EN ÇOK TERCİH EDİLEN MALTA ŞEHİRLERİ VE DİL OKULLARI

EN ÇOK TERCİH EDİLEN MALTA ŞEHİRLERİ VE DİL OKULLARI

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

Kaliteli Yurtdışı Eğitim Hizmeti

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Yurtdışında Geniş Okul Alternatifleri

Geniş Okul Alternatifleri

Yurtdışı Eğitim'de Para İade Garantisi

Para İade Garantisi

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz Danışmanlık

Malta dil okullarının çoğu İngiltere’deki dil okullarının uzantısıdır. Bu nedenle Malta’da İngilizce dil eğitimi almayı düşünürseniz, alacağınız eğitimin İngiltere’deki dil eğitiminden bir farkı olmayacağından emin olabilirsiniz. Malta’daki dil okullarında görev yapan öğretmenlerin yarısı Maltalı, diğer yarısı ise İngiliz, Amerikalı yada İrlandalı’dır.

Malta’da İngilizce eğitim göreceğiniz dil okullarındaki dersler eğitiminizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Okulların öğrenciler için düzenlediği etkinlikler, geziler, yanında kalacağınız aile ve yakın çevre ile olan ilişkileriniz İngilizcenizin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Malta’da dil okuluna ister 2 hafta isterseniz 52 hafta gidebilirsiniz. Öğrencilerin büyük bir bölümüz yaz döneminde gittikleri için eğitim süreleri de 4-12 hafta arasında olmaktadır. Malta’ya sadece tatil amaçlı olarak 1-2 hafta gidip aynı zamanda İngilizce eğitimi almak da mümkündür.

Malta’da İngilizce öğrenmek için nedeniniz ne olursa olsun genel İngilizceden akademik amaçlı İngilizce’ye, sınavlara hazırlık İngilizcesi’ne kadar amacınıza uygun her türlü kurs bulunmaktadır. Malta, yurtdışında İngilizce öğrenmek için en uygun ülkelerden biridir. Malta’da İngilizce dil okuluna giderek sadece İngilizce seviyenizi artırmazsınız, aynı zamanda dünyanın farklı ülkelerinden gelmiş olan öğrencilerle keyifli zaman geçirebilirsiniz. Malta’nın turkuaz kumsalları ders dışındaki zamanda uğrak yeriniz olacaktır. Malta’nın eğlence hayatı da oldukça ilginizi çekebilir. İsterseniz mevcut schengen vizenizle  haftasonları diğer Avrupa ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

Malta Dil Okulları

Malta’da İngilizce dil kursları yıl boyunca sürmektedir. İngilizce eğitimi için 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz. Ancak bazı okullarda kurslar belirli dönemlerde düzenlenmektedir. Malta’da kurs başlama tarihleri esnektir. Okullara yılın herhangi bir haftasında başlamak mümkündür. Dersler Pazartesi’den Cuma’ya haftaiçi her gündür.

Malta’da dil kursunun tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi de uygun fiyat ve kolay vize prosedürüdür. Yazın 2 ay eğitim + konaklama fiyatları 1800 EUR dan başlamaktadır. Bu fiyata Türkiye’de tatil yapmak bile zorken Malta’da hem eğitim alıp hem de tatil yapabilirsiniz. Malta vize işlemleriniz de 1 hafta gibi kısa bir süre içinde halledilir. Malta vize başvuruları VFS vize başvuru merkezi tarafından kabul edilir.

Malta’da dil kurslarına başvurmak için İngilizce dil seviyenizin önemi yoktur. Okulun ilk günü yapılacak İngilizce seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir seviyeye yerleştirilecek ve kendi düzeyinizdeki diğer öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız. Malta’da İngilizce için haftada en az 20 ders ( 15 saat ) yoğunluğa sahip kursa kayıt yaptırmalısınız. Okullar genelde haftada 20, 25, 30 ders yoğunluklarında eğitim verirler.

