Vancouver Film School ( VFS )

Vancouver

Kanada`nın batı kıyısındaki Vancouver, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Yumuşak iklimi ve muhteşem Coast Dağları ve Pasifik Okyanusu arasındaki konumu ile Vancouver doğal güzelliklerin mükemmel karışımını, yıl boyunca devam eden açık hava aktiviteleri ve kentsel heyecanı bir arada barındırır. Çok sayıdaki plajdan birinde dinlenebilir, tarihi Gas Kenti`nde gezinti yapabilir, Grouse Dağı`nın patikalarında yürüyüş yapabilir, yol kenarındaki bir kafede kahve içebilirsiniz… Vancouver`da bunların hepsini yapmak mümkün!

Vancouver Film School

1987 yılında açılmış olan ve Kanada’da bulunan Vancouver Film School; 3 boyutlu animasyon ve görsel efektler, klasik animasyon, dijital karakter tasarımı, televizyon ve sinema için oyunculuk, dijital grafik tasarımı, eğlence sektörü yönetimi, film yapımı, oyun tasarımı, sinema ve televizyon için makyaj, ses tasarımı ve görsel medya, sinema ve tv için metin yazarlığı alanlarında yurtdışı tasarım eğitimleri içerisinde seçilebilecek en iyi okullardandır.

Vancouver Film School bugün 8 kampüsünde 1000’den fazla öğrenci ile 13 tam zamanlı programı sunan, eğlence ve sanat eğitimi konusunda tanınmış bir dünya lideridir.

 1. Acting Essentials

Bu program özellikle yolun başında, istekli ve tutkulu oyuncu adayları için seyirci önüne çıkmalarındaki ilk adımlarını atmaları adına tasarlanmıştır. Oyunculuğun temelleri dört aylık bir program olup oyuncu adaylarına oyunculuk disiplin kazandırır ve öğrencileri tam zamanlı oyunculuk programına girebilmeleri için şekillendirir.

 1. 3D animation and Visual Effects

3 boyutlu animasyon ve görsel efektler programı yaratıcı bir perspektif kazandırmayı hedeflerken bilgisayar animasyonlarının güçlü ve etkili bir hikaye anlatabilmek için birer enstrüman olduğunu öğretir.  Sinematik ve teknolojik pratiklerin birlikte yürütülmesi sayesinde sadece film yapmayı değil kendi filminizi yapmayı öğrenirsiniz.

 1. Acting for Film and Television

Şüphesiz ki kamera önünde olmak kendine özgün birçok yeteneği bir arada bulundurmayı gerektirir. Vancouver Film Okulu oyunculuk sınıflarında öğrenecekleriniz sinematik doğallığın temelleri üzerinde duracak ve kazanmayı hedefledikleriniz sette öğreneceksiniz. Okuldaki ilk haftanızdan son gününe kadar kamera önünde olacaksınız.

 1. Animation and Concept Art

İleri dijital karakter animasyon programı altı aylık bir program olup 3 boyutlu ve klasik animasyon tekniklerinde deneyimli olan animatörlerin yeteneklerini karakter animasyonu yönünde ilerletebilecekleri ve kendi karakter odaklı animasyonlarını yaratabilecekleri bir programdır.

 1. Classic Animation

Klasik animasyon Flash ve klasik animasyon yöntemleri kullanarak bir hikaye anlatmaya odaklanır. Animasyonun temellerini öğrenerek hareket, ağırlık, denge, renk ve dizayn kavramlarına yönelik bir anlayış geliştirirsiniz. Program size stüdyo için öğrenmeniz gerekenleri vermesinin yanı sıra, animasyonlu kısa filmlerinizi tam anlamıyla konsept dahilinde tamamlayabilmeniz için edinmeniz gerekenleri verir.

