St.George’s Üniversitesi (St.George’s, University of London, SGUL) İngiltere’nin Tooting bölgesinde bulunan, Londra Üniversitenin bir parçası olan, devlete ait bir araştırma üniversitesi ve sağlık bilimleri okuludur. Üniversite 1733 yılında kurulmuştur.

St.George’s, öğrenciler için destekleyici bir politika izlemektedir. Üniversite, akademik programlarını yaratıcı ve eğlenceli olarak tasarlamıştır. Öğrenciler, akademik programlarda eğitmenlerle yakın bir şekilde iletişim içinde olarak, eğitim programlarından maksimum verim alırlar.

St.George’s , Kingston Üniversitesi ile ortak eğitim programları yürütmektedir.

St.George’s mezun öğrencileri son derece yüksek iş istihdamına sahiptirler. İş istihdamı konusunda İngiltere’de bulunan üniversiteler arasında baş sıralarda yer almaktadır.

Üniversitemiz, geçmişten günümüze kadar hemen her alanda başarılı sağlık öğrencileri yetiştirmekten gurur duyar.

St.George’s, yaklaşık 6.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 

St.George’s Üniversitesi Eğitim Programları

International Medicine

International Graduate Medicine

Biomedical Science (International)

International Foundation

International Foundation in Medical, Biomedical and Health Sciences

Summer Programme

International Summer School 

St.George’s Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Profesyonel akademik ve sosyal destek hizmeti

St.George’s Üniversitesi öğrencileri için profesyonel sosyal destek hizmeti bulunmaktadır. Hizmet, öğrencilerin soru veya sorunlarını çözmeyi amaç edinmiştir. Özellikle üniversiteye yurtdışından gelen öğrencilere ülke hakkında detaylı bilgiler veren danışmanlar, öğrencilerin okula ve ülkeye adapte olması için birçok faaliyette bulunurlar.

St.George’s Üniversitesi’nde sosyal danışmanlığın yanında akademik ve kariyer danışmanlığı hizmeti de bulunmaktadır. Öğrencilerin akademik alanda daha başarılı ve daha çok motive olması adına profesyonel danışmanlar sürekli hizmet vermektedir.

Yüksek iş istihdamı

Öğrenciler, mezun olduktan sonra oldukça geniş seçeneklere sahip olurlar. Sağlık alanında yetiştirdiğimiz başarılı öğrencilerimiz, yıllardan beri süregelen deneyimimizle uluslar arası seviyede sağlık eğitimi almaktadır. Kurduğumuz güçlü bağlar sayesinde, öğrencilerimiz iş istihdamı konusunda ülkenin başta gelen üniversitelerindendir.

Gelişmiş sosyal ortam

Üniversitemiz, dünyanın pek çok farklı üniversiteden ağırladığı öğrencilerle renkli ve sıcak bir atmosfere sahiptir. Üniversitede oluşan gelişmiş sosyal ortamla birlikte öğrencilerimiz, akademik olarak gelişimin yanı sıra, sosyo-kültürel olarak da gelişim sağlamaktadır.

St.George’s Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £ 13,500 ve 15.000 £ arasındadır.