University of Toronto New College , University of Toronto’nun 7 kolejinden biridir. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerden oluşan öğrenci nüfusu burayı İngilizce yaz okulu için mükemmel kılmaktadır.

Genel İngilizce, yoğun İngilizce, akademik amaçlı İngilizce ve başlangıç seviyesine kadar her türlü seviyede öğrencilere İngilizce eğitimi verilmektedir.

Toronto Kanada’nın başkenti olmamasına rağmen en çok bilinen şehridir. ABD sınırına ve Niagara şelalesine 2 saatlik bir mesafede yer alır. Toronto tüm dünyadan öğrencilerin çok tercih ettiği bir şehirdir bu sebeple yoğun bir öğrenci nüfusuna sahiptir. Toronto’yu ziyaret etmek size kendinizi dünya gezgini gibi hissettirebilir. Toronto’da büyük yer altı alışveriş merkezleri, Toronto hayvanat bahçesi, Toronto Adaları, CN Tower, mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında yer alır. Çok gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahip olan Toronto’da rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Yunan Mahallesi, Küçük Hindistan ve Çin Mahallesi görülmeye değer diğer mahallelerindendir.

University of Toronto  175 yılı aşkın bir tarihe sahiptir. 17 okulu ve fakültesi, 13 eğitim hastanesi ve 19 lisans üstü eğitim kurumu ile dünya standartlarında araştırma merkezi haline gelmiştir. 4 Kanada başbakanı ve Nobel ödüllü 6 kişi bu okuldan mezun olmuştur.

New College Toronto Dil Okulu İngilizce Kurs Programları

 • Genel İngilizce & Konuşma ve Telaffuz Programı

Program Süresi: 4 veya 8 hafta

Ders Saati: Haftada 25 saat; Hafta içi her gün 09.00-15.30 arası

Katılım Koşulu: Başlangıç Seviyesinden İleri Seviyeye Kadar

Bu program, katılımcıların İngilizce yeterliliklerini geliştirmeye yönelik bir program olup deneyimli İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan güncel derslerden oluşmaktadır.  Bu sınıflar özellikle öğrencilerin konuşma, yazma, dinleme becerilerinin gelişmesine ve grup çalışmaları ile bu beceriler üzerine pratik yapılmasına odaklanır.

Konuşma ve Telaffuz Programı geniş aktivite yelpazesi ile öğrencilerin; İngilizce iletişim kurma becerilerini geliştirmelerini destekler. Bu süreçte öğrencilerin telaffuzlarını geliştirmeye, dinleme ve diyalog kurma becerilerini arttırmaya odaklanılır. Öğrenciler dersler süresince sözlü sunumlar yaparak ve sınıf içi tartışmalarda yer alarak konuşma becerilerini geliştirme imkânı bulurlar.

Program sonunda öğrencilere New College, University of Toronto katılım sertifikaları verilmektedir.

Program Süresi: 4 Hafta

Ders Saati: Haftada 30 saat; Hafta içi her gün 09.00-16.30 arası

Katılım Koşulu: İleri-Orta Seviyeden İleri Seviyeye Kadar (High Intermediate to Advanced)

Bu program, ileri seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler için olup, onların İngilizce eğitimini ileri düzeye taşımayı hedefler. Program süresince öğrenciler eleştirel okuma, sözlü sunum yapma, seminer tartışmalarına katılma, not alma, makale yazma ve araştırma teknikleri gibi konuları öğrenecek ve Toronto Üniversitesi’nin kütüphanesini kullanarak sınıfta öğrendiklerini pekiştirme imkânı bulacaklardır.

Bu programda edindikleri bilgiler sayesinde öğrenciler, İngilizce eğitim veren bir üniversiteye kolaylıkla girebilir ve TOEFL IBT testine hazırlanarak hedeflenen sonuçlara ulaşabilir. Program doğrultusunda, her gün öğretmenler tarafından yapılan birebir görüşmeler ile öğrencilerin performansları değerlendirilir.  Bu geri bildirim sayesinde öğrenciler, akademik destek alarak kendilerini daha hızlı bir şekilde geliştirirler.

Öğrenciler Program sonunda New College, University of Toronto katılım sertifikası ve TOEFL IBT Pratik Test Skoru verilmektedir.

 • Akademik İngilizce ve IELTS Hazırlık Programı

Program Süresi: 4 Hafta

Ders Saati: Haftada 30 saat; Hafta içi her gün 09.00-16.30 arası

Katılım Koşulu: İleri-Orta Seviyeden İleri Seviyeye Kadar (High Intermediate to Advanced)

Bu program, ileri seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler için hazırlanmış olup, onların İngilizce eğitimini ileri düzeye taşımayı hedefler. Program süresince öğrenciler eleştirel okuma, sözlü sunum yapma, seminer tartışmalarına katılma, not alma, makale yazma ve araştırma teknikleri gibi konuları öğrenecek ve Toronto Üniversitesi’nin kütüphanesini kullanarak sınıfta öğrendiklerini pekiştirme imkânı bulacaklardır

Bu program, TOEFL Hazırlık Programında olduğu gibi, öğrencilerin, İngilizce eğitim veren bir üniversiteye kabul edilmelerini sağlayacak düzeyde bir İngilizce yeterliliği kazanmalarını ve IELTS akademik sınavına hazırlanarak hedeflenen sonuçları almalarını sağlamaktadır. Her gün öğretmenler tarafından yapılan birebir görüşmeler ile öğrencilerin performansları değerlendirilir.  Bu geri bildirim ile öğrenciler akademik destek alarak kendilerini daha hızlı bir şekilde geliştirirler.

Öğrenciler program sonunda New College, University of Toronto katılım sertifikası ve IELTS Pratik Test Skoru verilmektedir.

