Doğu Londra Üniversitesi (University of East London, UEL) İngiltere’nin Londra şehrinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur.

UEL’in tarihi 1892 yılına dayanmaktadır. Akademik hayatına West Ham Teknik Enstitüsü (West Ham Technical Institute) olarak başlayan okul, 1992 yılında üniversite statüsünü almış ve ismini Doğu Londra Üniversitesi (University of East London) olarak değiştirmiştir.

UEL’in, öğrencilere her düzeyde sunduğu eğitim programları oldukça çeşitlidir. Üniversite, sunduğu programlarda mükemmeliyetçilik politikasını izlemektedir.

UEL, sunduğu akademik eğitim programlarının yanında araştırma çalışmalarıyla da üst düzeydedir.

UEL, öğrencilerin sosyal-akademik soru ve sorunlarını da profesyonel danışmanlar tarafından cevaplamakta ve çözmektedir.

UEL, yurtdışından gelen öğrencilerin adapte olabilmesi ve üniversiteye ısınması için Hoş geldiniz Programı (International Welcome Programme) uygulamaktadır.

Üniversite, heyecan verici kampüslerinde öğrencilere sunduğu tesis ve hizmetlerle de ön plana çıkmaktadır. UEL, Londra 2012 Paralimpik Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapmıştır.

UEL, Britinya Yüzücüler Birliği, Modern Üniversiteler Birliği ve Birleşik Krallık Üniversiteler Birliği ile de iş birliği içinde çalışmaktadır.

UEL, 28.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin, lisans derecesinde eğitim alan yaklaşık 19.000 öğrencisi bulunmakla beraber, lisansüstü derecede 6.000’i aşkın öğrencisi bulunmaktadır.

UEL Üniversitesi Kampüsleri

Okulun her kampüsünde bulunan barlarla beraber Stratford’da da belirli aralıklarla geceler düzenlenmektedir. Yıllık iki balo yapılır.

Stratford kampüsü

Docklands kampüsü

UEL Üniversitesi Fakülteleri ve Akademik Okulları

School of Business and Law

School of Social Sciences

School of Architecture, Computing and Engineering

Cass School of Education and Communities

School of Health, Sport and Bioscience

School of Psychology

School of Arts and the Digital Industries

UEL Üniversitesi Sportif Faaliyetleri

UEL, birçok farklı spor dalında aktif olarak yer almaktadır. Üniversite, açık hava spor salonuna sahiptir. UEL, öğrencilerine sunduğu spor bilimleri eğitim programlarında İngiltere üniversiteleri arasında ilk 10 sırada yer almaktadır.

UEL Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 10.400 £ ve 11.400 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Ken Russell, film yönetmeni

Mark Frith, Heat dergisi magazin editörü

Imran Khan, avukat

Tinchy Stryder, pop star