir iş bulup giderlerinizi karşılamak pek de zor sayılmaz. Kendi ihtiyaçlarınızı karşılamanın yanında eğlence içinde vakit bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Avustralya’da yaşayan insanlar soğuk gibi gözükmelerine rağmen oldukça sıcakkanlıdırlar. Farklı bir yaşam biçimi ve dünyanın gelişmiş en yeni ülkelerinden birini görmek için Avustralya kesinlikle doğru bir tercih olacaktır.

Hüseyin Anılmış