Kanada'da-Sertifika-ve-Diploma-Programları

Kanada’da sertifika eğitimi almak özellikle eğitim sonrası çalışma izni vermesi sebebiyle oldukça avantajlıdır.

Kanada’da sertifika veya diploma eğitimi planlıyorsunuz ama karşınıza çok fazla program seçeneği çıkıyor, karar vermekte zorlanıyorsunuz. Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak önceliklerinize ve bütçenize göre Kanada’da sertifika ve diploma porgramı seçiminizde size destek oluyoruz.

Yurtdışı eğitimleri için en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Kanada’da sertifika eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak için bu yazıyı okumadan geçmeyin. Öncelikle Kanada’nın ekonomik fırsatları, eğitim kalitesi ve dünyanın en yaşanılabilir ülkesi olması tercih sıralarında üstlerde bulunmasını sağlamaktadır. Bunun yanında elbette bireysel çabalar da verimliliğin artması için çok önemlidir. Unutmayınız ki ‘Şans, fırsatlar ve çabanın bir araya gelmiş halidir.’ Kanada size bu fırsatları sunacaktır, değerlendirmek ise sizin çabalarınıza bağlıdır.

Kanada’da hemen hemen her alanda sertifika ve diploma programına katılabilirsiniz.

Kanada sertifika ve diploma programlarının tercih edilme sebepleri ülkenin şahane özelliklerinin yansıra öğrencilerin program sonrası maaşlı staj imkanı sunan programlar olmasıdır. Bu staj programları sayesinde hem gerçek bir iş ortamında İngilizcelerini ve mesleki bilgilerini pratik yapma şansı elde eden öğrenciler para kazanma imkanı da elde ederler. Üniversite mezunlarına sunulan devlet okullarındaki 12 ay ve üzeri Post-Graduate diploma programları, program sonrası 1 yıl süreli Kanada’da çalışma ve oturum izni verir. Kanada sertifika programları Kanada’da göçmenlik düşünen öğrenciler için oldukça büyük avantajlar sunan programlardır.

Kanada’da sertifika programlarına katılabilmeniz için IELTS 6  skorunuz veya TOEFL 80 skorunuz olması gerekir. Bu skorlara sahip değilsenizKanada’da dil eğitimi + sertifika paket programlar ile hem dilinizi geliştirebilir hem de daha uzun süre Kanada’da yaşama imkanı elde edebilirsiniz.

1 yıllık Kanada sertifika programlarının yanısıra göçmenlik başvurularında çok daha avantajlı olan Co-op Post Graduate yani lisansüstü sertifika programları 2 yıllıktır. Bu programların yıllık ücretleri 12 – 17 bin CAD arasında değişmektedir.

Kanada’da sertifika ve Kanada master programlarında haftada 20 saat olmak üzere çalışma izni vardır.

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları veren okullar Üniversite Kolejleri, Community veya Teknik Enstitüler ve Kariyer Kolejleri olmak üzere 3 çeşittir.

Üniversite Kolejleri

Kanada üniversiteleri ile bağlantılı çalışırlar ve akademik program verirler. Öğrenciler Kanada eğitim sistemine göre akademik ya da pratik eğitimi seçebilirler ve diploma ya da sertifika yapabilirler.

Community Kolej veya Teknik Enstitüler

Kanada’da ACCC (Kanada Community Kolejleri Birliği)’ye üye 175 tane orta öğretim sonrası eğitim veren Community Kolej, Teknik Enstitü olarak ticaret, sanayi ve kamu hizmeti programları sunan öğretim programları bulunmaktadır. Bu tür okullar 2 yıllık meslek yüksek okulu niteliğinde olup birçok meslek programı için diploma verirler. Bu tür okulların bir özelliği de Kanada’nın ekonomi politikasının bir gereği olarak ders müfredatlarının sektör ve işverenlerin talepleri ile doğru orantılı olarak düzenlenmektedir. Okulların çoğu ISO belgesine sahiptir. Programlar Eylül ve Ocak aylarında başlar.

Kariyer Kolejleri

Bu okullar özel okul statüsündedir ve tamamen iş dünyasına yönelik kısa süreli eğitimler verilir. İşletmecilik, bilgisayar ve büro yönetimi gibi konularda diploma ya da sertifika programları alabilirsiniz.

2019-2020 eğitim planınız ve Kanada Sertifika/Diploma fiyatları için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Kanada sertifika programlarına alternatif olarak Amerika sertifika programları, Avustralya sertifika programları ve İngiltere sertifika programlarını da düşünebilirsiniz.

Kanada dil okulları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.