Bodwell High School – Kanada

Bodwell High School, 8.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitim veren yatılı özel bir okuldur. Okul aynı zamanda üniversite hazırlık eğitimi de vermektedir. Boldwell High School, British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından tescil edilmiştir ve düzenli olarak denetlenmektedir.

Kanada yatılı okulları arasında bir lider olarak tanınan okul hem yerel hem de uluslararası öğrencilere açıktır. Bu sayede çok kültürlü bir yapıya kavuşan okulda öğrenciler sosyal yeteneklerini de geliştirme şansı bulur. Okuldan mezun olan öğrenciler en iyi üniversitelerde eğitimlerine devam edebilmektedir.

12. sınıf akademik programını tamamlayan tüm öğrenciler; British Columbia eyaleti tarafından verilen ve dünya çapında tanınan bir mezuniyet belgesi olan Dogwood diplomasını almaya hak kazanırlar. Boldwell High School mezunu öğrencilerin büyük bir çoğunluğu mezuniyetten sonra başarı bursları alır ve üniversite veya kolej eğitimi eğitimine devam eder. Boldwell mezunları sadece Kanada içerisinde değil, dünyanın dört bir yanından üniversitelerden kabul alabiliyorlar. Okulun mezunlarının %95’i başvurdukları okullardan kabul almaktadır.

Boldwell’de öğrenciler Eylülden Şubata kadar ilk eğitim dönemi, Şubattan Hazirana kadar ise ikinci eğitim dönemlerini tamamlar.

Vancouver’ın kuzeyinde yer alan okulun kendine ait bir kampüsü vardır. Çok güzel bir bölgede yer alan okul körfeze karşı manzarası ve içinde yer aldığı parklar sayesinde doğayla iç içe bir eğitim almanızı sağlar. Okul, spor salonları, kapalı yüzme havuzları, tenis kortu, müzik odaları, kafeteryası ve kütüphanesi ile geniş olanaklara sahiptir.

13 ila 17 yaş arası öğrenci grubu için Akademik hazırlık sınıfları vardır. Matematik, fen, sosyal bilimler, sanat derslerinin yanında, öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleri için interaktif bir eğitim sistemi mevcuttur. Ders programlarının yanında, gezi ve çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

Dil eğitiminde ve öğrenimde kendini adamış uzman deneyimli öğretmenler tarafından İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

Bodwell Lisesinin Öğrencilere Sundukları Olanaklar

  • Ortalama 18 kişilik sınıflar
  • Tecrübeli ve sertifikalı öğretmenler
  • Teknolojik sınıflar
  • Aktif öğrenme
  • İngilizce kursu
  • Doğa aktiviteleri
  • Seminer ve konferanslar

Tanıtım Videosu

Boldwell High School Harita Konumu

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0216 348 48 38  Mail :info@realegitim.com

Tüm dil okullarının fiyat listelerini görmek için tıklayın.

Leave a Reply