POLONYA'DA ÜNİVERSİTE OKUYARAK YENİ UFUKLARA YELKEN AÇIN!

POLONYA'DA ÜNİVERSİTE

BAŞVURU FORMU

POLONYA'DA ÜNİVERSİTE OKUYARAK YENİ UFUKLARA YELKEN AÇIN!

POLONYA'DA ÜNİVERSİTE

BAŞVURU FORMU

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

Kaliteli Yurtdışı Eğitim Hizmeti

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Yurtdışında Geniş Okul Alternatifleri

Geniş Okul Alternatifleri

Yurtdışı Eğitim'de Para İade Garantisi

Para İade Garantisi

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz Danışmanlık

38 Milyonluk nüfusuyla Avrupa’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Polonya’da eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Polonya halkı son derece mütevazı, yardımsever ve iyi niyetlidir. Polonya’da estetik kent yerleşimin yanında doğal güzellikleri keşfedilmeye değer çok güzel bir ülkedir. En büyük ve öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirleri Varşova ve Krakov’ dur.

Polonya’nın resmi dili Lehçedir.  Buna rağmen üniversitelerde eğitim dili çoğunlukla İngilizcedir. Üniversite eğitiminiz sırasında bir kursa yazılarak Lehçe de öğrenebilirsiniz. Polonya üniversitelerinde okumak için Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumunu kazanma şartı aranmamaktadır. Lise diplomasına sahip olmanız Polonya üniversitelerinde okumanız için yeterlidir.

Polonya’da yaklaşık 500 civarında özel ve devlet üniversitesi bulunmaktadır. Eğitim kalitesi uluslar arası standartlarda olan bu üniversitelerde, 2 milyon öğrenci yüksek eğitim almaktadır.  Tıp, İşletme, Ekonomi, Mühendislik alanlarında tercih yapabileceğiniz birçok seçenek mevcuttur. Üniversitelerin eğitim masrafları diğer Avrupa ülkelerine oranla oldukça uygundur.

Polonya Üniversite eğitimi sözel bölümlerde 3 yıl, sayısal bölümlerde ise genellikle 3,5 yıl sürmektedir. Hukuk ve Psikoloji bölümleri 5 yıl, Tıp eğitiminde ise bu süre 6 yıla kadar çıkabilmektedir.

Öğrenciler Polonya’da üniversite eğitim sırasında part-time, eğitimi tamamladıktan sonra ise 2 yıl çalışma izni hak ederler. Böylece eğitim yanında iş tecrübesi de kazabilirsiniz.

Polonya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi ve 2018-2019 yılı Polonya Üniversite ücretleri için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

polonya-universite-real-egitim

Scroll Up