Vancouver

Kanada`nın batı kıyısındaki Vancouver, dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Yumuşak iklimi ve muhteşem Coast Dağları ve Pasifik Okyanusu arasındaki konumu ile Vancouver doğal güzelliklerin mükemmel karışımını, yıl boyunca devam eden açık hava aktiviteleri ve kentsel heyecanı bir arada barındırır. Çok sayıdaki plajdan birinde dinlenebilir, tarihi Gas Kenti`nde gezinti yapabilir, Grouse Dağı`nın patikalarında yürüyüş yapabilir, yol kenarındaki bir kafede kahve içebilirsiniz… Vancouver`da bunların hepsini yapmak mümkün!

Vancouver Film School

1987 yılında açılmış olan ve Kanada’da bulunan Vancouver Film School; 3 boyutlu animasyon ve görsel efektler, klasik animasyon, dijital karakter tasarımı, televizyon ve sinema için oyunculuk, dijital grafik tasarımı, eğlence sektörü yönetimi, film yapımı, oyun tasarımı, sinema ve televizyon için makyaj, ses tasarımı ve görsel medya, sinema ve tv için metin yazarlığı alanlarında yurtdışı tasarım eğitimleri içerisinde seçilebilecek en iyi okullardandır.

Vancouver Film School bugün 8 kampüsünde 1000’den fazla öğrenci ile 13 tam zamanlı programı sunan, eğlence ve sanat eğitimi konusunda tanınmış bir dünya lideridir.

 1. Acting Essentials

Bu program özellikle yolun başında, istekli ve tutkulu oyuncu adayları için seyirci önüne çıkmalarındaki ilk adımlarını atmaları adına tasarlanmıştır. Oyunculuğun temelleri dört aylık bir program olup oyuncu adaylarına oyunculuk disiplin kazandırır ve öğrencileri tam zamanlı oyunculuk programına girebilmeleri için şekillendirir.

 1. 3D animation and Visual Effects

3 boyutlu animasyon ve görsel efektler programı yaratıcı bir perspektif kazandırmayı hedeflerken bilgisayar animasyonlarının güçlü ve etkili bir hikaye anlatabilmek için birer enstrüman olduğunu öğretir.  Sinematik ve teknolojik pratiklerin birlikte yürütülmesi sayesinde sadece film yapmayı değil kendi filminizi yapmayı öğrenirsiniz.

 1. Acting for Film and Television

Şüphesiz ki kamera önünde olmak kendine özgün birçok yeteneği bir arada bulundurmayı gerektirir. Vancouver Film Okulu oyunculuk sınıflarında öğrenecekleriniz sinematik doğallığın temelleri üzerinde duracak ve kazanmayı hedefledikleriniz sette öğreneceksiniz. Okuldaki ilk haftanızdan son gününe kadar kamera önünde olacaksınız.

 1. Animation and Concept Art

İleri dijital karakter animasyon programı altı aylık bir program olup 3 boyutlu ve klasik animasyon tekniklerinde deneyimli olan animatörlerin yeteneklerini karakter animasyonu yönünde ilerletebilecekleri ve kendi karakter odaklı animasyonlarını yaratabilecekleri bir programdır.

 1. Classic Animation

Klasik animasyon Flash ve klasik animasyon yöntemleri kullanarak bir hikaye anlatmaya odaklanır. Animasyonun temellerini öğrenerek hareket, ağırlık, denge, renk ve dizayn kavramlarına yönelik bir anlayış geliştirirsiniz. Program size stüdyo için öğrenmeniz gerekenleri vermesinin yanı sıra, animasyonlu kısa filmlerinizi tam anlamıyla konsept dahilinde tamamlayabilmeniz için edinmeniz gerekenleri verir.

 1. Digital Design

Bir dijital tasarımcı olarak bilgiyi organize etmeyi ve görsel bir deneyim olarak sunmayı ve seyirciyle duygusal bir bağ kurmayı istersiniz. Vancouver Film School Dijital Tasarım programı grafik dizayn ve bilgisayar temelli görseller kullanarak izleyiciyi ikna edebilecek,  eğitici olabilecek ve eğlendirebilecek bir mesaj iletebilmenizi hedefler. Dijital dizayn kariyeri üç farklı alanda ayrılmaktadır.

 1. Film Production

İyi bir film kariyeri başlatmak için, teknik bilgiye, deneyime ve profesyonel bir network ihtiyacınız vardır ve Vancouver Film Okulu Film Prodüksiyonu programı size tam olarak ihtiyacınız olanı vermeyi hedefler. VFS’ de film yapımcılığını solurken ve yaşarken yoğun ve inanılmaz bir yıl boyunca alanında uzman kişilerden öğrenirsiniz, iş birliği yaparsınız ve yaratıcı ufkunuzu genişletirsiniz. Film yapımını seven biri olarak VFS’ ye geldiğinizde bir yılın sonunda film yapımcısı olarak ayrılırsınız.