 1. Digital Design

Bir dijital tasarımcı olarak bilgiyi organize etmeyi ve görsel bir deneyim olarak sunmayı ve seyirciyle duygusal bir bağ kurmayı istersiniz. Vancouver Film School Dijital Tasarım programı grafik dizayn ve bilgisayar temelli görseller kullanarak izleyiciyi ikna edebilecek,  eğitici olabilecek ve eğlendirebilecek bir mesaj iletebilmenizi hedefler. Dijital dizayn kariyeri üç farklı alanda ayrılmaktadır.

 1. Film Production

İyi bir film kariyeri başlatmak için, teknik bilgiye, deneyime ve profesyonel bir network ihtiyacınız vardır ve Vancouver Film Okulu Film Prodüksiyonu programı size tam olarak ihtiyacınız olanı vermeyi hedefler. VFS’ de film yapımcılığını solurken ve yaşarken yoğun ve inanılmaz bir yıl boyunca alanında uzman kişilerden öğrenirsiniz, iş birliği yaparsınız ve yaratıcı ufkunuzu genişletirsiniz. Film yapımını seven biri olarak VFS’ ye geldiğinizde bir yılın sonunda film yapımcısı olarak ayrılırsınız.

 1. Foundation Visual Art and Design

Görsel Sanatlar ve Tasarım Temelleri Programından mezun olduktan sonra yüksek kaliteli bir portfolyo hazırlayarak ve pratik görsel medya deneyimini elde ederek yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur. Geliştirdiğiniz yetenekleriniz ve güveniniz VFS’de bulunan diğer programlar için sizi donatacaktır.

 1. Game Design

VFS bir yıl içerisinde profesyonel bir oyun tasarımcısı olmanızı sağlar ve sizi tüm video oyun gelişimi döngüsü üzerinden konseptden alıp final oyununa götürür. Program boyunca oyun dizaynı endüstrisine yakın bir çevrede olup size ilham kaynağı olabilecek akıl hocalarıyla beraber çalışma fırsatınız olacak. Eğitiminiz boyunca profesyonel stüdyolarda çalışarak gelişiminize bir ayna tutabilecek ve tamamen oynanabilir oyunlar tasarlayabilecek olacaksınız.

 1. Make up Design for Film and Television

Endüstride saygın bir makyaj sanatçısı olan Stan Edmonds’ ın rehberliğinde VFS makyaj tasarımı programı sanatın ışığına ve renklerle hikaye anlatımına doğru doğru eşsiz bir yaklaşım sunar.

VFS büyük hayallerin gerçeğe dönüşeceği, tüm bakış açılarıyla farklı disiplinleri bir arada öğreten dünyadaki tek makyaj tasarım programına sahiptir.  Makyajın tüm yönleriyle içeren eğitim programı makyaj, moda makyajı, film ve televizyon makyajı, makyajı n etkileri ve kullanımı, film setinde ve dijital karakter dizaynında makyaj tasarımı gibi konularda geleceğin makyaj tasarımcılarını bir yıllık eğitim sonunda film setlerine hazır hale getirir.

 1. Programming Games, Web and Mobile

Web & mobil ve oyun programlama daha iyi, daha akıllı, daha çok yönlü ve daha çok aranan bir geliştirmeci, programcı olabilmeniz için tasarlanmış bir programdır. Hayatınızın en yoğun ve yaratıcı yılında amacınız için programınızı nasıl yaratacağınızı ve şekillendireceğinizi öğreneceksiniz. Mezun olduğunuzda güçlü bir portfolyo ile donatılmış olacak ve alanında profesyonellerden oluşan, endüstride adı bulunan prestijli bir seyirciye yeteneklerinizi tüm özgüveninizle sunabiliyor olacaksınız.

