Queen Margaret Üniversitesi (Queen Margaret University, QMU) İskoçya’nın Edinburgh şehrinde Musselburgh bölgesinde kurulmuştur.

Üniversite Queen Margaret Üniversite Koleji olan adını, Saint Margaret’dan almıştır. Akademik eğitim programlarına 1875 yılında, The Edinburgh School of Cookery adıyla başlayan QMU, 2007 yılında üniversite unvanını ve şu an ki ismi olan Queen Margaret Üniversitesini almıştır.

Queen Margaret Üniversitesi, eğitim programlarını sürekli geliştirmeyi ve üst seviyeye çıkarmayı amaç edinmiştir. Alanında uzman eğitmenleriyle sunduğu programlar, öğrencilerin mezun olduktan sonra tam donanımlı bir şekilde iş hayatına giriş yapmasını hedeflemektedir.

Queen Margaret Üniversitesi, 6.000’i aşkın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Queen Margaret Üniversitesi, birçok farklı ülkeden uluslar arası öğrencilere de sahiptir.

Queen Margaret Üniversitesi Kampüsleri

Musselburgh Kampüsü

100m£’a yapılan kampüs, 140,000 m2 bir arazi üzerinde yer almaktadır. Kampüst Edinburgh’un batısında, Musselburgh’da yerleşke göstermektedir.

Asya Kampüsü

Queen Margaret Üniversitesi Asya Kampüsü, Singapurda 2008 yılında 1.600 öğrenciyle birlikte akademik faaliyetlerine başlamıştır.

Edinburgh Üniversitesi Araştırma Merkezleri

Clinical Audiology, Speech and Language Research Centre (CASL)

Institute for International Health and Development (IIHD)

International Centre for the Study of Planned Events (ICSPE)

Centre for Dialogue

Şehirde Hayat

Edinburgh, mimarisi oldukça gelişmiş ve canlı bir şehirdir. İskoç kültürü ve canlı hayatın birbirine karıştığı şehir oldukça sosyaldir. Kültürel açıdan da oldukça gelişmiş olan Edinburgh, ünlü barlara ve eğlence merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Öğrenciler şehirde yapılan festivallere katılarak, gönüllerince
eğlenme imkânına sahiptir.

Queen Margaret Üniversitesi Öğrenci İmkânları

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti

Kütüphane

Galeri

Müze

Queen Margaret Üniversitesi Fiyatları

Öğrencilerimizin seçeceği eğitim programına göre (lisans, yüksek lisans, diploma) değişkenlik gösteren fiyatlar, 10.170 £  ve 12.090 £ arasındadır.

Önemli Mezunlar

Kevin McKidd, İskoçyalı aktör

Susan Margaret Boyle, İskoç şarkıcı

Michael Matheson, İskoçya Ulusal Partisinden bir politikacı

Douglas Anderson, televizyon yapımcısı

Matt Baker, televizyon yapımcısı

Katrina Bryan, aktris

Mark Cox, aktör

Tam Dean Burn, aktör

Ashley Jensen, Glamour Eğlenceli Kadın Ödülü sahibi aktris

Shirley-Anne Somerville, İskoçya Parlamentosu üyelerinden