Polonya'da Yüksek Lisans
Bir Yüksek lisans adayının aradığı bütün kriterler Polonya’da var. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ve gün geçtikçe daha çok popüleritesi artan bu ülkede Yüksek lisans yapmak için herhangi bir sınava bile gereksiniminiz yok. Gerek ucuz hayat şartları gerekse de kaliteli eğitimi ile Polonya, sadece Türkiye için değil dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler için bir liman ülkesi. Gerek dil kursları, gerek normal lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi konusunda yardım almak istiyorsanız Real Yurtdışı Eğitim tam aradığınız yer.

Kalitesi ile ispatlanmış, dünya çapında isim yapmış ve denkliği olan üniversitelerde eğitim alacaksınız!

Şöyle bir tercihinizin olduğunu düşünün, bir tarafta sınavla alım yapan, tamamen ezber üzeri, yabancı dil imkanı yok denecek kadar kısıtlı, öğrenciler arasında yarışma yapan 10 yıllık bir üniversite mi istersiniz yoksa sınavların daha az önemli, tamamen bireysel çabaya uygun, uluslararası imkanlar sunan, bir çok yabancı dil imkanı veren, dünya çapında tanınmış 100 yıllık bir üniversite mi? Tabi ki uzun bir tarihi olan böylesi bir üniversitede kariyer yapmak istersiniz. O zaman Polonya tam size göre bir yer. Varşova Üniversitesi, 600 yıllık  Jagiellonian Üniversitesi ve daha bir çok kaliteli üniversiteyi sınırları içerisinde barındıran Polonya, Avrupa ve dünyanın hemen hemen bütün ülkesinden öğrencilere ev sahipliği yapmakta.

Tam bütçenize göre bir yer ve eğitim

Polonya’da yüksek lisan ücretleri diğer ülkelerle kıyaslandığında baya ucuzdur. Üniversiteden üniversiteye değişen ve en iyi üniversite fiyatının yıllık ortalama 3000 ile 4000 Euro arasında olduğu bu ülke bir öğrenci için ideal bir merkez. Polonya’da yaşam maaliyetleri de Türkiye’ye kıyasla oldukça ucuzdur. Özellikle çalışma imkanı olan öğrenciler, asgari standartların üzerinde hayatlarını sürdürmekte.

Avrupa ve dünyanın önce gelen şirketlerinde çalışma imkanı

Evet, bu imkansız bir şey değil, Polonya henüz kalkınmakta olan bir ülke olduğu için, bir çok dünyaca bilinen dev şirketler yatırımlarını bu tarz ülkelere yapmakta. Özellikle her alanda işçi alımının olduğu bu firmalarda sizlerde kendinize bir yer bulabilirsiniz. Hatta, ev giderlerinizi ve yol masraflarınıza kadar karşılayan şirketlerde mevcuttur. Sadece bununla kalmayıp, yılda bir defa avanslar veren, ücretsiz spor aktivitelerine katılma olanağı sunan bu tarz şirketlerde öğrencilik döneminizde bile iş bulabilirsiniz. Sadece çalışan olarak değil, aynı zamanda dev şirketlerde staj yapma imkanınız mevcut olup, uluslararası bir şirkette staj yaparak gelecekte o kurumda çalışmak için ciddi bir fırsat yakalabilirsiniz.

Poloya hükümetinin yüksek lisans öğrencilerine desteği her yıl artmakta

Yabancıyım diye devlet tarafından yardım alamam düşüncesine kesinlikle kapılmayın çünkü bu bir hata olur. Polonya hükümeti her nekadar vatandaşlığınız olmasa bile sizlere belli konularda imkanlar verip yardım etmekte. Yüksek lisansınızı bitirdiğinizde, Polonya hükümeti sizlere 2 yıl daha çalışma ve oturma izni vermekte. Bu süre zarfında kariyerinizle ilgili meslekler bulabilir geleceğinizi buna göre değiştirebilirsiniz. Öğrencilik döneminiz içerisinde ise, üniversiteniz tarafından duyurulan burslara başvurabiliyor, hatta maddi durumunuzu kanıtlarsanız aylık yurt ücretinizi bile ödemenize gerek kalmamakta.

Yüksek lisans için sadece iki kriter

Polonya’da Master eğitiminizi yapmanız için sadece iki kriterinizin olması gerekiyor, bunlardan birincisi lisans mezunu olmanız. İkincisi ise İngilizce bildiğinize dair belge. İngilizce belgesi sadece sertifika olmak zorunda değil, lisans döneminiz boyunca almış olduğunuz İngilizce derslerini bile ispat etmeniz de yeterli olabilir.  IELTS veya TOEFL sınavına girerek iyi bir skorla Kabul şansınızı artırabilirsiniz.

Sınav telaşı ve stresi ile uğraşmayı bırakıp hemen Polonya’da yüksek lisans yapmayı düşünebilirsiniz. Real Yurtdışı Eğitim’dan  her türlü desteği, bilgiyi ve hizmeti alabilirsiniz.