NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

Kaliteli Yurtdışı Eğitim Hizmeti

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Yurtdışında Geniş Okul Alternatifleri

Geniş Okul Alternatifleri

Yurtdışı Eğitim'de Para İade Garantisi

Para İade Garantisi

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz Danışmanlık

Yeni Zelanda’da toplam 8 üniversite bulunur ve hepsi Dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasında yer almaktadır. Sadece Amerika’da 3500’den fazla üniversite olduğu düşünülürse Yeni Zelanda’nın eğitim kalitesinin oldukça iyi olduğu söylenebilir.

Yeni Zelanda’da tüm üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır. Lisans programları 3 yıl sürmektedir ancak bazı fakülte ve bölümlerde bu süre 6 yıla kadar uzayabilmektedir.

Yeni Zelanda’da lisans eğitim sistemi İngiliz eğitimini temel almaktadır. Bu nedenle lisans eğitimi alan öğrenciler, lisansüstü eğitimlerini burada veya İngilizce konuşulan herhangi bir ülkede devam edebilmektedirler.

Üniversitelerde, sanat, bilim, ticaret, pazarlama mühendislik gibi birçok alanda eğitim verilmektedir.

Yeni Zelanda’da üniversite eğitimi alabilmek için iyi derecede İngilizce bilmek gereklidir.

Lisans programlarına başlayabilmek için en az lise mezunu olmak gerekir. Bu programlar için genel olarak  üniversitelerin  talep ettikleri derece  IELTS için 6,0  ve TOEFL IBT için  80 puandır.

Lisansüstü programlar için daha ileri düzeyde İngilizce bilgisi istenmektedir. Bu tür programlar için genel olarak üniversitelerin talep ettikleri derece IELTS için 6,5 ve TOELF IBT 90  puandır.

Yeni Zelanda’da akademik yıl, Şubat ayı sonlarında ya da Mart ayında başlarında başlamakta ve Kasım ayında sona ermektedir. Akademik yıl 2 sömestre sürmektedir; birinci sömestre Şubat ayında başlayıp ve Temmuz ayında bitmektedir, ikinci sömestre ise Ağustos ayında başlayıp Kasım ayında bitmektedir. Yıl sonu tatili ise Kasım ve Şubat ayı arasında yapılmaktadır. Bazı üniversiteler bazı bölümler için 2. yarı dönemde de öğrenci kabul etmektedir.

Yeni Zelanda Üniversiteleri Dünyada Üst Sıralarda Yer Almaktadır!

Yeni Zelanda’nın ülke nüfusunun 4 milyon civarında olduğu göz önünde bulundurulduğu takdirde 2012/ 2013 QS Rankinglerinde tüm Yeni Zelanda Üniversiteleri ilk 400 üniversitenin içinde yer almaktadır. Auckland Üniversitesi 83’ncü sırada yer alırken, Otago Üniversitesi 133’ncü sırada, Canterbury Üniversitesi 221’nci sırada,  Victoria University of Wellington 237’nci sırada, Massey Üniversitesi 308’nci sırada, Waikato Üniversitesi 374’ncü sırada yer alırken, Auckland University of Technology ilk kez 2012 yılında sıralamaya dahil olmuş ve ilk 500’e girmiştir.

Bu üniversitelere ek olarak 20’nin üzerinde politeknik okul ve enstitü bulunmaktadır, bu enstitüler teknik alanlar ağırlıklı olup, öğrencilerin üniversitelere transferleri mümkündür.

Yeni Zelanda Üniversiteleri Başvuru Koşulları

Yeni Zelanda Üniversiteleri öğrencileri geçmiş akademik başarılarına göre değerlendirmekte olup, herhangi bir üniversite giriş sınavı veya yerleşme koşulu yoktur.

Başvuru Belgeleri

-Transkript

-Diploma

-2 Akademik Referans

-Motivasyon Mektubu

-CV

-IELTS / TOEFL Sınav Skoru

-Pasaport

Önemli Not:Master başvurularında işyeri referans mektubu istenebilmektedir.

2018-2019 eğitim planınız ve Yeni Zelanda üniversite fiyatları için danışmanlarımıza ulaşın.

Yeni Zelanda’da Üniversite