 1. Foundation Visual Art and Design

Görsel Sanatlar ve Tasarım Temelleri Programından mezun olduktan sonra yüksek kaliteli bir portfolyo hazırlayarak ve pratik görsel medya deneyimini elde ederek yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur. Geliştirdiğiniz yetenekleriniz ve güveniniz VFS’de bulunan diğer programlar için sizi donatacaktır.

 1. Game Design

VFS bir yıl içerisinde profesyonel bir oyun tasarımcısı olmanızı sağlar ve sizi tüm video oyun gelişimi döngüsü üzerinden konseptden alıp final oyununa götürür. Program boyunca oyun dizaynı endüstrisine yakın bir çevrede olup size ilham kaynağı olabilecek akıl hocalarıyla beraber çalışma fırsatınız olacak. Eğitiminiz boyunca profesyonel stüdyolarda çalışarak gelişiminize bir ayna tutabilecek ve tamamen oynanabilir oyunlar tasarlayabilecek olacaksınız.

 1. Make up Design for Film and Television

Endüstride saygın bir makyaj sanatçısı olan Stan Edmonds’ ın rehberliğinde VFS makyaj tasarımı programı sanatın ışığına ve renklerle hikaye anlatımına doğru doğru eşsiz bir yaklaşım sunar.

VFS büyük hayallerin gerçeğe dönüşeceği, tüm bakış açılarıyla farklı disiplinleri bir arada öğreten dünyadaki tek makyaj tasarım programına sahiptir.  Makyajın tüm yönleriyle içeren eğitim programı makyaj, moda makyajı, film ve televizyon makyajı, makyajı n etkileri ve kullanımı, film setinde ve dijital karakter dizaynında makyaj tasarımı gibi konularda geleceğin makyaj tasarımcılarını bir yıllık eğitim sonunda film setlerine hazır hale getirir.

 1. Programming Games, Web and Mobile

Web & mobil ve oyun programlama daha iyi, daha akıllı, daha çok yönlü ve daha çok aranan bir geliştirmeci, programcı olabilmeniz için tasarlanmış bir programdır. Hayatınızın en yoğun ve yaratıcı yılında amacınız için programınızı nasıl yaratacağınızı ve şekillendireceğinizi öğreneceksiniz. Mezun olduğunuzda güçlü bir portfolyo ile donatılmış olacak ve alanında profesyonellerden oluşan, endüstride adı bulunan prestijli bir seyirciye yeteneklerinizi tüm özgüveninizle sunabiliyor olacaksınız.

 1. Sound Design for Visual Media

VFS, Görsel Medya için Ses Dizaynı programı öğrencisi olarak, ses teknolojisine ait her şeyi adeta nefes alırcasına yaşayarak bir yıl boyunca öğreneceksiniz. Eğitiminiz sesler etrafında eğlenceli yerler yaratmak üzerine odaklanır, kainat üzerinden başka bir dünyaya sizi götürürcesine. Eğitim boyunca Avid ICON D-Control ES dual-operator sistem gibi endüstri kaynaklı yerlerde deneyim sahibi olma imkanınız olurken alanında profesyonel film yapımcıları, oyun tasarımcıları isimlerle birlikte çalışarak kariyerinizi büyütmenize yardımcı olacak yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Görsel medya için ses dizaynı programı iki farklı kariyer alanına konsantre olur:

Film ve televizyon için prodüksiyon öncesi ses ve video oyunları için ses

Film ve televizyon için prodüksiyon öncesi ses :

Bu alanda pek çok kariyer yolu çizilebilir.

 • Editor asistanı
 • Editor
 • Oda teknisyeni
 • Kayıt mixer
 • Foley Walker
 • On-set mixer
 • Kayıtçı
 • Ses tasarımcısı

Oyun sesleri:

Bu alanda da birçok farklı pozisyona yönelmek mümkün

 • Audio artist
 • Audio Lead
 • Ses yönetmeni
 • Ses tasarımcısı
 1. Writing for Film and Television

Profesyonel bir senaryo yazarı olabilmek hikaye üretmede bir usta olmayı gerektirir. Ustalıkla beraber film ve televizyon dünyası için derin bir anlayışa sahip olmak gerekir. Program boyunca yazarlık hakkında öğreneceğiniz her şey sizi hevesli, istekli bir yazar adayından günümüz endüstrisindeki diğer profesyonellerle yarışabilecek bir profesyonele dönüştürecek.

Vancouver Film School Fiyat Listesi