Univie Viyana Üniversitesi’ne ait Almanca kursudur. Viyana Üniversitesi’ndeki Almanca kursları 80 yılı geçkin bir süredir yüksek kaliteli dil eğitimi ile son derece kapsamlı kurs programlarıyla tanınmakta olup, on iki farklı kurs seviyesini içermektedir. İtina ile yapılan seviye testleri ile her öğrencinin kendisi için en uygun kurs seviyesini bulmasına yardımcı olmaktadır.

Almanca Kursları günün farklı zamanlarında ve farklı yoğunluklarda gerçekleşmekte eğitim yılının sömestre ile trimestre kursları olarak uygulanmaktadır. Bunlara ek olarak, Şubat ayında üç haftalık yoğun kurslar ile gezi, boş zaman değerlendirme ve eğlence programlarının da yer aldığı yaz kursları sunulmaktadır. Ders verme yeteneklerini olağanüstü mesleki eğitimlerinden ve uzun yılları kapsayan ders deneyimlerinden alan geniş bir öğretmenler kadrosu, öğrenciye hitap eden iletişimsel ders yöntemleriyle azami öğrenim başarısı sağlamaktadır.

 

Üniversitemizin Almanca dil kursları, aynı zamanda ÖSD Avusturya Dil Diploması ve Almanca Sertifikasının sınav merkezini oluşturmaktadır.

Viyana Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Yüz ölçümü bakımından ise en küçük şehridir. Ortalama 2 milyon nüfusa sahiptir ve Avusturya’nın en kalabalık şehridir ki bu da Avusturya nüfusunun yaklaşık dörtte biridir. Nüfus bakımından Viyana Avrupa Birliği’nin onuncu büyük kentidir. Viyana Kuzeydoğu Alplerinin alçaldığı bölgede, Viyana Havzası’nın kuzeybatı kesiminde yer alır. Tuna Nehri’nin güneyindedir. Viyana batıdan okyanus ve doğudan karasal iklimin etkisinde kalması sebebi ile bir geçiş iklimine sahiptir. Yazlar ılıman geçmektedir. Kışlar ise çoğunlukla kar yağışlıdır bu sebeble kış sporları viyana harika bir yerdir. Viyana’nın resmi dili Almanya’dır. Schönbrunn Sarayı, Hofburg, Belvedere Sarayı, Kunsthistorisches Museum, Aziz Stephen Katedrali, Hotel Sacher, gezebileceğiniz önemli yerlerden biridir. Viyana, müzelerinin ve operalarının yanı sıra kahvesi ve harika kekleri ile ünlüdür. Opera kenti olan Viyana’da mutlaka bir opera ‘ya gitmelisiniz.

Univie Viyana Almanca Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

  • Yurt Konaklama
  • Aile Yanında Konaklama
  • Kampüs Konaklama

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon: 0212 236 57 93 Mail:info@realegitim.com