Victoria University of Wellington English Language Institute; Victoria Üniversitesi, 1897 yılında  Parlamento Yasası ile  kurulmuştur. Yeni Zelanda’nın en eski üniversitelerindedir. Araştırma odaklı olan kapsamlı bir üniversitedir. Özellikle hukuk programlarını, beşeri bilimler ve bazı bilimsel disiplinler için uyguladığı programlarla ünlü olup ve aynı zamanda diğer ilim alanları içinde geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır.

Victoria Üniversitesinin 8 fakültesi vardır. Ana kampüsü Wellington merkezi iş bölgesine hâkim bir tepenin üzerinde yer alan Kelburn’dedir, yönetim ve beşeri bilimler, sosyal bilimler ve fen fakülteleri buradadır. Hukuk, ticaret ve yönetim fakülteleri Eski Hükümet Binaları, Parlamento Binaları ve Wellington Tren İstasyonu West Wing’e yakın bulunan Pipitea Kampüsündeki Rutherford evindedir. Wellington Te Aro bölgesinde ki daha küçük bir alanda olan kampüsü mimarlık ve tasarım okulları için temel oluşturmaktadır. Eğitim Fakültesi Karori kampüs içindedir.

İngilizce Dil Enstitüsü (ELI) 50 yıldır Victoria University önemli bir parçası olmuştur. 1961 yılından bu yana, 120 ülkeden gelen öğrenciler İngilizce dil kursu eğitimi almışlardır. İngilizce dil kursları İngilizce Dil Enstitüsü adı altında devam etmektedir.

İngilizce Kurs Programları

  • Üniversite hazırlık
  • Sınav Hazırlık
  • Akademik İngilizce
  • Genel İngilizce

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0212 236 57 93 Mail :info@realegitim.com

Leave a Reply