İskoçya Krailyet Konservatuarı (Royal Conservatoire of Scotland) İskoçya’nın Glasgow şehrinde kurulmuştur.

Konservatuar ilk olarak, 1845 yılında Glasgow Educational Association olarak kurulmuştur. Daha sonra, 1993 yılında üniversite unvanını ve günümüzdeki adını almıştır.

İskoçya Krailyet Konservatuarı; müzik, drama ve dans odaklı bir üniversite olarak öğretim hayatına başlamıştır. Kurulduğu dönemden başlayarak, günümüze kadar uzanan birçok başarılı ve ünlü mezun yetiştiren RCS, İskoçya’nın ve dünyanın en prestijli konservatuarları arasında yer almaktadır.

İskoçya Krailyet Konservatuarı, alanında uzman akademisyenlerle eğitim programlarını uygulamaktadır. RCS, öğrenciler için harika bir akademik ortam ve ambiyans oluşturmaktadır.

İskoçya Krailyet Konservatuarı’nın 1845’li yıllardan bu zaman kurduğu güçlü iş ilişkileri ve bağlantıları bulunmaktadır.

RCS; Conservatoires UK, Associated Board of the Royal Schools of Music, Association of European Conservatoires, Conference of Drama Schools ile iş birliği içinde eğitim programlarını yürütmektedir.

Konservatuarda eğitim alan öğrenciler, başarılı bir akademik hayatın getirisi olarak alanlarında üst düzey seviyeye gelmektedir.

RCS, öğrenciler için kampüsüne sürekli yatırım yapmakta ve yapılarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Kampüste bulunan stüdyo ve performans salonu öğrenciler için hizmete açıktır.

RCS, yaklaşık 850 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Konservatuarda eğitim almak isteyen uluslar arası öğrencilerin en çok tercih ettiği yurtdışı üniversiteleri arasında bulunan RCS, her yıl birçok farklı ülkeden öğrenci ağırlamaktadır.

RCS Akademik Okulları ve Eğitim Programları

School of Music

Keyboard

Education (Concurrently run with Glasgow University)

Vocal Studies

Opera

Strings

Woodwind

Brass

Timpani and Percussion

Scottish Music

Composition

Academic Studies

Conducting

Jazz

School of Drama, Dance, Production and Screen

Acting

Classical and Contemporary Text (Masters)

Contemporary Performance Practice

Digital Film and Television

Production Arts & Design

Production Technology & Management

Musical Theatre

Modern Ballet

Junior Conservatoire

Junior School of Music

Drama Works

Dance Works

RCS Fiyat

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar,  £14,547 ve £17.484 arasındadır.

Önemli Mezunlar

Ani Batikian

Iain Blair

Christine Bottomley

Billy Boyd

Betsy Brandt

Alison Brie

Jack Bruce

Isobel Buchanan

Stuart Cassells

John Carlin

Robert Carlyle

Carrie Cracknell

Tom Conti