NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

NEDEN REAL YURTDIŞI EĞİTİM

Kaliteli Yurtdışı Eğitim Hizmeti

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Yurtdışında Geniş Okul Alternatifleri

Geniş Okul Alternatifleri

Yurtdışı Eğitim'de Para İade Garantisi

Para İade Garantisi

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Ücretsiz Danışmanlık

38 Milyonluk nüfusuyla Avrupa’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Polonya’da eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Polonya halkı son derece mütevazı, yardımsever ve iyi niyetlidir. Polonya’da estetik kent yerleşimin yanında doğal güzellikleri keşfedilmeye değer çok güzel bir ülkedir. En büyük ve öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirleri Varşova ve Krakov’ dur.

Polonya’nın resmi dili Lehçedir.  Buna rağmen üniversitelerde eğitim dili çoğunlukla İngilizcedir. Üniversite eğitiminiz sırasında bir kursa yazılarak Lehçe de öğrenebilirsiniz. Polonya üniversitelerinde okumak için Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumunu kazanma şartı aranmamaktadır. Lise diplomasına sahip olmanız Polonya üniversitelerinde okumanız için yeterlidir.

Polonya’da yaklaşık 500 civarında özel ve devlet üniversitesi bulunmaktadır. Eğitim kalitesi uluslar arası standartlarda olan bu üniversitelerde, 2 milyon öğrenci yüksek eğitim almaktadır.  Tıp, İşletme, Ekonomi, Mühendislik alanlarında tercih yapabileceğiniz birçok seçenek mevcuttur. Üniversitelerin eğitim masrafları diğer Avrupa ülkelerine oranla oldukça uygundur.

Polonya Üniversite eğitimi sözel bölümlerde 3 yıl, sayısal bölümlerde ise genellikle 3,5 yıl sürmektedir. Hukuk ve Psikoloji bölümleri 5 yıl, Tıp eğitiminde ise bu süre 6 yıla kadar çıkabilmektedir.

Öğrenciler Polonya’da üniversite eğitim sırasında part-time, eğitimi tamamladıktan sonra ise 2 yıl çalışma izni hak ederler. Böylece eğitim yanında iş tecrübesi de kazabilirsiniz.

polonya-universite-real-egitim

Polonya’da Üniversite Okuma Şartları

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk aklına gelen ülkeler İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkelerdir fakat  yüksek eğitim ve yaşam masrafları bu ülkelerde eğitim almayı zorlaştırır. Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alması, yüksek kalitede eğitim vermesi ve diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun yaşam maliyetlerinin olması sebebiyle, Polonya’da üniversite eğitimi almak için oldukça avantajlı bir ülkedir.

Polonya’da üniversite eğitimi almak YÖK’ün denk gördüğü dünyanın ilk 1000 üniversitesine yerleşmek için Türkiye’de bir üniversiteyi kazanmış ya da yerleşmiş olmanız gerekmez. Ancak eğer ilk 1000 üniversitenin içerisinde olan bir okula yerleşmiyorsanız Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmektedir.

Polonya’da eğitim alacak öğrenciler Lehçe yada İngilizce eğitim alabilirler. Lehçe bölümler daha sayıca çokken hemen her bölüm için de İngilizce program bulmak mümkündür. İngilizce eğitim alacak öğrencilerden İngilizce dil skoru istenir. Bu şartı sağlayamamanız durumunda İngilizce hazırlık eğitimi alarak bölümünüze geçiş yapabilirsiniz. Polonya’da üniversiteye direkt başlayabilmek için IELTS’den en az 6 skoru almanız gerekir. Bazı üniversiteler dil muafiyeti için kendi İngilizce sınavlarını yapabilmektedirler.

Dil şartına ek olarak transkript, diploma bazı bölümler özel sınavlar ya da sanat okullarında portfolyo isteyebilirler. Ayrıca hemen hemen üniversitede yabancı öğrencilerin Lehçe öğrenmesini teşvik etmek amacıyla ücretsiz Lehçe programlar sunulmaktadır.

Yurtdışında eğitim denilince en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Polonya’da üniversite eğitimi sürecinde öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunulur. Üniversite yurtları, özel yurtlar, öğrenci evleri bu seçeneklerden bazılarıdır.

Polonya’da üniversite eğitimi boyunca öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama üniversite yurtlarıdır. Varşova bölgesinde Sadece dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerin kalabileceği öğrenci evleri bulunur.

Polonya Üniversite başvuru tarihleri okula ve programa göre değişiklik göstermektedir. Çoğu üniversite Ekim ayında eğitime başlarken İngilizce hazırlık veya Lehçe hazırlık veya bazı programlar Şubat ayında da başlama şansı sunarlar.

Ekonomik Yaşam

Polonya’da üniversiteler, kaliteli eğitimi uygun fiyata sunar. Polonya’da eğitim alan öğrenciler ekonomik ve yüksek yaşam standartları, geniş sosyal olanaklara sahip olurlar. Yıllık eğitim masrafları 3000-4000 Eur arasındadır. Bir yıllık üniversite eğitiminin eğitim, konaklama, yaşam masrafları gibi temel giderleri için ortalama toplam 8-9000 EUR civarındadır. Bu rakam Türkiye’de okuyacağınız birçok vakıf üniversitesinin yıllık eğitim ve yaşam masrafından çok daha azdır.

Polonya Dünya Sıralamasında ilk 10’da

Kaliteli ve başarılı üniversiteleriyle Dünya sıralamasında ilk 10 içinde yer alan Polonya, mezunlarının çalıştığı yönetici pozisyonlarıyla ün salmıştır. Polonya eğitim sistemi disiplinli ve başarılı oluşuyla bilinir.

