Derby Üniversitesi (University of Derby) İngiltere’nin Derby şehrinde devlete ait bir üniversite olarak kurulmuştur. Üniversitenin tarihi 1851 yılına, Öğretmen Eğitim Kolejine dayanmaktadır.

Derby Üniversitesi öğrenciler için birçok farklı eğitim programı sunmaktadır.
Lisans öğrencileri için 300 farklı eğitim programı bulunduran üniversite aynı zamanda lisansüstü eğitim programlarında da öğrencilere oldukça geniş yelpazede seçenekler sunar.

Derby Üniversitesi, akademik programlarını disiplinli ve modern ve öğrencilerin en üst seviyede verim alabileceği şekilde tasarlamıştır.

Üniversite, öğrencilerin akademik eğitim programlarında kendini geliştirmesini hedeflediği kadar, öğrenciler için farklı sosyal aktivite imkânı sunarak öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini sağlar. Öğrenciler, Derby Üniversitesinde son derece sıcak bir ortama sahiptirler.

Derby Üniversitesi öğrencileri için kampüste bulunan imkânlar oldukça fazladır. Laboratuarlar, bilgisayar oyunu geliştirme merkezi, konferans salonları, sanat merkezleri, kafeteryalar, parklar ve daha birçok sosyal imkân öğrenciler için mevcuttur.

Derby Üniversitesi, 22.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Derby Üniversitesi Fakülteleri

İş Yönetimi, Bilgisayar ve Hukuk Fakültesi

Sanat, Tasarım ve Teknoloji Fakültesi

Eğitim, Sağlık ve Bilim Fakültesi

Derby Üniversitesi Konumu

Derby Üniversitesi, Derby şehrinde Buxton’un canlı kasabasında bulunan 2 kampüse sahiptir ve her iki kampüs de Londra’nın merkezine oldukça yakındır.

Derby Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti

Öğrencilerin sosyal, akademik ve okulla ilgili problemlerinin çözümü için alanında uzman kişiler tarafından danışmanlık ve rehberlik hizmeti bulunmaktadır.

Konaklama

Derby Üniversitesi kampüslerinde bulunan yurtlarda öğrenciler konaklayabilmektedir. Öğrenci yurtları ve kampüs arası mesafe oldukça yakındır. Özellikle yurtdışından gelen öğrencilerin çoğunluğu, yurtlarda konaklamayı tercih etmektedir.

Yurtlar, kampüslerin içerisinde yer almasıyla birlikte oldukça güvenlidir.

Sağlık Merkezi

Üniversitemiz, öğrenciler için teknolojik açıdan son derece gelişmiş ve modern bir sağlık merkezi hizmeti sunmaktadır. Öğrenciler, ücretsiz olarak sağlık merkezini kullanabilmektedir.

Derby Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £10.445 ve £10.955 arasındadır.

Önemli Mezunlar

Paul Cummins, sanatçı

Khumbo Kachali

Idris Khan, sanatçı ve fotoğrafçı

Devon Malcolm, kriket oyuncusu

Lucy Spraggan, şarkıcı ve şarkı sözü yazarı