The Language Gallery, Londra’nın önemli işletme okullarından LSBF’in akademik uzmanlığıyla British Council onaylı bir dil kurumunun kalitesini  birleştirmesiyle diğer dil okullarından ayrılır. Her seviyede öğrenciye ve profesyonele uygun eğitim veren TLG’de görev yapan eğitmenlerin tamamı yüksek kalitede öğretmenlik standartlarına sahiptir. Her bir eğitmen yetişkinler İçin İngilizce Eğitimi Sertifikası’na (CELTA) ya da Yetişkinler İçin İngilizce Eğitimi Diplomasına (DELTA) sahiptir. Akademi ve İş İngilizcesi programlarında da alanında tecrübeli eğitimcileri vardır.

The Language Gallery, Londra’nın en hareketli yerlerinden birisi olan Holborn’de bulunur. Okul birçok metro ve otobüs durağına yürüme mesafesindedir. Öğrenciler ders dışındaki zamanlarında yürüme mesafesinde bulunan cafe, restoranlara giderek sosyalleşebilirler.

The Language Gallery,  Avrupa Ortak Sistemine dayalı hazırlanmış kaliteli ders içeriğiyle, grup çalışmaları, sınıf tartışmaları gibi farklı teknik ve yöntemlerle öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik bir dil eğitimi verir. Beginner – Advanced arasındaki tüm seviyelerde eğitim verilir.

Zengin ders içeriğiyle İngilizce’nin tüm eğitim seviyeleri sunulur. Dersler sabah, öğlen ve öğleden sonraki sınıflarda alınabilir. Öğrenciler istedikleri hafta sınıf değiştirme hakkına sahiptir.

Dünyanın her yerinden gelen öğrencileriyle sizleri farklı kültür ve farklı aksanlarla tanıştırır. Çok uluslu bir ortamda aldığınız eğitimle yalnızca dilinizi geliştirmekle kalmaz çeşitli yaşam tarzlarıyla bir arada yaşamaya adapte olursunuz.

İngiltere’nin Londra, Manchester ve Birmingham şehirlerindeki kampüsleriyle zengin kültür-sanat ve tarihi alanlarında sosyal aktivitelere açık bir eğitim fırsatı sunar. Sosyal takvimin yoğun geçtiği çeşitli gezi organizasyonlarının yanı sıra İngiltere’nin gece hayatını deneyimleyebilirsiniz.

Sunulan Programlar

-Genel İngilizce: Bu kurs, iletişimin 4 ana unsuru olan konuşma, dinleme, okuma ve yazma bölümlerini kapsar. Pratik yapmanıza olanak sunan konuşma sınıflarının yanı sıra birebir sınıflarda da kurs alma imkanı sunar.

-İş İngilizcesi: Uluslararası iş iletişimi, finans ve muhasebe ve hukuk İngilizcesi dersleri alırsınız.

-Özel amaçlar için İngilizce(ESP):Bu kurslarda iş İngilizcesinin yanı sıra iş dünyasına ve sektöre odaklı spesifik bir eğitimle İngilizce becerinizi geliştirmeyi amaçlar.

-Akademik İngilizce: Akademik İngilizce kurallarını öğreneceğiniz bu kursla yüksek öğrenimde karşılaşacağınız zorluklara hazırlanırsınız.

-IELTS hazırlık

-Bire bir

-Kişiye özel hazırlanan İngilizce kursları

Konaklama

-Aile Yanı

-Öğrenci Yurtları

-Paylaşımlı Evler

-Stüdyo Daireler

LOKASYONLAR

*Londra

Londra’nın merkezinde Holborn bölgesinde bulunmaktadır. Metro ve otobüs durakları okula birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. TLG-London ile Londra’nın tarihi güzellikleri ve eğlenceli hayatıyla birlikte dil öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

TLG-London iyi bir dil eğitimi alabilmeniz için sizlere kapsamlı bir kütüphane, bilgisayar ve çalışma ortamı sunar. Bunun yanı sıra düzenlediği sosyal aktiviteler ve gezileriyle hem dil pratiği hem de önemli anılar biriktirme şansınız olur.

*Birmingham

Okulumuz; İngiltere’nin ikinci en büyük kenti Birmingham’da kent merkezinde, gelişmiş ulaşım ağı, geniş eğlence merkezlerine erişebileceğiniz mükemmel bir lokasyonda bulunur.

Bullring ve Pavilion alışveriş merkezleri, Birmingham New Street istasyonu ve Birmingham Royal Ballet’e yürüme mesafesindedir.

*Manchester

TLG-Manchester, Piccadilly tren istasyonundan ve canlı alışveriş alanından birkaç dakika uzaklıkta, Manchester’ın kalbinde yer alır. Kültürel ve sportif aktivitelerle dolu bu tarihi şehirde keyifli bir dil öğrenme süreci yaşarsınız.

Gezmeden dönmek istemeyeceğiniz başlıca turistik yerler arasında Manchester Sanat Galerisi, Ulusal Futbol Müzesi, Bilim ve Sanayi Müzesi ve dünyaca ünlü Old Trafford Futbol Stadyumu vardır.