 1. Sound Design for Visual Media

VFS, Görsel Medya için Ses Dizaynı programı öğrencisi olarak, ses teknolojisine ait her şeyi adeta nefes alırcasına yaşayarak bir yıl boyunca öğreneceksiniz. Eğitiminiz sesler etrafında eğlenceli yerler yaratmak üzerine odaklanır, kainat üzerinden başka bir dünyaya sizi götürürcesine. Eğitim boyunca Avid ICON D-Control ES dual-operator sistem gibi endüstri kaynaklı yerlerde deneyim sahibi olma imkanınız olurken alanında profesyonel film yapımcıları, oyun tasarımcıları isimlerle birlikte çalışarak kariyerinizi büyütmenize yardımcı olacak yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Görsel medya için ses dizaynı programı iki farklı kariyer alanına konsantre olur:

Film ve televizyon için prodüksiyon öncesi ses ve video oyunları için ses

Film ve televizyon için prodüksiyon öncesi ses :

Bu alanda pek çok kariyer yolu çizilebilir.

 • Editor asistanı
 • Editor
 • Oda teknisyeni
 • Kayıt mixer
 • Foley Walker
 • On-set mixer
 • Kayıtçı
 • Ses tasarımcısı

Oyun sesleri:

Bu alanda da birçok farklı pozisyona yönelmek mümkün

 • Audio artist
 • Audio Lead
 • Ses yönetmeni
 • Ses tasarımcısı
 1. Writing for Film and Television

Profesyonel bir senaryo yazarı olabilmek hikaye üretmede bir usta olmayı gerektirir. Ustalıkla beraber film ve televizyon dünyası için derin bir anlayışa sahip olmak gerekir. Program boyunca yazarlık hakkında öğreneceğiniz her şey sizi hevesli, istekli bir yazar adayından günümüz endüstrisindeki diğer profesyonellerle yarışabilecek bir profesyonele dönüştürecek.

Vancouver Film School Fiyat Listesi

Kanada Dil Okulları
Toronto Dil Okulları
Access International English Language Centre – Toronto
Centre Linguista Toronto Dil Okulu
Connect Language Toronto Dil Okulu
Eurocentres Toronto Dil Okulu
George Brown College Toronto
GEOS Toronto Dil Okulu
Global Village Toronto Dil Okulu
Greystone College Toronto Dil Okulu
ILAC Toronto Dil Okulu
ILSC Toronto Dil Okulu
International House Toronto Dil Okulu
Kaplan International Colleges Toronto
King George International College Toronto
Linguista Toronto Dil Okulu
EC English Toronto
LSI Toronto Dil Okulu
MC Kinsey International College Toronto
Omnicom School of Languages Toronto
Seneca College Toronto Dil Okulu
Sheridan College Toronto Dil Okulu
Sprachcaffe Toronto Dil Okulu
University of Toronto New College
Western Town College Toronto
Vancouver Dil Okulları
Vancouver Film School ( VFS )
BCIT – British Columbia Institute of Technology
Canadian College of English Language Vancouver
Bodwell High School
Columbia College Vancouver Dil Okulu
CSLI Vancouver Dil Okulu
ELS Language Centers Vancouver Dil Okulu
Eurocentres Vancouver Dil Okulu
Sprachcaffe Vancouver Dil Okulu
Global Village English Centres Vancouver
Greystone College Vancouver Dil Okulu
ILAC Vancouver Dil Okulu
Kaplan International English Vancouver
King George International College Vancouver
Langara College Vancouver Dil Okulu
EC Vancouver Dil Okulu
LSI Language Studies International
St Giles International Vancouver
Vancouver Community College
Vancouver English Center Dil Okulu
Western Town College Vancouver
Zoni Language Centers Vancouver
Montreal Dil Okulları
Sprachcaffe Montreal Dil Okulu
ILSC Montreal Dil Okulu
EC English Montreal Dil Okulu
YMCA Language Schools Montreal
Kanada'daki Diğer Dil Okullarımız
CLLC Kanada İngilizce Dil Okulu
East Coast School of Languages Halifax
Sprachcaffe Calgary – Victoria – Ottawa
Global Village English Centres Victoria – Calgary
Sol Schools International Calgary
International House Tremblant
International House Whistler
King George International College Victoria
King George International College Surrey
LSC Language Studies Calgary
Sheridan College Brampton
Sheridan College Oakville
Thompson Rivers University Language School
University of Manitoba Winnipeg
University of Toronto Language School Mississauga