Merhabalar,

Ben operatör Doktor Ufuk Erginoglu. Asistanlık yıllarımda İngiltere’ye gitmek, İngilizcemi geliştirmek gibi bir hayalim vardı. Bazı özel nedenler buna engel olmuştu. Doktor olmamdan kaynaklanan yoğun ve stresli iş hayatına atıldıktan tam on yıl sonra birazcık da olsa dinlenmek amacıyla Türkiye’deki yaşantıma kısa bir ara verip dünyanın öbür ucu diye bilinen Yeni Zelanda’ya veya Avustralya’ya gitmeye karar verdim.

Hangi ülkeye hangi şartlar altında ve ne zaman ve nasıl gitmem gerektiği konusunda bir sürü soru karmaşası içinde, internet üzerinde yaptığım kısa bir araştırma ve birkaç danışmanlık şirketi ile görüşmemden sonra Real Yurtdışı Eğitim’den Sema Hanım ile yola devam etme kararı aldım.

İşin açıkçası beni ikna etmesi çok da zor olmadı. Sıcakkanlılığı, işine hakim tavrı, güven telkin eden duruşu ile kısa bir süre sonra sorunsuz bir şekilde kendimi Sydney’de buldum. Benden üç ay sonra da eşim yine Sema Hanım’ın katkılarıyla Sydney’le buluştu.

Avustralya kültürü ile haşır neşir olurken bir yandan da tüm dünya milletlerini aynı şehirde buluşturan zenginlikte unutulmaz bir deneyim yaşamak istiyorsanız, Sydney size kucak açacaktır. Yeter ki doğru ve nitelikli bir danışmanlık şirketi ile ilk adımınızı atın. Gerisini sadece hayalleriniz şekillendirecektir.

Op.Dr Ufuk Erginoğlu