Yurt dışında eğitim almak sonrasında harika bir kariyere adım atmak herkesin hayalidir ve ciddi bir süreçtir. Yurt dışı eğitim danışmanlığı işte bu noktada devreye girer. Yurt dışında eğitim alabileceğiniz birçok ülkede karşınıza çıkan onlarca seçenek arasında kaybolabilir ve size en uygun seçeneğe karar verme konusunda kafanız karışabilir.

Tecrübeli ve sizi iyi analiz eden bir yurt dışı eğitim danışmanı sizi tüm bu kafa karışıklığından kurtarabilir, size hem hedeflerinize hem de bütçenize en uygun en gerçekçi seçimleri yapmanızda rehber olabilir.

Eğitim alınan yer ve kurum, bireyin kişisel ve mesleki gelişimi üzerinde doğrudan etkilidir. Köklü ve donanımlı bir kurumda alınan eğitim, kişinin doğrudan gelişmesini ve hedeflerine ulaşmasını sağlayacaktır. Eğitim alınan okul, okulun bulunduğu şehir ya da ülke, eğitmenler bütün olarak bir uyum içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda eğitimin bir boyutu her zaman eksik olacaktır.  Bütün bu unsurları mümkün olan en sağlıklı şekilde analiz etmenin, bu analiz doğrultusunda ise en doğru seçimi yapmanın yolu ise yurt dışı eğitim danışmanı ile görüşmekten geçmektedir. Özellikle yurt dışında okumak gibi radikal kararları bulunan öğrenciler için yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti almak oldukça önemlidir.

Yalnızca eğitim öncesini ve eğitim sürecini değil, eğitim sonrası süreci de sağlıklı bir şekilde yöneterek, hayallerinin çok daha ötesinde başarılar elde etmek isteyenler için yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti çok önemlidir.

Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı süreci ve aşamaları aşağıda verildiği gibidir.

Bilgi Alma Aşaması

Bilgi aşaması, danışman ile eğitim almak isteyen kişinin bir nevi tanışma aşamasıdır. Eğitim almak isteyen kişinin kişisel bilgileri, eğitim geçmişi, amaçları, yabancı dil seviyesi, kariyer hedefleri gibi bilgiler bu aşamada öğrenilmektedir.

Bu bilgilerin ardından ise eğitim almak isteyen ülkenin vize şartlarıyla eğitim almak isteyen kişinin şartları karşılaştırılarak izlenmesi gereken yol belirlenir. Gerekli planlamaların ardından ise program hayata geçirilmeye başlanır.

Hangi Ülkede Okuyacağınıza Karar Verme Aşaması

Karar verme aşaması, ülkeye ve okula karar vermek üzere iki temel alt aşamadan oluşur. Ülkeye karar verirken yaşam maliyetleri, sosyal imkanları, vize harcama tutarları, konaklama imkan ve alternatifleri değerlendirilir. Kişilerin beklenti ve şartlarına uygun olan ülkede karar kılındıktan sonra okulun seçilmesi için gerekli çalışmalar gerçekleştirilir.

İlginizi Çekebilecek İçerikler!

Hangi Okulda Okuyacağınıza Karar Verme Aşaması

Eğitim danışmanı, eğitim almak istenen okulla ilgili video, broşür ve resim gibi görsel materyalleri derleyerek öğrenciye iletir. Ardından o okulda daha önce eğitim almış olan öğrencilerle görüşme sağlayarak eğitim içeriği ve imkanları öğrenilir. Özetle okul ve ülke açısından gerekli bilgilerin iletilmesi üzerine karar verme aşaması başarıyla sonuçlandırılır.

St Giles International

Kayıt Aşaması

Karar verme aşamasında okul ve eğitim programıyla ilgili bilgi ve şartların paylaşılmasının ardından kayıt aşaması için çalışmalara başlanır. Bu aşamada yurt dışına çıkmak isteyen öğrenci ile ilgili konsolosluk tarafından talep edilecek belgeler ve bilgiler derlenir. Bu bilgi ve belgelerin temini için çalışmalar yürütülür.

Uçak biletleri araştırılarak ön rezervasyon yaptırılır. Ardından okula kayıt yapılarak kabul belgeleri ve faturalar öğrenciye iletilir. Bu sayede süreç şeffaf bir şekilde ilerletilmiş olunur.

Vize Aşaması

Vize için gerekli belge ve bilgilerin tamamlanmasının ardından vize başvuru formu doldurulur. Form doldurma işlemini yurt dışı eğitim danışmanı doğrudan yapar. Deneyimli danışmanın eksiksiz bir şekilde ve profesyonelce dolduracağı formun teslimi sağlanır.

Kimi ülkelerin başvurunun doğrudan başvuran tarafından yapılması zorunluluğu bulunur. Bu tür durumlarda ise danışman en doğru yönlendirmeleri yapar ve kişiyi mülakata hazırlar.

Okuma Önerisi | Avustralya Öğrenci Vizesi

Sonuçlar

Vizeniz onaylandı! Sırada nihai işlemler ve yolculuk aşaması var. Bu aşamada konaklama ve uçuş için gerekli planlamalar yapılır. Ardından yüz yüze veya online oryantasyon yapılır.

Bu oryantasyon sırasında buradan giderken yapacağınız hazırlıklardan uçağa biniş ve ülkeye varış prosedürlerine kadar herşey anlatılır ve tüm evraklarınız verilir. En doğru yönlendirmelerle zahmetsiz bir deneyim elde edilmesini sağlar.

Yolculukta da Yanınızdayız

Aile yanında ya da yurtta konaklama seçeneklerinden hangisini seçtiğinize bağlı olarak yolculuk süreci değişiklik gösterir. Aile yanında konaklayacak olanlar için aileye önceden haber verilir.

Yurt konaklaması seçenler için rezervasyon gerçekleştirilir. Havalimanı transferi isteyenler için varışınızda elinde isminizin yazılı olduğu bir kart ile sizleri bekleyen araba bulunur. Bu transfer sonucunda ise süreç zahmetsiz bir şekilde tamamlanmış olur.

Her sorunu önceden göz önünde bulundurarak çözüm sağlayan Real Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı, herhangi bir sorun çıkması durumunda arayabilmeniz için acil durum telefonları verir. Karşılaşabileceğiniz her zorlukta yanınızda olacağımıza emin olabilirsiniz.

Yurt Dışı Eğitimdeki Desteğiniz: Real Yurt Dışı Eğitim

Real Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı sunduğu profesyonel ve samimi yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti ile A’dan Z’ye tüm süreçte size destek olacaktır. Danışmanlarımız yurt dışında olduğunuz süreçte de sizlerle irtibatta kalmaya devam ederler. Sürecin planlandığı gibi ilerleyip ilerlemediğini kontrol eder ve olası sorunların giderilmesi için müdahale eder ve sizin mutlu bir eğitim süreci geçirmeniz için her türlü desteği verirler.