Galler Üniversitesi (University of Wales) Galler’in Cardiff şehrinde 1893 yılında, 3 kolejle birlikte kurulmuştur. Daha sonra, kurulan kolejler isim değiştirmiş ve üniversite unvanını alarak birbirlerinde ayrılmıştır. Galler Üniversitesi son olarak, 2011 yılında Wales Trinity Saint David Üniversitesi ile birleşerek eğitim hayatını sürdürmeye devam etmektedir.

Üniversite Galler Kraliyet Music & Drama Koleji ile de akredite bir şekilde eğitim programlarını yürütmektedir.

Galler Üniversitesi, uzman akademisyenleriyle birlikte öğrencilerin mezuniyet sonrasında, akademik becerilerinin gelişmiş olmasını hedeflemektedir.
Galler Üniversitesi öğrencileri, sadece akademik destek ve yardım değil aynı zamanda bireysel ve sosyal yardım da alarak bir birey olarak da tam donanıma kavuşmaktadır.

Galler Üniversitesi mezunu öğrenciler, iş istihdamı konusunda öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Üniversitenin bağlantıları; üyelikleri ve iş birliği içinde çalıştığı üniversitelerin de katkısıyla oldukça güçlüdür.

Galler Üniversitesi, henüz yeni sayılabilecek bir birleşmeyle birlikte yeniden yapılanmaya gitmiştir. Üniversite, sürekli gelişimi hedeflemekle birlikte her geçen yıl öğrenci sayısını artırmakta ve bununla doğru orantılı olarak kampüslerine ve merkezlerine yatırım yapmaktadır.

Galler Üniversitesi, Cardiff’in Civic Center bölgesinde yerleşke göstermektedir. Civic Center bölgesi, yeşil alanları ve köklü tarihi yansıtan mimari yapılarıyla ünlüdür.

Galler Üniversitesi, Alliance of Non-Aligned Universities ve Association of Commonwealth Universities üyesidir ve bu kurumlarla iş birliği içinde eğitim programlarını sunmaktadır. 

Şehirde Hayat

Galler’in başkenti olan Cardiff, alabildiğine yeşil alanları ve doğa manzaralarıyla ünlüdür. Cardiff şehri, gelişmiş kültüre sahiptir. Uluslar arası öğrenciler Cardiff şehrinde Galce öğrenebilme fırsatına sahiptir.

Cardiff, bu özelliklerinin yanı sıra gece hayatı da oldukça aktif bir şehirdir. Şehire bulunan kulüpler, barlar, publar ve restoranlar öğrenciler için tercih edilebilecek alanlardır.

Cardiff şehri turistik anlamda da Galler’in en büyük şehridir.

Galler Üniversitesi Fiyat

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £10.800 ve £13.800 arasındadır.

Önemli Mezunlar

Abdul Majid (physicist)

Dannie Abse

Tom Alweendo

Mick Antoniw

Janis Antonovics

  1. D. Arulpragasam

Suhad Bahajri

Michael Batty

David S. Baxter

Chris Beckett

Colin Bell (professor)

Alvin Bernard

David Blanchflower