Malta’da İngilizce kurslarına başvurabilmek için alt yaş sınırı 16’dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmemektedirler. İş İngilizcesi programlarında alt yaş sınırı 21’e kadar çıkabilmektedir. Üst yaş sınırı yoktur. Yaz döneminde bazı okullar 12-16 yaş dönemine yönelik yaz kursları düzenlemektedirler. Malta, genç yaştaki öğrencilerin ve çocukların güvenli olarak eğitim alabilecekleri bir ülkedir. Malta’da kurs türü ve süresi ne olursa olsun İngilizce dil okullarına düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar. Ayrıca İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik özel ders programları da bulunmaktadır.

Malta’da konaklama olarak en çok paylaşımlı öğrenci evleri tercih edilmektedir. Malta’ya farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerle birlikte kalarak hem İngilizcenizi geliştirip hem de kültürel değişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Malta’da aileyanı konaklama da tercih edilebilir. Maltalı bir ailenin yanında kalarak dil pratiğinizi yapabilirsiniz. Bununla birlikte 4 veya 5 yıldızlı otel konaklama da isteğe bağlı olarak ayarlanabilir.

Malta İngilizce Programları

• Genel İngilizce
• Yoğun İngilizce
• Cambridge / IELTS hazırlık kursları
• TOEFL hazırlık kursları
• Yöneticiler için iş İngilizcesi
• 8-13 yaş grubu çocuklar için yaz kampları
• 14-18 yaş grubu gençler için gençlik kursları

Malta dil okulu fiyatları sayfamızı inceleyerek güncel fiyatları öğrenebilir, Malta’da yaşam, konaklama ve ülke bilgileri sayfalarımızdan da Malta hakkında geniş bilgiler edinebilirsiniz.

Malta Şehirleri

Malta deniz ve kumun tadını çıkararak İngilizce öğrenebileceğiniz mükemmel bir alternatiftir. Hem Türkiye’ye yakın olması, hem konuşulan dilin İngilizce olması ve de ekonomik yaşam koşulları Malta’yı öne çıkaran avantajlardan sadece birkaçıdır.

İngilizce eğitimi dışında sayısız etkinlik fırsatları sunan Malta, sınırsız eğlenceyi de garanti eder. Malta’da Öğrencilerin Tercih Ettiği Şehirler:

Sliema: Adanın en büyük ve en modern şehri olan Sliema, sayısız kafeleri, alışveriş merkezleri, restoranları, sahilleri ve değişik konaklama seçenekleri ile harika bir şehirdir. Paceville ve St. Julians şehirlerine komşudur. Öğrenciler okuldan arta kalan vakitlerinde Akdeniz’in mavi sularında dalış yapabilir, yakın adalara yapılan tekne turlarına katılabilir, tepelere tırmanabilirler. Özellikle İngiliz turistlerin tercih ettiği Malta adası, hem tatil hem de pratik yapmak isteyenler için ideal bir seçimdir.

St. Julians: St. Julians şehri ve muhteşem sahil yolu, Bodrum tarzı yaşantısı ve değişik restoranlarıyla hem öğrencilere hem de turistlere çok güzel imkanlar sunmaktadır. Birbiri ardına açılan dil okullarıyla öğrencilerin tercih ettiği şehirler arasında gelmektedir. Dil okulu ve tatil amaçlı düşünülebilir. St. Julians aile yanı konaklamalardan, 5 yıldızlı otellere kadar bir çok konaklama alternatifi sunar. Restoranları, barları, gece kulüpleri, alışveriş merkezleri, sinemaları, kumsalı ve bowling salonları ile Malta’nın eğlence başkentidir.

Malta’da Eğitim

Malta deniz ve kumun tadını çıkararak İngilizce öğrenebileceğiniz mükemmel bir alternatiftir. Hem Türkiye’ye yakın olması, hem konuşulan dilin anadil İngilizce olması ve de ekonomik  olması Malta’yı öne çıkaran avantajlardan sadece birkaçıdır.

İngilizce eğitimi dışında da sayısız etkinlik fırsatları sunan Malta, sınırsız eğlenceyi de garanti eder.