Polonya, Avrupa’da ve dünyada tanınan, verdiği kaliteli eğitim ile tanınmış birçok üniversiteye ev sahipliği yapar. Polonya üniversiteleri, farklı ülkelerden birçok öğrenci başvurusu almaktadır. Uluslararası öğrenci profiline sahip üniversiteler mezunlarının kolay iş bulması ve önemli pozisyonlara gelmesiyle tanınmaktadır.

Real Yurtdışı Eğitim olarak Polonya’da üniversiteye gitmek isteyen öğrencilere okul seçiminden vize başvurusuna, konaklama ayarlamasından okul kabulüne kadar tüm süreçlerde yardımcı oluyoruz.   Şimdiye kadar birçok öğrencimizi Polonya’nın önde gelen üniversitelerine yerleştirdik. Polonya ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Polonya’da Sınavsız Üniversite

Polonya, ekonomik eğitim ücretleri, düşük yaşam maliyetleriyle yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin gözdesidir. Hem Avrupa Birliği üyesi olması, hem gelişen ekonomisi hem de mühendislik, sosyal bilimler ve tıp alanında önde gelen üniversiteleriyle Polonya, dünyanın bir çok ülkesinden binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar.

Türk öğrenciler Polonya’yı Erasmus değişim programlarıyla keşfetti dersek yalan olmaz, çünkü Polonya, Türkiye’den en çok sayıda Erasmus öğrencisi kabul eden ülke. Polonya böylece ekonomik olarak Türk öğrencileri zorlamayan aynı zamanda bir öğrencinin beklediği geniş sosyal olanakları sunan bir ülke olması sebebiyle Türk öğrencilerin gözdesidir.

Polonya’nın remi dili lehçe olmakla beraber İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu ülkelerden sonra en çok İngilizce bölüm seçeneği sunan ülkelerden biri Polonya’dır. Dünyanın birçok ülkesinden uluslararası öğrenciler hem lisans hem de master eğitimi için Polonya’yı tercih eder.

Polonya üniversitelerinde okumak için Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz veya bir bölüme yerleşmiş olmanız gerekmez. Öğrencilerin aldıkları dersler ve lise ortalamaları birçok üniversite için öncelikli kabul şartıdır.

Polonya Avrupa Birliği üyesi olduğu için üniversite diploması birçok Avrupa ülkesinde ve Türkiye’de geçerlidir.

Polonya’nın dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında 20’den fazla üniversitesi vardır ve bu üniversiteler YÖK tarafından denk kabul edilir.

 Polonya gerek üniversite ücretleri açısından gerekse genel yaşam giderleri açısından bir çok Avrupa ülkesinden çok daha uygun maliyetlere sahiptir. Konaklama dahil aylık harcamalar ise 400 Euro’dan başlar. Yıllık eğitim giderleri ortalama 2500 – 4000 EUR arasındadır. Bölüm ve üniversitelere göre okul harçları farklılık göstermektedir.

Polonya’da eğitim süreleri genellikle sözel bölümlerde 3 yıl, sayısal bölümlerde 3,5 yıl sürmektedir.

Polonya’da üniversite eğitimi alırken part-time, eğitimlerinden sonra ise 2 yıl çalışma izniniz vardır. Böylece eğitim alırken ve aldıktan sonra uluslararası iş tecrübesi de kazanabilirsiniz.

Polonya halkı son derece mütevazı, yardımsever ve iyi niyetlidir. Polonya oldukça estetik ve turistik bir ülkedir. Varşova ve Krakov öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve Avrupa’nın en çok görülmesi gereken şehirlerindendir. 

Polonya’da Eğitim Almak için 9 Sebep

 • Polonya’da istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.
 • Yıllık 2500 Euro’dan başlayan fiyatlarla ekonomik maliyetli ve kaliteli eğitim sunar.
 • Polonya üniversitelerinden alınan diplomalar tüm dünyada geçerlidir.
 • Avrupa’da yaşayıp, Schengen vizenizle Avrupa’da istediğiniz ülkeyi gezebilirsiniz.
 • Polonya Avrupa Birliği üyesi bir ülke olduğundan mesleğinizi ister Türkiye’de isterseniz de Avrupa Ülkelerinden birinde yapabilirsiniz.
 • Polonya’da hemen her bölümü İngilizce okuyabilirsiniz.
 • Eğitim sırasında part-time eğitimden sonra ise yaklaşık 2 yıl full-time çalışma hakkınız olur.
 • Yaşam giderleri diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre daha ekonomiktir.
 • GRE, GMAT, YKS gibi sınav engellerine takılmadan üniversiteden sonra direkt yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz.

Polonya’da Üniversite Eğitim Hizmetlerimiz

 • Kariyer danışmanlığı ve bölüm seçimi
 • Ekonomik danışmanlık hizmeti
 • Geniş üniversite portföyü
 • Doğru şehir ve üniversite seçimi
 • Üniversite başvuru belgelerinin düzenlenmesi
 • Kabul sonrası okul ödemesinin yapılması ve kaydın gerçekleşmesi
 • Öğrenci yerleştirmede yüksek başarı oranı
 • Vize belgelerinin düzenlenmesi ve başvuru formunun doldurulması
 • Vize başvurusunun yapılması
 • Sigorta
 • Oturum izni
 • Çalışma izni
 • Transfer hizmetleri
 • 7/24 ulaşılabilir telefon

Polonya üniversiteleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.