University of California San Diego şehir merkezine 20 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. San Diego’nun sahil kentlerinden biri olan La Jolla kendintedir. Pasifik okyonusa oldukya  yakın bir konumda okul 500 hektarlık bir arazi üzerine kurulmuştur. Kampüs içerinde  ihtiyaç duyulan tüm sosyal, kültürel ve sportif mekanlar mevcuttur.

San Diego Pasifik Okyanusunun kıyısında yer almaktadır ve Meksika’nın 45 dakika kuzeyinedir. Los Angeles’a araba ile 2 saatte gidebilirsiniz. Akdeniz iklim özelliklerini taşır ve oldukça ılıman bir iklime sahiptir.  Kış aylarında ahva sıcaklığı minimum 10 derece cıvarındadır. Amerika’nın 7. Büyük şehridir. Güvenli ve yaşanabilir şehirler listesinde yer almaktadır.

UCSD İngilizce Kurs Programları

  • 10 Haftalık Yoğun İngilizce Kursları / Communication & Culture

10,5 hafta süren bu program haftada 20 ders eğitimi içermektedir. Konuşma İngilizcesine yönelmek isteyen öğrenciler için ideal bir programdır. İngilizce seviyenize göre aşağıdaki seçmeli dersleri alabilirsiniz. Bu dersler:

Müzik ve videodan dinleme

Amerikan Müziği

Amerikan Film

Amerikan İş Dünyasına Giriş

Amerikan İş Çalışmaları

TOEFL/TOEIC hazırlık

Günlük İngilizce

Amerikan Kültürü

Amerikan Kısa Hikayesi

Akıcılık ve Telaffuz

Kelime Geliştirme

Okuma ve Yazma

Tartışma

Yaratıcı Yazı

  • Intensive Academic Program

10,5 haftalık dönemler şeklinde gerçekleşir. Bu programa intermediate – advance seviyelerdeki öğrenciler katılabilir. Haftada 25 ders eğitimi içermektedir. Bir Amerikan Üniversitesinde eğitim almayı düşünen öğrencilere ya da sertifika programına katılmak isteyen öğrencilere yönelik hazırlanmıştır. Seviyenize göre asağıdaki derslerden programınızda alabilirsiniz. Bu dersler:

Akademik Yazma

Prezentasyon / topluluk önünde konuşma

Word / Windows 2000

Web sayfası tasarımı

Üniversite Çalışma Şekilleri ve Araştırma

High intermediate dinleme

Akademik okuma teknikleri

Telaffuz ve Akıcılık

Afrika – Amerika Çalışmaları

TOEFL Writing

İş ve Finans için Kelime Bilgisi

U.S. Pazarlama ve Reklam

U.S. Ticaret ve Finans

GRE / GMAT için ileri seviyede okuma

TOEFL / TOEIC Hazırlık

Akademik Kelime Geliştirme

Akademik Dinleme ve Not Alma

Amerikan İş Çalışmaları

İş yazışmaları

Microsoft Excel çözümleri

  • Intensive TOEFL

10,5 haftalık dönemler şeklinde gerçekleşir. Bu programa intermediate – advance seviyelerdeki öğrenciler katılabilir. Haftada 25 ders eğitimi içermektedir. TOEFL Test hazırlığı, haftada 12 saat TOEFL Hazırlık. Buna ilave olarak haftada 3-6 saat seçmeli olarak; Academic Writing, Academic Vocabulary Development, Idioms and Slang, Conversation dersleri seçilir. Resmi olmayan TOEFL imtihanı 60 $- 107,55 TL, resmi TOEFL imtihanı (her ay) 110 $- 197,18 TL.

  • Intensive Legal English Program

10,5 haftalık dönemler şeklinde gerçekleşir. Bu programa intermediate-advance seviyelerdeki öğrenciler katılabilir. Haftada 25 ders eğitimi içermektedir. 6 saat Özel çalışma; Amerikan hukuk sistemi ve mahkemeler, Amerikan sosyal ve kültürünün Amerikan hukukuna etkileri, vs. dersler görülür. Buna ilave olarak haftada 9 saat seçmeli olarak; Advanced Academic Listening, Advanced Vocabulary, Advanced Current Events, Advanced American Business Studies, Academic Writing or Business Writing,  Advanced Idioms and Slang, Pronunciation and Fluency dersleri seçilir.

  • Intensive Pre-University Program

10,5 haftalık dönemler şeklinde gerçekleşir. Bu programa low-advanced ve advanced seviyelerdeki öğrenciler katılabilir. Haftada 15 – 22 saat İnglizce eğitimi içerir, 3-8 ünite Üniversite veya Extension derslerden alınır (ki bunların bazıları kredi olarak geçerlidir), Akademik danışman, fluency ve comprehension kurları, Akademik Hazırlık kurslarından oluşur.

  • Medical English

1 – 4 hafta arası olan program, haftada 20 saattır ve Ağustos ayında yapılır. Programa katılabilmek için en az orta seviyenin üzerinde ingilizceye sahip olunması gerekmektedir. Bu programda deneyimli konuşmacılar gelir ve UCSD’ nin Medikal merkezine, Travma merkezine ve Thornton Hastanesine ziyaretler yapılır.

Konular ise;

Amerikan sağlık sistemi

Hasta etkileşimi dili

Anatomi ve psikoloji

Medikal tarih

Travma ve acil yardım

Tanı ve tedavi prosedürleri

Medikal yazı konularının sunumu ve geliştirilmesi

 

Başvuru için Bilgi İstek Formumuzu doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Okul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Telefon : 0212 236 57 93 Mail :info@realegitim.com

Tüm dil okulu fiyatlarının listesini görmek için tıklayın.