Lincoln Üniversitesi (University of Lincoln) İngiltere’nin Lincoln şehrinde devlete ait bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur. Lincoln Üniversitesi’nin tarihi 1861 yılına dayanmaktadır.

Lincoln Üniversitesi, en hızlı gelişen ve büyüyen üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversite, günümüzde birçok eğitim programını öğrencilere modern bir şekilde sunmaktadır.

Üniversitenin, Lincoln de bulunan ana kampüsünün açılısını Kraliçe II. Elizabeth yapmıştır. Üniversitenin açılısını Kraliçe II. Elizabeth’in yapması üniversitenin popülerliğini artırmıştır.

Lincoln Üniversitesi, sahip olduğu spor merkezinde öğrencilere birçok spor faaliyeti imkânı sunmaktadır. Spor merkezinde bulunan; dans salonu, voleybol sahası, basketbol sahası, futbol sahası, badminton sahası, fitness salonu ve yüzme havuzu gibi alanlar öğrencilerin sosyal olarak gelişimini desteklemektedir.

Lincoln Üniversitesi, eğitim programlarını akademik profili yüksek akademisyenlerle birlikte yürütmektedir. Üniversite, sunduğu eğitim programlarında her zaman en üst kaliteyi hedeflemektedir.

Lincoln Üniversitesi; University Alliance, ACU, East Midlands Universities Association, LiSN,Yorkshire Universities ile birlikte çalışmaktadır.

Lincoln Üniversitesi, 12.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Lincoln Üniversitesi’ne yaklaşık 100 farklı üniversiteden uluslar arası öğrenci gelmektedir. 

Lincoln Üniversitesi Üniversitesi Kampüsleri ve Öğrenci Merkezleri

Öğrenciler için

Brayford kampüsü

Minerva (eski idari bina)

Medya, & Teknoloji Merkezi(MHT)

Siren FM (107.3FM Radyo İstasyonu)

Brayford Radyo  (Online Öğrenci Radyosu)

The Shed (Lincoln Üniversitesi öğrencileri için bar)

Öğrenci servisi ve Sağlık Merkezi

Witham House

Bilim Merkezi 

Lincoln Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Lincoln Üniversitesi öğrencileri için, birçok farklı imkân ve hizmet mevcuttur. Öğrencilerin en iyi şartlarda akademik eğitim programlarına devam etmesini amaçlayan Lincoln, öğrencilerin bireysel gelişimini de hedeflemektedir.

Lincoln Üniversitesi, uluslar arası öğrencilerin ülke şartlarına, kültürüne, bölgedeki mekânlara ve okula adapte olmak adına profesyonel destek vermektedir.

Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti

Konaklama

Catering

Spor merkezi

Kütüphane

Lincoln Performans ve Sanat Merkezi

Uluslar arası Öğrenci Merkezi

Lincoln Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 10.500 £ ve 11.500 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

David Firth – animasyon sanatçısı

Mary Parkinson – TV yapımcısı

Chris Rankin – aktör

Dani Moseley – aktris