Birmingham Koleji Üniversitesi (University College Birmingham) İngiltere’nin Birmingham şehrinde kurulmuştur. Birmingham Koleji Üniversitesi’nin kuruluş tarihi 1957 yılına dayanmaktadır.

Birmingham Koleji Üniversitesi özellikle verdiği mesleki eğitim programlarıyla ünlüdür.

Birmingham Koleji Üniversitesi, öğrencilerin geleceğe yönelik bireysel ve akademik yetenekler kazanmasını hedefleyerek, öğrenci odaklı programlar tasarlamıştır.

Üniversitede, eğitim görevlileri ve öğrenciler arasında olan güçlü iletişim sayesinde, öğrencilerin motivasyonu en üst seviyede olmaktadır.

Birmingham Koleji Üniversitesi, 13.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Birmingham Üniversitesi Koleji Konumu

Birmingham Üniversitesi Koleji, Birmingham’ın merkezinde bulunmaktadır. Birmingham şehri de, Birleşik Krallığın merkezi şehirleri arasında yer almasıyla birlikte öğrencilerin kampüse ulaşımını kolaylaştırmaktadır.

Şehirde Hayat

Birmingham şehri, başkent Londra’dan sonra en yoğun nüfusa sahip bir şehirdir. Birmingham, yoğun nüfüsu sayesinde birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmakta ve bu sayede kültürel açıdan son derece gelişmiş bir şehir haline gelmektedir. Ayrıca Birmingham’ın sadece merkez bölgesinde bulunan kesim değil, köy ve kasabalarda ikamet gösteren halkta sanata yakından ilgilidir.

Birmingham şehri, Birmingham Senfoni Orkestrası, Birmingham Kraliyet Balesi, Birmingham Repertuar Tiyatrosu, Birmingham Kütüphanesi ve Barner Güzel Sanatlar Enstitüsü gibi alanlara ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler istedikleri zaman bu alanları ziyaret edebilmektedir.

Birmingham, eğlence sektörü açısından da son derece gelişmiş bir şehirdir. Öğrenciler gece hayatı için barları, pubları, restoranları ve kafeleri tercih edebilmektedir.

Birmingham, Birleşik Krallığın en çok ziyaret edilen 4.turistik şehridir.

Birmingham Üniversitesi Koleji Öğrenci İmkânları

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti

Kütüphane

Bilgisayar merkezi

Sağlık Merkezi

Eğlence Alanları

Kuaför ve Güzellik Salonu (eğitim programları için uygulamalı faaliyet göstermektedir)

Birmingham Üniversitesi Koleji Sportif Faaliyetleri

Üniversite; 40 spor takımıyla birlikte, birçok farklı spor dalında BUCS liginde mücadele etmektedir.

Öğrencilerin sportif faaliyetlere aktif olarak katılmasını teşvik eden Birmingham, öğrenciler için spor tesislerine de sahiptir.

Birmingham Üniversitesi Koleji Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 9.100 £ ve 9.700 £ arasındadır.

Birmingham Üniversitesi Önemli Mezunlar

Tamsin Greig, Oyuncu

Chris Addison, Stand-up komedyeni

Desmond Morris, Zoolog

Hannah England, Olimpiyat atleti

Francis William Aston, 1922 Nobel Kimya Ödülü sahibi Britanyalı kimyager ve fizikçi