New South Wales Üniversitesi; mezunlarının kalitesi, eğitim ve araştırmaya yönelik yeni ve yaratıcı yaklaşımıyla bilinen, Avustralya’nın önde gelen dinamik  üniversitelerinden biridir.

UNSW, Avustralya’da araştırma-yoğun üniversiteler topluluğu Group Eight’in kurucu üyesidir ve ayıca uluslararası bir konsorsiyum olan Universitas 21’in de üyesidir. 1949 yılında kurulmuş olan üniversite hızla gelişmiştir. Bugün 9.000’i 130 farklı ülkeden olmak üzere 44.000’in üzerinde öğrencisi bulunmaktadır.

Sydney merkezine 7 km uzaklıktaki Kensington Ana Kampüsü 38 hektarlık alan üzerine kurulmuştur. Diğer kampüsleri ise; Güzel Sanatlar Fakültesinin yer aldığı Paddington Kampüsü, UNSW@ADFA Canberra Kampüsü ayrıca Randwick ve Coogee alt kampüsleridir

UNSW geniş bir program yelpazesine sahiptir. Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler, Çevre Yapılandırması, Mühendislik, Hukuk, Tıp, Bilim Fakültelerinde, Güzel Sanatlar Yüksekokulu, UNSW@ADFA ve Avustralya İşletme Okulunda sunulan 600’den fazla lisans programı, 300’den fazla da yüksek lisans programı bulunmaktadır.

UNSW stratejik önceliklerinden biri olarak çevresel sürdürülebilirliği belirlemiştir ve üniversite bünyesindeki İklim Değişikliği Araştırma Merkezi, farklı alanlardan 60 araştırmacıyı bir araya getiren, benzer kurumların en büyüğüdür

Üniversite 2010 yılında Güney Yarımkürenin en büyük Kanser Araştırma Merkezi Lowy Centre’ı açmıştır. Ayrıca, Garvan Enstitüsü ve Victor Chang Kalp Araştırma Enstitüsü gibi 15 seçkin araştırma merkezine üyedir.

Üniversite Bölüm ve Fakülteleri

Art & Design
Arts & Social Sciences
Built Environment
Business School
Engineering
Law
Medicine
Science
UNSW Canberra at ADFA