Bradford Üniversitesi (University of Bradford) İngiltere’nin Bradford şehrinde devlete ait bir üniversite olarak kurulmuştur.

Bradford Üniversitesi’nin tarihi 1832 yılına Mekanik Enstitüsüne (Mechanics Institute) dayanmaktadır. 1966 yılında Kraliyet onayıyla üniversite unvanı alan okul, adını da Bradford Üniversitesi olarak değiştirmiştir.

Bradford Üniversitesi, öğrencilerimize harika bir eğitim deneyiminin yanında oldukça geniş ve gelişmiş sosyal olanaklar da sunmaktadır. Üniversite kampüsünde bulunan sanat galerisi, spor merkezi, müzik ve tiyatro salonu öğrencilerin yararlanabileceği sosyal merkezlerin başında yer almaktadır.

Bradford Üniversitesi, yaptığı araştırma çalışmalarıyla da Birleşik Krallıkta bulunan üniversiteler arasında baş sıralarda yer almaktadır. Üniversite, yaptığı yatırımlarla birlikte araştırma merkezlerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bradford Üniversitesi, İngiltere’de Barış Çalışmaları Departmanına sahip ilk üniversite konumundadır.

Üniversite, The Times Good University Guide’ın 2008 yılında yaptığı sıralamaya göre ülkede bulunan en iyi üniversiteler arasında 48.sırada yer almıştır.

Bradford Üniversitesi, aldığı yatırımlarının ve üniversite kaynaklarının bir miktarını öğrenci yurtlarının gelişimi ve desteklenmesi için kullanmaktadır. Üniversite, engelli öğrenciler için de geliştirmeler ve düzenlenme çalışmalarını aktif olarak yürütmektedir.

Bradford Üniversitesi, 13.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitede bulunan birçok farklı etnik köken, sosyo-kültürel çeşitliliği sağlamaktadır.

Bradford Üniversitesi Akademik Okulları

Mühendislik Okulu

Sağlık Bilimleri

Enformatik

Hayatboyu Öğrenme ve Gelişim

Sosyal ve Uluslararası Çalışmalar

Yönetim

Yaşam Bilimleri

Bradford Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Bradford Üniversitesi, öğrencilerin gelişimi için profesyonel danışmanlık hizmeti başta olmak üzere, öğrencilere birçok farklı imkân sunmaktadır.

Kütüphane. Bradford, geniş kütüphanesinde öğrencilere her zaman hizmet vermektedir. Kütüphanede bulunan 530.000’i aşkın kitap sayesinde, öğrenciler oldukça büyük bir arşive sahiptir.

Konaklama

Spor Merkezi (Havuz, tırmanma duvarı, fitness ve jimnastik salonu bulundurmaktadır)

Tiyatro

Sanat Galerisi

Bilgisayar Merkezi

Bradford Üniversitesi Fiyat

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 11.000 £ ve 13.500 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Melih Abdulhayoğlu – Komodo Grubun kurucusu ve CEO’su.

John Beaman – politikacı

Alex Brummer – muhabir

Jean-Jacques Burnel – Bass guitarist in The Stranglers

David Chaytor

Rinchinnyamyn Amarjargal

Roland Boyes

Amjad Bashir – UK Independence Partisi

Nick Baines