NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

Kaliteli Yurtdışı Eğitim Hizmeti

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Yurtdışında Geniş Okul Alternatifleri

Geniş Okul Alternatifleri

Yurtdışı Eğitim'de Para İade Garantisi

Para İade Garantisi

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz Danışmanlık

Resmi dili İngilizce olan Yeni Zelanda, mükemmel doğası ve iklimiyle tatil havasında dil eğitimi alabileceğiniz bir ülkedir ve Yeni Zelanda Dil Okulları oldukça kalitelidir.

Yeni Zelanda’da dil eğitimi veren okullar genellikle Auckland, Christchhurch ‘de bulunmaktadır. Yeni Zelanda, dil okullarının eğitim kalitesinin yanında ekonomik olması açısından da, İngilizce konuşulan diğer ülkelere oranla daha cazip bir ülkedir.

Yeni Zelanda’da genel itibariyle 3 tür kurs vardır;

1- Üniversitelerin kendi dil kursları

2- Özel dil kursları
3- Mesleki alanda uzmanlaşmış ve yetişkinlere yönelik kurslar

Yeni-Zelanda-Dil-Okulları

Bunlardan en akademik olan kurs türü, üniversitelerin sağladıkları dil eğitimidir. Fiyatları diğer dil kurslarına oranla biraz daha yüksek olan bu kurslarda IELTS, TOELF gibi İngilizce dil sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Ayrıca özel kurslara katıldığınız takdirde Yeni Zelanda’daki üniversiteler IELTS veya TOEFL skoru istememektedirler.

Üniversite dil kurslarından bazıları :

Yeni Zelanda’da özel kursların yaptığı kampanyalar, verdiği genel ve akademik İngilizce eğitimleri öğrencilerin ilgilisini çekmekte ve bu yönde tercih yapmalarına neden olmaktadır.

Dil kurslarına başvurabilmek için okullara göre değişen en az 16 veya 18 yaş sınırı bulunmaktadır.  Üst yaş sınırı yoktur. Ticari İngilizce programlarında alt yaş sınırı 21’e kadar çıkabilmektedir. Yaz döneminde ise bazı okulların yetişkinlere yönelik kurslarında yaş sınırını 14’e kadar indirebilmektedir.

Genel olarak dil kurslarına seviyeniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. Öğrenciler okulun ilk günü seviye belirleme sınavına tabii tutularak seviyelerine göre uygun sınıflara yerleştirilirler. Sınıf mevcutlarında üst sınır 14/15 olmasına karşın aslen 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir.  Bazı okullarda ise sınıf mevcudu 5 kişiyle sınırlandırılmıştır.

Yeni Zelanda’da kurs başlangıç tarihleri esnektir. Okullara genel olarak yılın herhangi bir haftasında başlayabilirsiniz. Fakat bazı okul ve kurslarda belirli dönemlerde eğitimlere başlanmaktadır.

Yeni Zelanda’da genel dil kursları yıl boyunca kesintisiz sürer. Eğitim sürenizi, 2 haftadan 1 yıla kadar, ulaşmak istediğiniz seviyeye, ayırabileceğiniz zamana ve bütçenize göre siz belirleyebilirsiniz. Ancak Yeni Zelanda’nın Türkiye’ye olan uzaklığı, cazip koşulları, ekonomik oluşu, çalışma hakları ve kısa süreli başvurularında yaşanabilen vize sorunları dikkate alınarak en az 8 hafta veya 12 hafta eğitim alabilirsiniz.

Yeni Zelanda’da, dil eğitimi amaçlı vize alabilmek için haftada en az 20 ders ( 15 saat) yoğunluğa sahip bir kursa kayıt yaptırmalısınız.