Ontario Meslek Yüksekokulu olarak bilinen Fanshawe College, 1962 yılında Ontario Londra’da kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Fanshawe adı 1967’de bina ya da tapınak anlamına gelen ‘fane’ ve orman anlamına gelen ‘shaw’ veya ‘shawe’ kelimelerinin birleşmesi ile verildi. Ve Fanshawe ‘ormandaki tapınak’ anlamına gelir. Fanshawe, Kanada’nın Güneybatı Ontario’sunda yer almaktadır. Ve Fanshawe College’in dört büyük kampüsüne ev sahipliği yapmaktadır.

Londra Campus 23 bina kapasiteli 100 dönümlük bir alan üzerine kurulmuştur. Norton Wolf Havacılık Teknolojisi Okulu ve Ulaştırma Teknolojisi ve Çıraklık Okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Londra Campus Ontario’da bulunan en büyük kampüslerden biridir ve bazen ‘’şehir içinde şehir’’ olarak tanımlanır. Londra Downtown Campus üç binadan oluşur. Kampüs 2018 yılında faaliyete geçmiştir. 130 Dundas Street’te Konaklama ve Mutfak Sanatları, Bilgi Teknolojileri ve Turizm Okulları, 431 Richmond Street’te Access Studies, 137 Dundas Street’te Dijital ve Sahne Sanatları Okulu’na ev sahipliği yapmaktadır.

London South Campus Fanshawe College’in en yeni kurulan kampüsüdür. Kampüs, İşletme ve Bilgi Sistemleri Mimarisi, emekli Konutları Yönetimi, İşletme Yönetimi ve Tarımsal İşletme Yönetimi alanlarında dört program sunmaktadır. Elgin/ St. Thomas Regional Campus, sertifika ve diploma programları, sürekli eğitim, akademik yükselme, kariyer ve istihdam hizmetleri, çıraklık ve kurumsal eğitim programlarını öğrencilerine sunmaktadır. Kampüs yaklaşık 2.000 yarı zamanlı öğrenciye ve 350 tam zamanlı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Woodstock/ Oxford Bölgesel Campus 2.000 yarı zamanlı öğrenci ve 450 tam zamanlı öğrenciye eğitim vermektedir. Kuaför, İşletme (Girişimcilik ve Yönetim), Soğutma, Isıtma ve İklimlendirme teknisyeni, Polis Vakıfları (Hızlandırılmış) gibi tam zamanlı programlar kampüse özeldir. Programlar Bruce Teknoloji Becerileri ve Eğitim Merkezinde verilmektedir. Fanshawe College, 200 yüksek öğrenim programını öğrencilerine sunmaktadır.

Londra şehrinin nüfusu yaklaşık 400.000 ve metropol bölgesinde 500.000’in üzerindedir. Hem Fanshawe College hem de Western University’ye ev sahipliği yapmaktadır. Londra güzel sanatlara, pazarlara, tiyatrolara ve gece hayatına sahip bir şehirdir. 200’den fazla parkı ve dünyanın en büyük tatlı su gölleri ile çevrili bir bölgesinde Orman Şehri olarak anılan bir yerde eğitim alabilir ve kariyerinizde çok büyük sıçrama yapabilirsiniz.

Fanshawe College mezunlarının istihdam oranı oldukça yüksektir. College mezunlarının %87,6 mezun olduktan hemen sonra profesyonel iş yaşantılarına başlayıp kariyerlerinde zirveye tırmanırlar.

Neden Fanshawe College’de Eğitim Almalısınız?

 • 50 yıldır uluslararası öğrencilere tam hizmet veren bir devlet koleji, 200’den fazla sertifika, diploma, derece ve lisansüstü programlardan kariyeriniz için en doğru olanı seçebilirsiniz.
 • Fanshawe College’in 60 fazla ortak eğitim programı bulunuyor ve bu programlar Kanada’daki en yaygın programlar arasında yer alır. Bu programlar sayesinde kariyerinize hızlı bir başlangıç yapma imkânı bulursunuz.
 • Fanshawe College’te okurken kendinizi adeta kendi evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz. Ev arama sorununa Canada Homestay Network sayesinde çok hızlı çözümler sunuluyor.
 • Niagara Şelalelerinden sadece 2 saat süren bir uzaklıkta eğitim fırsatına sahip olabilirsiniz.
 • Uzman ve alanında deneyimli eğitmenler tarafından verilen eğitim sayesinde Kanada iş yaşantısına kolaylıkla ayak uydurabileceksiniz.
 • Fanshawe College işe alınabilirliği yüksek öğrenciler yetiştirdiğinden dolayı profesyonel yaşama en iyi şekilde hazırlanmak isteyen kişilerin ilk tercihi olmaktadır.

Fanshawe College’de Sunulan Programlar

Lisans Eğitimi Bölümleri

 • Accounting
 • Digital Marketing
 • Management
 • Human Resource Management
 • Biotechnology
 • Environmental Design and Planning
 • Interior Design

Bunun yanı sıra lisans seviyesinde verilen 2 ya da 3 yıllık College Diploma ve Advanced Diploma çeşitleri de bulunmaktadır.