Esnek Eğitim Süresi
Malta’da İngilizce kursları yıl boyunca devam etmektedir. Eğitim süresinin belirlenmesi ulaşmak istediğiniz seviyeye, ayırabileceğiniz zamana ve şüphesiz bütçenize bağlıdır. 2 haftadan 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz.

Esnek Kurs Başlangıç Tarihleri
Malta’da kurs başlangıç tarihleri son derece esnektir. Okullara genel olarak yılın herhangi bir haftasında başlayabilmek mümkündür. Bununla beraber bazı okul ve kurslarda belirli dönemlerde kurslara başlanabilmektedir.

Her Seviyede Eğitim
Genel olarak Malta’ da lisan kurslarına İngilizce seviyeniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir kura yerleştirilecek ve kendi seviyenizdeki diğer öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız

Farklı Kurs Yoğunlukları
Malta’da İngilizce için haftada en az 20 ders (15 saat) yoğunluğa sahip bir kursa kayıt yaptırmalısınız. Okullar genel olarak haftada 20, 25 ve 30 ders gibi farklı yoğunluklar önermektedirler. Eğer İngilizceye ayırabileceğiniz süre sınırlı ise en yoğun programı tercih etmelisiniz.

Her Yaşa Uygun Programlar
Malta’da yıl boyu devam eden İngilizce kurslarına başvurabilmek için, en alt yaş sınırı 16’dır. Bazı okullar için 18’dir.  Ticari İngilizce programlarında alt yaş sınırı 21’e kadar çıkabilmektedir. Yaz kampları 8-16 yaş grubuna yöneliktir.

Küçük Sınıf Mevcutları
Malta’da bir çok okulda 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir. Yaz dönemlerinde bu sayı 15’e kadar çıkabilmektedir. Kimi kurslarda, sınıf mevcutları 5-6 öğrenci ile sınırlanabilmektedir. Sınırlı zamana sahip iş adamları ve yöneticilere yönelik bire bir özel ders programları da bulunuyor.

Başvuru Zamanı
Malta’da İngilizce için tüm işlemlerin sorunsuz yetişebilmesine yönelik önerimiz kurs başlangıç tarihinizden hiç değilse 2-3 hafta önce başvurmanızdır. Böylece gerek kayıt işlemleri ve uçak rezervasyonu gerekse kişisel hazırlıklarınızı yapabilmeniz için yeterli zaman bulabileceksiniz. Yaz aylarında konaklama temininin uzun sürebilmesi sebebiyle 3-4 hafta öncesinden başvuru yapılmasında fayda bulunmaktadır. Esasen yurtdışı eğitimin söz konusu olduğu her durumda mümkün olduğunca erken başvuruların yapılması tedbirli davranış olacaktır.

Eğitim Sonunda Sertifika
Kurs türü ve süresi ne olursa Malta’da İngilizce dil okullarına düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır. Öte yandan İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik, uluslararası geçerliliğe sahip IELTS, Cambridge ve TOEFL sınavlarına da girmeniz özellikle teşvik edilmektedir.

Okuldaki İlk Gün
Malta’daki okulların hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedir. İlk gün öğrencilere Malta’yı tanıtan genel bilgiler, haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

Okuldaki İmkânlar ve Tesisler
Okulların sağladıkları imkânlar ve tesisler okuldan okula büyük değişiklik gösterebilmektedir. Önemli bir kısmında öğrencilerin yararlanabilecekleri internet cafe, kütüphane, dil laboratuarı, kafeterya vb. bulunmaktadır. Malta’daki okulların bir kısmında yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Sosyal Etkinlikler, Geziler
Okullar sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler ve hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için maliyet bedelleri talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak tamamen öğrencinin tercihine bağlıdır.

Havaalanında Karşılama
Hemen tüm Malta dil okulları havaalanında karşılama hizmeti vermektedir. Malta’ya varışınızda okulunuzun ismi yazılı bir tabela ile sizi görevli karşılayacak ve kalacağınız yere götürecektir. İyi derecede İngilizceye sahip değilseniz ya da yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız havaalanında karşılama servisini tercih etmeniz tavsiye ediliyor.

