Kanada'da-Sertifika-ve-Diploma-Programları

Yurtdışında diploma eğitimi planlıyorsunuz ama karşınızda onlarca ülke ve şehir çıkıyor, karar vermekte zorlanıyorsunuz. Real Eğitim olarak her türlü seçim sürecinde yanınızdayız. En çok tercih edilen ülkelerden biri olan Kanada’da sertifika eğitimleri hakkındaki açıklamalarımızın yararlı olacağını düşünüyoruz. Öncelikle Kanada’nın ekonomik fırsatları, eğitim kalitesi ve dünyanın en yaşanılabilir ülkesi olması tercih sıralarında üstlerde bulunmasını sağlamaktadır. Bunun yanında elbette bireysel çabalar da verimliliğin artması için çok önemlidir. Unutmayınız ki ‘Şans, fırsatlar ve çabanın bir araya gelmiş halidir.’ Kanada size bu fırsatları sunacaktır, değerlendirmek ise sizin çabalarınıza bağlıdır.

Kanada’da hemen hemen her alanda sertifika ve diploma programına katılabilirsiniz.

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları veren okullar Üniversite Kolejleri, Community veya Teknik Enstitüler ve Kariyer Kolejleri olmak üzere 3 çeşittir.

Üniversite Kolejleri; Kanada üniversiteleri ile bağlantılı çalışırlar ve akademik program verirler. Öğrenciler Kanada eğitim sistemine göre akademik ya da pratik eğitimi seçebilirler ve diploma ya da sertifika yapabilirler.

Community Kolej veya Teknik Enstitüler; Kanada’da ACCC (Kanada Community Kolejleri Birliği)’ye üye 175 tane orta öğretim sonrası eğitim veren Community Kolej, Teknik Enstitü olarak ticaret, sanayi ve kamu hizmeti programları sunan öğretim programları bulunmaktadır. Bu tür okullar 2 yıllık meslek yüksek okulu niteliğinde olup birçok meslek programı için diploma verirler. Bu tür okulların bir özelliği de Kanada’nın ekonomi politikasının bir gereği olarak ders müfredatlarının sektör ve işverenlerin talepleri ile doğru orantılı olarak düzenlenmektedir. Okulların çoğu ISO belgesine sahiptir. Programlar Eylül ve Ocak aylarında başlar.

Kariyer Kolejleri; bu okullar özel okul statüsündedir ve tamamen iş dünyasına yönelik kısa süreli eğitimler verilir. İşletmecilik, bilgisayar ve büro yönetimi gibi konularda diploma ya da sertifika programları alabilirsiniz.

2018-2019 eğitim planınız ve Kanada Sertifika/Diploma fiyatları için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.