 • İleri Akademik Yeterlilik Programı

Program Süresi: 8 hafta

Ders Saati: Haftada 25 saat; Hafta içi her gün 09.00-15.30 arasında

Katılım Koşulu: TOEFL IBT: 69, IELTS:5,5 (Minimum)

Bu program lisans ya da yüksek lisans aşamasında öğrenim gören ve akademik alanda ilerlemek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Akademik bir çerçevede verilen dersler iki bölümden oluşmaktadır. İlki doğrudan dil becerisini geliştirmeye odaklanırken, ikinci bölüm Sosyal Bilimler alanında bir akademisyen tarafından katılımcılara verilen pratik derslerinden oluşmaktadır.  Programın en büyük hedefi, İngilizce eğitim veren üniversitelerde öğrencilerin dil becerilerini geliştirirken akademik becerilerini de kullanmalarına yardımcı olmaktır. Bu doğrultuda öğrenciler birbirlerinden farklı metinler ve makaleler üzerinde çalışarak, tartışmalar yürütür ve araştırma projeleri hazırlar.

Programın sonunda katılımcılara New College, University of Toronto katılım sertifikası ve Bireysel Değerlendirme Belgesi verilecektir.

 • Profesyonel İş İngilizcesi Programı

Program Süresi: 4 hafta

Ders Saati: Haftada 25 saat; Hafta içi her gün 09.00-15.30 arası

Katılım Koşulu: TOEFL IBT: 69, IELTS:5,5 (Minimum)

İş Deneyimi: En az bir yıl boyunca tam zamanlı bir işte çalışmış olmak.

Bu program, belirli bir tema doğrultusunda İngilizce öğrenmek üzere tasarlanmıştır. Dersler iki kısımdan oluşmaktadır. İlk kısımdaki dersler doğrudan profesyonel iş adamları tarafından katılımcılara sunulmaktadır. Bu bölümün amacı katılımcıların küresel iş dünyası diline hâkim olmalarını sağlamak ve iş dünyasında, özellikle finans, pazarlama ve yönetim sektöründe kalıplaşmış belirli konseptleri onlara aktarmaktır. İkinci kısımda ise katılımcılar, program süresince çeşitli dinleme okuma ve yazma aktiviteleri ile bilgilerini en verimli şekilde desteklemektedirler.

Program sonunda katılımcılara New College, University of Toronto katılım sertifikası ve Bireysel Değerlendirme Belgesi verilmektedir.

 • İngilizce Öğretmenleri İçin Program

Program Süresi: 4 hafta

Ders Saati: Haftada 25 saat; Hafta içi her gün 09.00-15.30 arası

Katılım Koşulu: Orta Seviyeden İleri Seviyeye Kadar

Bu program, İngilizce Öğretmenlerinin profesyonel hayatlarını daha verimli geçirebilmeleri için tasarlanmış bir programdır. Katılımcılar kurs süresince, güncel İngilizce Öğretme tekniklerinin yanı sıra, konuşma, yazma, uygun ders programı (syllabus) hazırlama, uygun ders kitabı seçme, ders saati planlaması yapma, test teknikleri ve İngilizce öğrenmeye uygun iletişimsel yaklaşımlar gibi konularda da yetkinlik kazanmaktadırlar.

Bu program, güncel İngilizce öğretme, konuşma ve telaffuz yöntemleri konusunda bir giriş sunmaktadır.  Program süresince iletişim ve telaffuz becerilerinin bir arada kullanılabildiği birbirinden farklı teknikler çeşitli aktiviteler ile anlatılmaktadır. Bunlara ek olarak, katılımcılar sınıf içerisinde tüm bu aktiviteleri yürütme imkânı da bulacaklardır.

Program sonunda katılımcılara New College, University of Toronto katılım sertifikası ve Bireysel Değerlendirme Belgesi verilmektedir.

Konaklama Seçenekleri

Öğrencilerin kaldığı New College rezidansları Toronto Üniversitesi kampüsü içerisinde yer almaktadır. Konaklama, tek veya çift kişilik klimalı, internet erişimi ve dâhilî telefonu bulunan konforlu odalarda yapılır. Üniversite kampüsü içerisinde olması da güvenli bir çevre ortamı sağlar.

Aktivite Programları

 • Akşam Aktiviteleri
 • Beysbol Maçı,
 • Jazz festivali,
 • Rogers Centre,
 • Ontario Resim Galerisi,
 • Royal Ontario Müzesi,
 • Toronto Limanı gezisi,
 • Tekneyle Ontario Gölü turu,
 • Kuzey Amerika’nın en yüksek binası olan CN Kulesi gezisi.

Hafta Sonu Aktiviteleri

Bu aktiviteler öğrencilerin Kanana kültürünü ve coğrafi yapısını yakından tanımalarını sağlamak ve ders temposu arasında dinlenme fırsatı yaratmak için düzenlenen gezilerdir.

Toronto Merkez Adası,

Kuzey Amerika’nın ilk ve en büyük eğlence parkı olan Wonderland,

Niagara Şelalesine düzenlenen turları içermektedir.

Bu turların yanı sıra öğrenciler, rehberler eşliğinde Kanada Fransız Bölgesi Turuna katılabilirler.

Bu turlar;

Ottawa (Kanada’nın Başkenti),

Montreal,

Quebec City ,

Kanada Parlamento binası,

Byward Pazarı,

Mont (Mount) Royal,

St. Joseph Oratoryosu,

Eski Montreal Limanı,

Notre Dame Basilica,

Olimpik Park,

Frontenac Şatosu,

Eski Quebec Şehri gibi Fransız Kanada Bölgesinde bulunan başlıca tarihî yerleri içerir.

Tanıtım Videosu

 

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0212 236 57 93 Mail :info@realegitim.com