Passport and Vize

Çalıştığımız ülkelerin hemen hepsi Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vize alım süresi, ücretleri ülkelere göre farklılık göstermektedir. Eğitiminize karar verdikten sonra Real Eğitim danışmanları hazırlamanız gereken evrakları sizden isteyecek ve vize başvurunuz yapılacaktır.

Vize formlarının doldurulması dosyanızın hazırlanması aşamaları tarafımızdan yapılmaktadır. Dosyanın teslim edilmesi aşamasında ise İngiltere gibi bazı ülkeler bireysel başvuru yapılmasını istemektedirler. Bu durumda eğer İngiltere’ye başvuruyorsanız dosyanızı alarak  TLS’e götürmeniz gerekmektedir.

Vize uygulamaları her yıl değişikliklere uğramaktadır ve eskiye göre çok daha sorgulayıcı olmaktadır. Real Eğitim olarak konsolosluklarla sürekli irtibat halindeyiz ve güncellemeleri yakından takip ediyoruz. Mülakatlarda öğrencilerin niyeti, almak istedikleri eğitim, o ülkeyi seçmelerindeki nedenler, meslekleri, finansal durumları tek tek incelenmektedir. Ayrıca Avustralya gibi bazı ülkeler sağlık kontrolünden de geçmenizi isteyebilmektedir. Bazı ayrıntılar;

Yeşil pasaportu olanlar Schengen ülkelerinde vizesiz eğitim alabilirler.

18 yaşından küçükler için ailelerinden noter onaylı muvafakatname istenilmektedir.

Öğrencilerimizin vize işlemleri dışında aileleri veya yakınları için Turist vizesi işlemlerini de yapmaktayız.