College Diploma Bölümleri

 • Animation
 • Business
 • Fashion Marketing and Management
 • Food and Beverage Management
 • Nutrition and Food Service Management
 • Tourism

Advanced Diploma Bölümleri

 • Architectural Technology
 • Business Administration
 • Computer Systems Technology
 • Fashion Design
 • Garphic Design

Yüksek Lisans Programları

 • 3D Animation and Caracter Design
 • Business Management
 • Construction Project Management
 • Hospitality and Tourism Operations
 • Human Resources Management
 • International Business Management
 • Marketing Management
 • Project Management
 • Supply Chain Management

 

Kanada kolejleri, öğrencilerin kısa zamanda daha uygun maliyetler ile profesyonel iş hayatına hazırlanmalarına yönelik eğitimler verirler. Kanada’da kolej eğitimi alan öğrenciler eğitim sırasında meslek edinebilir, bu meslekler ile ilgili staj yapabilir ve hem Kanada’da hem de dünyanın birçok yerinde istihdam edilebilirler.

Kanada’da kolej eğitimi alan öğrenciler eğitimleri boyunca part-time çalışma iznine sahiplerdir. İster eğitim aldıkları alanda isterlerse de daha sosyal öğrenci işlerinde çalışan öğrenciler Kanada yaşam maliyetlerini en aza indirebilirler. Kanada devlet kolejlerinde eğitim sonrasında eğitim süresine göre 1-3 yıl aralığında Kanada’da çalışma ve oturum izni verilir. Bu izin sayesinde öğrenciler eğitimleri sonrasında da Kanada’da yaşamaya devam edebilir ve sürekli oturum başvurusu yapabilirler.

Fanshawe College lisans ve  lisans üstü  sertifika ve diploma eğitimleri veren bir Kanada devlet kolejidir. 1962 yılında kurulan kolej, Ontario’da Londra şehrinde bulunur. Kanada’nın en iyi devlet kolejlerinden biri olan Fanshawe College, her yıl Kanadalı ve uluslararası binlerce öğrenciye kapılarını açıyor.

Fanshawe College, iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik mezunlar yetiştirerek her mezunu için yüksek oranlarda istihdam olanakları sağlamaktadır. Kanada’nın ve dünyanın en büyük şirketleri ile partner halinde olan Fanshawe College, eğitimlerini sürekli geliştirir ve iş dünyasına uygun mezunlar yetiştirmektedir. Okul, endüstri partnerleri ile öğrencilerini sık sık bir araya getirerek öğrencilerinin en iyi şirketlerde çalışma imkanları elde etmelerini sağlar.

Kanada’nın Londra şehrinde kurulu olan Fanshawe College, Simcoe Kampüs, St Thomas Kampüs ve Woodstock Kampüs olmak üzere toplam 4 kampüste eğitim veriyor. Eğitim programlarına göre düzenlenen yerleşkelerde Kanadalı ve uluslararası binlerce öğrenci ile birlikte eğitim alabilirsiniz. Dünyanın birçok bölgesinden öğrenci ile arkadaşlık kurabilir, farklı kültürleri tanırken güçlü bağlantılar kurabilirsiniz. Londra, Toronto’ya sadece 2 saatlik uzaklıktadır.

Londra, Kanada’nın en büyük iş ve kültür merkezlerinden biridir. Yaşam maliyetlerinin Toronto’ya göre çok daha uygun olduğu Londra Kanada’nın en iyi yaşam merkezlerinden biridir. Sanat merkezleri, tiyatrolar ve festivallere ev sahipliği yapan şehir öğrencilerin uygun maliyetler ile eğlenceli bir öğrencilik hayatı yaşamalarına olanak verir. Şehir merkezine sadece 15 dakikalık mesafede bulunan Fanshawe College kampüsü ile şehir merkezi arasında öğrencilere özel indirimli ulaşım imkânı sağlanır.

Fanshawe College, Kanada’nın en büyük ve eski kolejlerinden biridir. Fanshawe College, 200’den fazla sertifika ve diploma programı ile lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim vermektedir. İşletme, yazılım, mühendislik alanlarının yanında sağlık, sanat, tasarım ve teknoloji alanları gibi her ilgiye yönelik eğitim programları bulunur.

Kanada’nın en iyi üniversiteleri ile anlaşmalı olan Fanshawe College, bu anlaşmalar sayesinde lise sonrasında iki veya üç yıllık eğitim alan öğrenciler eğitimlerine Kanada üniversitelerinde derslerini saydırarak devam etme şansı tanır. Diploma programları sonrası rahatlıkla iş bulan öğrenciler eğer lisans eğitimlerine devam etmek isterlerse daha uygun maliyetler ile derslerini saydırarak bu eğitimi tamamlayabilirler.

Kanada devlet kolejleri, başvuru yapılan programlara göre farklı kabul şartları arayabilirler. Temel şart lisans düzeyindeki eğitimler için IELTS 6.0, lisansüstü programlar için ise IELTS 6,5 veya dengi İngilizce seviyesidir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler kolej eğitimleri öncesi Kanada dil okullarında İngilizce eğitimi alarak IELTS şartı aranmadan eğitimlerine başlayabilirler. Fanshawe College Kanada’daki en iyi dil okulları ile pathway anlaşmalarına sahiptir.

Fanshawe College mezunlarının %90.3’ı mezuniyet sonrası 3 ay içerisinde işe yerleşiyor. Fanshawe College, Kanada devlet kolejleri içerisinde en yüksek işe yerleştirme oranına sahip olan kolejdir.

Fanshawe College kampüsleri büyük ve öğrencilerin her ihtiyacına yönelik servisler ile bezelidir. Kampüs içerisinde öğrenci yurtları, spor salonları, öğrenci kulüpleri, kafe, restoran gibi sosyal imkânlarla ile öğrencilerin sosyal bir öğrenim dönemi geçirmelerine olanak sağlar.

Fanshawe College ve diğer Kanada devlet kolejleri hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply