Buckingham Üniversitesi (The University of Buckingham, UB) İngiltere’in Buckingham bölgesinde 1976 yılında, özel bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur.

Buckingham Üniversitesi, Birleşik Krallıkta bulunan tek özel üniversite konumundadır.

Buckingham Üniversitesi, birçok eğitim programında en yüksek dereceleri almıştır. Bu bölümlerin başında; hukuk, işletme ve İngilizce bölümleri gelmektedir.

Buckingham Üniversitesi, tam donanımlı öğrenciler yetiştirmeyi esas alarak eğitim programlarını yürütmektedir. Buckingham Üniversitesi, kurulduğu dönemden günümüze kadar yüzlerce başarılı öğrenciyi yetiştirmiş ve mezun etmiştir. Yıllardan beri gelen köklü ve kaliteli eğitim anlayışını aynı çizgide devam ettirmeyi başaran sayılı üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversite yapılan araştırmalarda, İngiltere’de bulunan ve en hızlı iş istihdamı sağlayan üniversiteler arasında yer almaktadır.

Buckingham Üniversitesi, sunduğu başarılı akademik eğitim programlarının yanında öğrencileri her alanda desteklemektedir. Üniversite, öğrenci memnuniyeti anketinde baş sıralarda yer almıştır.

Üniversite The Guardian University Guide’ın, Birleşik Devletlerde (UK) yaptığı ve 120 okulun bulunduğu sıralamada 16.sırada yer almıştır.

Buckingham Üniversitesi, yaklaşık 1.500 öğrenciye aktif olarak eğitim vermektedir. 

Buckingham Üniversitesi Kampüsleri

Buckingham Üniversitenin iki kampüsü bulunmaktadır. Her iki kampüs de Buckinghamshire’da bulunmaktadır.

Kampüslerde;

İşletme

Sosyal bilimler

Biyomedikal Bilimleri

Hukuk

Beşeri Bilimler

İşletme

Sanat

Finans eğitim programları bulunmaktadır.

Şehirde Hayat

Buckhingham, İngiltere’nin yükselen değerlerindendir. Londra’ya kolay ulaşım sağlaması, bölgenin ulaşım imkânlarını güçlendirmiş ve gelişmiştir.

Buckhingham sürekli olarak gelişmektedir. Özellikle tarihi yapıların, modern bir şekilde dekore ve restore edilmesi bölgeye ayrı bir hava katmaktadır.

Buckhingham da bulunan barlar, kafeler ve restoranlar öğrencilere keyifli gece hayatı sunmaktadır.

Buckingham Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Danışmanlık ve Rehberlik hizmetimizle, öğrencilerimizin akademik, kariyer ve şahsi problemlerini profesyonel ekibimizle ortadan kaldırıyoruz.

Sosyal destek hizmeti

Buckingham Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  12.870 £ ve 17.160 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Bader Ben Hirsi, yapımcı ve yönetmen

Brandon Lewis, Muhafazakâr Parti üyesi

Mark Lancaster, Muhafazakâr Parti, politikacı

Chris de Lapuente, Sephora’nın CEO’su ve başkanı

Graham Roos, yazar ve yapımcı