Uluslararası Ortam
Malda dil okullarının tümünde öğrenciler aynı amaç için farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle birlikte eğitim almaktadır. Bu İngilizce öğreniminin yanı sıra farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri de tanımak için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Onaylı Okullar
Yurtdışında dil okulu seçerken bulunduğu ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup olmadığına, dil okullarının oluşturdukları ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Malta’daki dil okulları Malta Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. Önemli bir kısmı da bir araya gelerek oluşturdukları FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations Malta)’ya bağlıdır.

Neden Malta’da İngilizce Eğitim Almalıyız?

Panoramic view of fortress Grand Harbour in Valletta, Malta

Akdeniz’de yer alan Malta ülkesi 3 adadan oluşmaktadır. Malta, Gozo ve Comino. Bu adalar içinde en büyüğü Malta’dır. Toplam nüfusu 400.000 civarında olup,  bunun  30.000 kadarı Gozo’da yaşamaktadır. İklim olarak da kışlar ılıman, yazlar ise oldukça sıcak geçer. Yaz aylarında gerek öğrenci sayısının gerekse Avrupalı  turistlerin yoğun talebi nedeniyle nüfus birkaç kat artmaktadır.

Hem İngilizce hem tatil için ideal bir ülke olan Malta, İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından oldukça talep görmektedir. 1979’a kadar İngiliz sömürgesi olan Malta’da,  İngilizce ve Maltaca resmi dil olarak konuşulmaktadır. Ülkenin temel gelir kaynağı eğitim ve turizmdir.

Yılın her ayında öğrencilerin ilgisini çeken Malta’da, 50’ye yakın İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Yıl boyunca farklı kampanyalarla öğrencileri cezbeden Malta’da İngilizce öğrenmek İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve Avustralya’ya göre oldukça ekonomiktir. Malta dil okullarında, Genel İngilizce, yoğun İngilizce, IELTS / TOEFL sınav hazırlık programları, mesleki İngilizce programları ve yaz kampları  sunulmaktadır.

Malta’da İngilizce öğrenmeye giden öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama türü paylaşımlı apart konaklamadır. Bu apartlar okula ait olup, öğrenciler oldukça ekonomik ücretlerle bu konaklama tipinden faydalanabilirler. Apartlar genellikle okula yürüme mesafesinde olup, mutfak ve banyo paylaşımlı olarak kullanılmaktadır.

Malta’da İngilizce Öğrenmek İçin 10 Neden

  1. Malta, İngilizce eğitimi ile harika bir yaz tatilini birleştiren ideal bir ülkedir.
  2. Malta, en ekonomik şekilde İngilizce öğrenmek isteyenlerin yıl boyunca en çok tercih ettikleri ülkedir.
  3. Malta vizesi maksimum 1 hafta gibi kısa sürede alınabilen bir vizedir.
  4. Malta vize başvuru belge sayısı çok fazla değildir, sizi yıldırmaz!
  5. Malta, Türkiye’ye 2,5 saatlik bir uçuş mesafesindedir ve uçak biletleri çok ucuzdur. Gidiş- dönüş 150-200 USD civarındadır.
  6. Malta’da konaklama seçenekleri ekonomiktir, ister aile yanında ister yurtta kalın, size uygun ve seveceğiniz bir seçenek mutlaka vardır!
  7. Malta halkı, sıcak ve yardımseverdir. Malta’da kendinizi evinizde hissedersiniz.
  8. Malta’da Türk mutfağı dahil bir çok mutfağa ait yemekleri uygun fiyatlarla yiyebilirsiniz.
  9. Malta; suç oranı çok düşük, güvenli bir ülkedir.
  10. Malta’da çok sayıda kaliteli zincir ve butik İngilizce dil okulları bulunmaktadır.

 

Malta bayrak

<script type=”text/javascript” src=”http://realegitim.ams4you.net/webinqcode-728-223.html”></script>