Hertfordshire Üniversitesi (University of Hertfordshire) İngiltere’nin Hertfordshire şehrinde bir devlet üniversitesi olarak kurulmuştur. Üniversitenin tarihi 1952 yılına dayanmaktadır. Hertfordshire, 1992 yılında üniversite unvanını almıştır.

Hertfordshire Üniversitesi, uzman eğitmenler tarafından verdiği eğitim programlarıyla üst düzey akademik olanaklar sunmaktadır. Üniversite, modern kampüsleriyle teknolojik olarak da üst seviyededir.

Hertfordshire Üniversitesi, akademik olarak gelişmiş öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bunun neticesi olarak, mezun öğrenciler iş istihdamında geniş yelpazede seçeneklere sahip olurlar.

Hertfordshire Üniversitesi, uluslar arası Foundation Year programı uygulamaktadır. Bu programla birlikte, yurtdışından gelen öğrenciler üniversiteye ve ülkeye adapte olma sürecini hızlı bir şekilde aşmaktadır. Öğrenciler bu aşamada yabanca dil seviyelerini de geliştirmekte ve kariyer planlamasını yapmaktadır.

Hertfordshire Üniversitesi, 25.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, yaklaşık 40 farklı ülkeden gelen uluslar arası öğrenciyi barındırmaktadır. Farklı ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu sosyo-kültürel artış, öğrencilerimize sıcak bir ortam sunmaktadır.

Hertfordshire Üniversitesi Kampüs

College Lane kampüsü

de Havilland kampüsü

Bayfordbury kampüsü

Hertfordshire Üniversitesi Akademik Okulları ve Eğitim Programları

Hertfordshire Business School

Computer Science

Creative Arts

Education

Engineering and Technology

Health and Social Work

Humanities

Law

Life and Medical Sciences

Physics, Astronomy and Mathematics

Hertfordshire Higher Education Consortium

Hertfordshire Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetimizle birlikte, öğrencilerimizin akademik veya bireysel soru ve sorunlarına profesyonel kişilerle çözüm üretiyoruz.

Bilgisayar Merkezi

Kütüphane

Konferans salonu

Stüdyo

Spor salonu

Üniversitemizde, iletişim ağını geliştirmek ve öğrencilerimizin şehir-üniversite arası seyahatini kolaylaştırmak için Uno bus otobüs seferleri bulunmaktadır.

Hertfordshire Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 10.100 £ ve 10.800 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Ajaz Akhtar – Britanya kriket oyuncusu

Tony Banham – Hong Kong Savaş Günlükleri projesi kurucusu

Kate Bellingham – mühendis

Sanjeev Bhaskar – Britinyalı komedyen ve aktör

Matthew Buckley – aktör

Noah Cato – rugby oyuncusu

Stevyn Colgan – yazar, sanatçı ve spiker

Sonia Deol – radyo ve TV yapımcısı

Iain Dowie – futbol menajeri

Alex Goode – rugby oyuncusu